Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Випуск доларових монет припиняється

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Випуск доларових монет припиняється

Віце-президент Джозеф Байден і міністр фінансів Тімоті Гайтнер оголосили про припинення випуску доларових монет, який вони вважають витратною й неефективною статтею бюджету. «Сьогоднішні заяви — від припинення витратного виробництва президентських доларових монет до виявлення 5 млрд USD, які неефективно використовуються, — свідчать про прагнення адміністрації до скорочення витрат і захисту платників податків», — заявив пан Байден.

Наразі близько 1,4 млрд доларових монет зі зображеннями президентів США лежать у сховищах Монетного двору, оскільки вони не мають попиту серед населення. Цієї кількості, за приблизними підрахунками, повинно вистачити на десять років. Причому, якби не це рішення адміністрації, до 2016 року Монетний двір випустив би ще 1,6 млрд

монет. Тепер президентські долари будуть карбуватися лише в невеликій кількості — тільки для того, щоби задовольнити потреби колекціонерів. «Припиняючи це непотрібне виробництво, адміністрація заощадить щонайменше 50 млн USD із кишень платників податків за рахунок економії на вартості виробництва й зберігання монет», — наголошено в заяві.

Крім того, Білий дім поінформував, що 2011 року міністерство юстиції запобігло невиправданим витратам уряду на загальну суму 5,6 млрд USD. Наприклад, стало відомо, що один із постачальників продовольства для американських військовиків у Іраку скуповував за безцінь прострочену їжу й, переклеївши етикетки з терміном придатності, продавав її уряду за звичайною ціною. Власника компанії засудили до двох років тюремного ув’язнення й виплати американському уряду 15 млн USD компенсації.

Барак Обама ще 2009 року поставив перед усіма державними структурами та відомствами завдання ретельно вивчити фінансову документацію й виявити всі неефективні статті витрат. Закон про ліквідацію неправомірних державних витрат президент підписав у липні 2010-го. Цей закон, як розраховує адміністрація, дасть змогу заощадити до кінця 2012 року приблизно 50 млрд USD, які в інакшому разі були би неправомірно витрачені, зокрема на виплати померлим людям і в’язням. Також із метою економії на кілька років заморожено й урізано чимало урядових програм.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply