Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Зустріч відкладається

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Зустріч відкладається

Білий дім повідомив, що президент Путін не приїде на саміт G8, який відбудеться в США, інформує The New York Times. Зустріч Обами й Путіна, якої очікують із нетерпінням, відкладається на червень, повідомляють кореспонденти Гелен Купер і Елен Баррі. Газета називає цю новину несподіваною. Відчуття, що нинішній етап взаємин глав Росії та США починається з проблем, посилюється, зазначають автори.

Під час своєї виборчої кампанії Володимир Путін робив різкі антиамериканські заяви, нагадує видання. «Після того, як Путіна було обрано президентом, в адміністрації Обами сперечалися, як на це реаґувати. Деякі чиновники пропонували рішуче засудити результати виборів. У підсумку Білий дім зробив стриманий жест: не поздоровив Путіна відкрито, але зазначив, що США розраховують на спільну роботу з ним», — ідеться в статті.

Барак Обама демонстративно зачекав кілька днів, перш ніж привітати п. Путіна телефоном. «Зрозуміло, у заяві Білого дому ні про що таке не згадується», — уточнюють журналісти. Згідно із заявою, Обама й Путін 9 травня поспілкувалися телефоном із нагоди відзначення в Росії Дня Перемоги. Російський президент сказав, що не зможе приїхати на саміт, оскільки повинен сформувати новий кабінет міністрів. На зустріч прибуде прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

Між тим, за словами джерел в адміністрації президента Обами та європейських дипломатів, саміт перенесли в Кемп-Девід спеціально заради президента Путіна. «Днем пізніше в Чикаґо відбудеться саміт лідерів країн НАТО, й американська сторона вирішила розвести два саміти по різних місцях, аби не ставити Путіна в незручне становище, тому що його участь у саміті НАТО не планувалася», — указується в статті. Щоправда, Бен Родс, чиновник із Білого дому, дав інше пояснення: Барак Обама переніс саміт у Кемп-Девід, позаяк уважає за краще створити невимушену обстановку, що сприяє відвертим розмовам.

New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply