Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Вручили найпрестижнішу театральну нагороду

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Вручили найпрестижнішу театральну нагороду

У Нью-Йорку 10 червня відбулася 66-та церемонія вручення театральних премій «Тоні». Лідером за кількістю присуджених нагород став мюзикл англійського режисера Джона Тіффані «Якось» (на фото), що був відзначений журі у восьми номінаціях, серед яких — «Найкращий мюзикл», «Найкращий режисер», «Найкраще виконання головної чоловічої ролі в мюзиклі» (американець Стів Казі) і «Найкращий сценарій мюзиклу» (ірландець Енда Волш).

«Якось» розповідає історію про роман ірландського музиканта й чеської імміґрантки, які зустрічаються в Дубліні. В основу своєї роботи п. Тіффані поклав однойменний ірландський фільм режисера Джона Карні, нагороджений 2008 року премією «Оскар» за найкращу пісню.

П’ять премій «Тоні» отримала п’єса «Пітер і мисливець за зірками» валлійця Роджера Ріса й американця Алекса Тімберса. Між тим, найкращим драматичним твором був визнаний «Клайборн-парк», поставлений Пем Мак-Кіннон. Водночас, найкращим режисером п’єси названо американця Майка Ніколса за «Смерть комівояжера». Ця ж робота була нагороджена в номінації «Найкраща відроджена постановка драматичного твору» (автором ориґіналу є Артур Міллер).

Найкращими актором і актрисою в драматичному творі стали Джеймс Корден, що зіграв у п’єсі «Одна людина, два боси», і Ніна Аріадна, яка виконала головну роль у роботі «Венера в хутрі». Премію за найкращу жіночу роль у мюзиклі здобула Одра Мак-Дональд, що зіграла в «Порґі і Бесс». Ця ж п’єса була визнана найкращою відродженою постановкою мюзиклу (автори ориґіналу — брати Джордж і Айра Гершвіни). Премія «Тоні» є найвпливовішою театральною нагородою США й вважається аналогом «Оскара». Уперше її було вручено 1947 року.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply