Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Виборча кампанія перетворюється на конкурс картинок

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Виборча кампанія перетворюється на конкурс картинок

Гіларі Клінтон

Американське суспільство дуже любить гарні сцени й ефекти, особливо якщо їх транслюють по телевізору в найкращий час. І тут не так важливо, що це, — новий телесеріал про політику чи реальні дебати кандидатів у президенти. Без цих публічних виступів самі вибори були б нікому не цікаві. Але цікаві не перегони між двома кандидатами від демократичної чи республіканської партії. Адже там політики бояться сказати зайве слово або дати зайву обіцянку, позаяк будь-яке слово чи навіть жест можуть коштувати їм мільйонів голосів. Набагато яскравіше шоу відбувається під час первинного відбору кандидатів в одній партії.
Із демократами все зрозуміло. Там найвірогіднішим кандидатом буде Гіларі Клінтон. Вона має досвід державного управління, імідж жорсткого політика, особливо на світовій арені, і популярного чоловіка, котрий здійснює тури на її підтримку. Навіть скандал навколо подій у Бенґазі й її листування службовою поштою не похитнули позицій політика. Якщо тільки здоров’я сенатора не підведе, то вперше президентом США може стати жінка.
А ось із республіканцями — зовсім інша справа. Тому саме коли до виборів залишився рівно рік, усі головні канали транслювали дебати республіканської партії. Дивлячись на її кандидатів, можна зробити кілька висновків і припустити, хто з них має великі шанси помірятися силами з п. Клінтон.
По-перше, у республіканців нарешті визначилися кілька кандидатів, котрі боротимуться за найвищу посаду. Перший —Джеб Буш, колишній губернатор Флориди. За ним стоїть довга історія його сім’ї у владі. Але заважає політику негативний досвід правління його брата Джорджа, коли Америка дізналася, що таке найпотужніша економічна криза за останні десять років.
Потім ідуть сенатори Ренд Пол із Кентуккі і Марк Рубіо з Флориди. Вони представляють генерацію відносно молодих політиків, котрі будують свою кампанію на заклику до змін. Але ця політика вже не дає результатів і голосів виборців автоматично. 2008-го на хвилі обіцянки змін до влади прийшов Барак Обама, але він так і не втілив свої гасла в життя.
Нарешті, стрімко увірвався в президентські перегони Дональд Трамп. Останнім часом він поводиться все впевненіше і вимагає прийняття важливих законів. Медіа магнат майже повірив, що може стати президентом. Крім того, політик добре почувається перед камерами і знає, що хоче почути американський виборець.
По-друге, основним питанням дебатів має стати проблема міґрації та депортації осіб, котрі нелегально потрапили на територію США. Тут позиції республіканців — досить консервативні: вони заявляють, що треба обов’язково депортувати незаконних міґрантів, інакше ситуація стане некерованою. Та позаяк ідея послаблення міґраційної політики належить п. Обамі, то республіканці будь-якими засобами бойкотуватимуть цю ініціативу.
І по-третє, кандидати активно намагаються справити враження на виборців за допомогою красивих фраз у медіапросторі. Раніше кандидати воліли влаштовувати тривалі турне по невеликих містечках й особисто агітувати прихильників. Тепер же вони думають, наскільки добре виглядатимуть під час вечірніх трансляцій дебатів. Тому ці вибори стануть змаганням картинок, а не ідей.
Американська політика рухається в бік видовищності. І це не тому, що ідеї вичерпані, — просто у багатьох кандидатів погляд на більшість проблем, які потрібно вирішити у США, абсолютно однаковий. Але потрібно постійно привертати до себе увагу глядачів. Звідси й успіх п. Трампа: він уміє створити потрібну картинку й упевнено вести себе з телевізійними модераторами. Решта намагається його наслідувати.
Видовищність була притаманна американській політиці ще з часів виборів Джорджа Вашинґтона, але соціальні мережі та відеотрансляції в Інтернеті зробили цей фактор головним. Залишилося почекати результатів праймеріз у республіканців і зрозуміти, хто з них спробує здаватися впевненішим і цікавішим на екрані, ніж Гіларі Клінтон.

Террі Міллер, Korrespondent.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply