Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Yankees go home?

Автор:

|

Липень 07, 2020

|

Рубрика:

Yankees go home?

Ідея Дональда Трампа «Америка понад усе» й обіцянка повернути додому всіх американських вояків змінює баланс політичних сил у світі, а згодом може призвести й до перекроювання мапи планети.

Із ФРН до РП
Минулого тижня президент США заявив, що частину американських військових передислокують із Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) до Республіки Польща (РП). Про це він згадав на спільній із Анджеєм Дудою, президентом РП, пресконференції у Вашинґтоні. «Ми зменшимо чисельність своїх сил у Німеччині. Дехто повернеться додому, а хтось поїде в інші місця, Польща буде одним із таких місць у Європі», — пообіцяв господар Овального кабінету.
Його польський колега назвав це «дуже розумним рішенням» і заявив, що попросив п. Трампа не виводити американські війська з Європи, «бо безпека Європи для нього дуже важлива». Він намагався заручитися підтримкою США на президентських виборах у Польщі, перший тур яких відбувся 28 червня. Хто очолюватиме цю країну, з’ясується після другого туру голосування 12 липня ц. р.
Американський лідер заявив, що налаштований скоротити чисельність військових США в ФРН із приблизно 35 тис. до 25 тис. На запитання, яке повідомлення надсилає США передислокацією своїх військ Російській Федерації (РФ), Дональд Трамп відповів: «Гадаю, що це надсилає дуже сильний сигнал». 1 липня він затвердив план із виведення з Німеччини 9,5 тис. американських військових.
Президент США також вкотре дорікнув Берліну за те, що вона купує російські енергоресурси. Він назвав «ще більшим сигналом для Москви той факт, що Німеччина платить Росії мільярди доларів за придбання енергоресурсів у РФ. «Німеччина витрачає мільярди на російські енергоресурси, а потім ми повинні захищати їх від Росії», — обурився він.
Зараз у ФРН перебувають 34,5 тис. американських військових. Скороченням контингенту господар Овального кабінету хоче покарати Берлін за, на його думку, недостатній рівень видатків на оборону. Демократи в Конґресі вже заявили про намір на законодавчому рівні заблокувати часткове виведення американських військ із ФРН. Як головнокомандувач президент може наказати вивести війська, однак для реалізації цих планів необхідні кошти, виділення яких має схвалити саме Конґрес.
Натомість Анґела Меркель, канцлерка ФРН, заявила, що Європа повинна подумати над новою реальністю, у якій США можуть не прагнути до ролі світового лідера, як це було раніше. «Європейці виросли зі знанням того, що Америка прагне бути світовою державою, — наголосила вона в інтерв’ю британській The Guardian. — Якби США зараз захотіли перестати виконувати цю роль із власної волі, нам би треба було дуже серйозно замислитися над цим.

Рішення країни сонця, що сходить
Міліарна політика президента Трампа викликала реакцію і в Азії. Так, минулого тижня влада Японії вирішила відмовитися від плану з розгортання в країні комплексів протиракетної оборони (ПРО) американського виробництва Aegis Ashore. Про це заявив Таро Коно, міністр оборони країни. За його словами, таке рішення було прийнято за підсумками засідання Ради національної безпеки на чолі з Сіндзо Абе, прем’єром Японії.
У червні ц. р. п. Коно анонсував призупинення програми розгортання комплексів у префектурах Акіта й Ямагуті. Він зазначав, що таке рішення зумовлене загрозою падіння розгінного ступеня ракети за межами військової бази, в т. ч. актуальним ризиком для житлових кварталів. А для коригування цього недоліку «потрібні додаткові кошти і час». Тепер же політик заявив, що Міністерству оборони було важко вибрати альтернативні місця для двох батарей Aegis Ashore.
Японія прийняла рішення про розміщення комплексів Aegis Ashore на території країни наприкінці 2017 року. Це рішення пояснили необхідністю прикрити територію країни від можливої ракетної атаки з боку Корейської Народно-Демократичної Республіки. Передбачалося, що комплекси ПРО встановлять у країні 2025 фінансового року.
Нагадаємо, що Японія щороку платить США 2 млрд USD за перебування на своїй території 54 тис. американських військових. У цю ціну входить функціонування американської бази на острові Окінава, а також обслуговування кораблів Сьомого флоту. Дональд Трамп вважає цю суму недостатньою, і хоче, щоб японці виплачували Вашинґтону по 8 млрд USD на рік.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply