Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Заяви про солідарність не зупиняють куль

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Заяви про солідарність не зупиняють куль

Бен Кардін і Роб Портман

Крім політичної підтримки демократичних процесів Сполучені Штати мають надати Україні оборонні військові засоби для захисту суверенітету й територіальної цілісності країни. Про це йдеться в заяві сенаторів Бена Кардіна (від демократів) і Роба Портмана (від республіканців), оприлюдненій 26 жовтня.

«Хоча США й пообіцяли збільшити підтримку у вигляді нелетальної зброї, що є позитивним кроком, ми сподіваємося, що оборонна зброя також скоро потрапить до тих, хто її потребує. Допомога є важливою, так само і як моральна, дипломатична та політична підтримка, яку ми запропонували Україні. Однак заяви про солідарність не зупиняють куль, допомога сама по собі не обороняє кордонів, і наші слова про підтримку територіальної цілісності України не забезпечать цього», — підкреслюється в заяві.
Сенатори наголосили на тому, що так звані повстанці на сході України — це зовсім не борці за свободу. «Це — сили, підконтрольні РФ, профінансовані російськими рублями, підтримані російськими спецслужбами, озброєні російською зброєю та подекуди очолені з колишніми працівниками російських військових і спеціальних служб. Щойно Україна втілить вибір свого народу за свободу та демократію в реальність, українські Збройні сили матимуть потребу в оборонному озброєнні, необхідному для гарантування цієї свободи та демократії», — зауважили законодавці.
Вони переконані, що Україна сама може забезпечити власне майбутнє, але для цього їй знадобиться допомога США. «Україна потребує оборонної зброї для захисту від розбійних нападів; безпілотники для моніторингу кордонів і запобігання порушень її суверенітету; вона потребує надійних засобів зв’язку, щоби захиститися від спроб Росії дізнатися про плани України та розташування її військ; їй потрібен антиартилерійський радар», — перелічено в заяві.
Однак найважливіше, чого, на переконання сенаторів, потребує українська держава,— це чіткі запевнення з боку США та союзників у забезпеченні її якісною технікою в кількості, необхідній для захисту незалежності. «Якщо не ми, то ніхто більше цього не зробить. У той час, як ми маємо продовжувати працювати з нашими союзниками в Європі та НАТО над створенням загальної політики, заснованої на наших спільних інтересах і цінностях, жодна інша нація чи група націй не має такої необхідної комбінації політичної волі, моральної ясності та національної здатності протистояти Росії та її поплічникам», — стверджують сенатори.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply