Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Як навчити українське правосуддя?

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Як навчити українське правосуддя?

УСША готові надати допомогу українській державі у проведенні освітньої кампанії серед прокурорів і суддів щодо застосування нового Кримінально-процесуального кодексу. Про це заявив Джон Теффт, посол США в Україні, під час зустрічі з Олександром Лавриновичем, українським міністром юстиції. «Дуже важливо не тільки виписати правила, де буде дотримано західних і загальноєвропейських стандартів, а й забезпечити їх правильне застосування», — зазначив пан посол.

Також, як наголосив Томас Меліа, присутній на зустрічі заступник державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці, основне завдання України зараз — як у суспільстві, так і в державних органах змінити розуміння того, як має працювати нове кримінально-процесуальне законодавство.

Розвиваючи тему, сторони обговорили подальші кроки, які здійснюватиме Україна у зв’язку з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу. За словами п. Меліа, західні експерти фіксують численні скарги на діяльність органів прокуратури України. Причому, зауважив він, ідеться не про окремих людей, які працюють у прокуратурі, це — критика системи, що зараз існує.

У зв’язку із цим, п. Лавринович поінформував представників американської сторони про початок роботи над новою редакцією закону про прокуратуру. За словами українського міністра, уже до кінця цього місяця має відбутися попередня зустріч експертів для вироблення спільної позиції щодо концептуальних положень майбутнього законопроекту. Новий закон про прокуратуру повинен вирішити багато питань, які лежать за межами нового кримінально-процесуального законодавства. За твердженням міністра юстиції України, прийняття цього закону стане можливе не раніше, ніж почне свою роботу Верховна Рада України наступного скликання.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply