Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Виборчі пристрасті

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Виборчі пристрасті
Крістіна Фернандес де Кіршнер прошається

Крістіна Фернандес де Кіршнер прошається

Не тільки в Україні 25 жовтня ц. р. відбулися вибори. Але найважливіше зараз для українців, хто прийде до влади у сусідній Польщі. На парламентських виборах у цій країні лідируючі позиції зайняла опозиційна партія «Закон і справедливість» (PіS) Ярослава Качинського, брата трагічного загиблого президента та колишнього прем’єр-міністра, за яку проголосували 39,1 % виборців. Цієї кількості голосів достатньо для отримання більшості в сеймі (нижній палаті парламенту). PіS отримає 242 мандати в сеймі, що складається з 460 крісел.
Явка на виборах становила 51,6 %, що на кілька пунктів вище за результат парламентських виборів 201-го, коли на дільниці прийшли 48,9 % громадян. Партія «Громадянська платформа», яка правила в Польщі останні вісім років (у коаліції з Польською селянською партією), зайняла на виборах друге місце. Вона отримала 23,4 % і 133 мандати.
Також до парламенту пройшли ще три партії — «Кукіз-15» (9 % і 44 мандати), «Новочесна» (7,1% і 22 мандати) і Польська селянська партія (5,2 % і 22 мандати). Зі сейму вибули ліві сили — коаліції «Об’єднані ліві» не вдалося подолати необхідний для них восьмивідсотковий бар’єр. Також у парламент не потрапила партія «Корвін» проросійського політика Януша Корвіна-Мікке, котрий неодноразово закликав підтримати Росію та визнати Україну аґресором через вигадані територіальні претензії до Варшави, отримавши лише 4,9 %.
А в Арґентині закінчується «епоха Кіршнерів», адже чинний президент за Конституцією не може балотуватися не третій термін. Крістіна Фернандес де Кіршнер перебувала на своїй посаді з 10 грудня 2007 року. Вона — удова Нестора Кіршнера, котрий був президентом Арґентини з 2003-го по 2007 рік.
Однак ніхто з теперішніх кандидатів у президенти не зміг добитися перемоги в першому турі виборів. Тому 22 листопада, вперше в історії країни, там пройде другий раунд виборів глави держави. Після підрахунку 90 % бюлетенів стало відомо, що Даніель Сціолі, представник правлячої коаліції «Фронт за перемогу» і губернатор провінції Буенос-Айрес, набрав 36,2 % голосів, а Маурісіо Макрі, лідер ліберально-консервативної партії і мер арґентинської столиці — 34,9 %.
На третьому місці опинився Серхіо Маса, колишній глава кабінету міністрів, а зараз — критик політики уряду, котрий заручився підтримкою 21,2 % виборців. Для перемоги в першому турі кандидатові, згідно зі законодавством країни, потрібно було набрати не менше 45 % голосів або 40 %, якби відрив від найближчого суперника склав десять відсоткових пунктів.
Цікавими були також президентські вибори у Ґватемалі. Там переміг… популярний комік Джиммі Моралес, кандидат від правого Фронту національної єдності. Він набрав 69,62 % голосів. Його суперниця Сандра Торрес, отримала 30,38 % голосів, вже визнала свою поразку. Вибори пройшли в спокійній обстановці, проте явка виявилася невисокою, десь 30 %. У списки виборців було внесено близько 7,5 млн осіб. Заради дотримання безпеки в день голосування були залучені майже 60 тис. військових і поліцейських.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply