Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Вояж Байдена до Європи: ніколи не кажи «ніколи»

Автор:

|

Квітень 04, 2022

|

Рубрика:

Вояж Байдена до Європи: ніколи не кажи «ніколи»
Джо Байден

Гаррі Трумен спершу не хотів вводити війська в Корею, але змінив свою думку. Тож коли й Джозеф Байден заперечує присутність американських солдатів в Україні, то це означає «тепер». Лінда Томас-Ґрінфілд, постійна представниця США при Організації Об’єднаних Націй (ООН), це підтвердила, хоча й додала, що прийняти рішення про введення військ в Україну може прийняти НАТО. Але американці на боці України вже воюють. Наразі добровольцями.
У рамках робочої поїздки до Європи 24 березня президент США провів у Брюсселі (Бельгія) зустрічі з союзниками по НАТО, лідерами «Великої сімки» й Європейського Союзу.

Польський візит
А 25 березня Джо Байден відвідав Республіку Польща (РП), зустрівся у Варшаві з Анджеєм Дудою, польським лідером, і вирішив на власні очі переконатися, як виглядає ситуація з українськими біженцями. Сторони обговорили питання введення до України миротворчого контингенту.
У Ряшеві він подякував польському уряду за надання притулку більш ніж 2 млн українських біженців, які втекли від російського вторгнення, а також зустрівся з волонтерами на місцях, щоб обговорити, що саме необхідно для пом’якшення проблем.
Американський лідер сказав, що сподівався підійти ще ближче до кордону, але йому заборонили з міркувань безпеки. «Гадаю, що навіть ви, поляки, які так добре знають Україну, трохи здивовані тим, скільки є мужності, здібності та стійкості в українського народу, — зазначив п. Байден. — Коли ви бачите 30-річну жінку, що стоїть перед танком із гвинтівкою. Маю на увазі, що це схоже на те, що відбувалося на площі Тяньаньмень. Але це площа Тяньаньмень у квадраті». Так він провів паралель із найвідомішим фото протестів 1989 року в Китаї, на якому зображений самотній чоловік, який стоїть перед колоною танків. «Це не припиняється, — сказав п. Байден про руйнування в Україні. — Це як щось із науково-фантастичного фільму».
Пізніше він відвідав американських військових під Ряшевим, які тримають східний фланг НАТО. Президент подякував за службу 82-й повітрянодесантній дивізії армії Сполучених Штатів. «Ми перебуваємо в епіцентрі боротьби між демократією й олігархами, — пояснив головнокомандувач Збройних сил США. — На карту поставлено не тільки те, щоб допомогти українському народу та запобігти продовженню різанини, а й те, як ваші діти й онуки будуть розуміти, що таке свобода».
Також він натякнув американським військовим, що вони можуть опинитися в Україні. «Коли будете там, самі все побачите, — сказав господар Білого дому. — Ми опинилися в новій фазі, в переломній точці». І додав, що через десять чи 15 років світ уже не буде незмінним, і зараз питання у тому, хто переможе — демократія чи автократія. «Ви — найкраща бойова сила в історії світу», — похвалив Джо Байден і згадав свого покійного сина Бо Байдена, юриста й офіцера армійського корпусу генерального прокурора, який служив в Іраку та Косово. «Таких, як мій син, як і всі ви, — сотні тисяч. Тож дякую, дякую вам», — зазначив він.
Щоб «налякати» американського президента, російська орда за наказом Путіна 26 березня завдала удару… по Львову. Спалахнула нафтобаза, пожежу після обстрілів гасили 13 годин. На щастя, постраждали лише п’ятеро людей, але всі живі.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ, та Олексій Рєзников, міністр оборони України, зустрілися у Варшаві з Ентоні Блінкеном, державним секретарем, та Ллойдом Остіном, міністром оборони США. Пізніше до них приєднався президент Байден.
Виступаючи на сходах Королівського палацу у Варшаві зі заключною промовою свого візиту до РП, Джо Байден поставив боротьбу українців із російською загрозою у широкий історичний контекст боротьби за свободу та демократію проти диктаторів, яка не завершилася зі закінченням «холодної війни».
Він відкинув пояснення Кремля, що там відчували загрозу з боку НАТО, та підкреслив, що Москва планувала напад на Україну у будь-якому разі. І додав, що дії Путіна тепер становлять загрозу усьому післявоєнному порядку в світі, що й стало підставою швидкої та скоординованої відповіді Заходу.
Американський лідер закликав усі вільні країни залишатися відданими боротьбі за демократію, яка може тривати роками та десятиліттями, і заявив, що Путін не може й надалі залишатися при владі в РФ.

Погрози Кремля…
Дмитро Пєсков, прессекретар президента Російської Федерації (РФ), прокоментував ідею ввести в Україну війська однієї з країн НАТО, яку обговорювали президенти США та РП. «Кілька дуже важливих слів для тих, у кого може виникнути спокуса з боку втрутитися у події, що відбуваються. Хто б не намагався завадити нам, а тим більше створити загрози для нашої країни, повинні знати, що відповідь Росії буде негайною. І приведе вас до таких наслідків, з якими ви у своїй історії ще ніколи не зіштовхувалися. Ми готові до будь-якого розвитку подій. Усі необхідні у зв’язку з цим рішення прийняті. Сподіваюся, що я буду почутий», — процитував він Путіна.
Спікер Кремля також погрожував, що РФ використає ядерну зброю, якщо її існування опиниться під загрозою. «У нас є концепція внутрішньої безпеки, і вона публічна, ви можете прочитати всі причини застосування ядерної зброї. Якщо це екзистенційна загроза для нашої країни, то ядерний арсенал можна використовувати відповідно до нашої концепції», — заявив він і додав, що не Байдену вирішувати, хто буде при владі в Росії, бо президента обирають росіяни.
Свою чергою, Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ РФ, заявив, що відносини Москви та Вашинґтона зараз перебувають на межі розриву і для їхнього збереження американська сторона має припинити погрози на адресу Росії, а також не постачати озброєння до України. «Ми передали ноту протесту американському послу, — повідомив він. — США мають справити «позитивний вплив» на Київ». Дипломат наголосив, що Москва наразі бачить «низхідний тренд у відносинах із провини США». «Ми сприймаємо це з жалем, але це не справляє жодного впливу на нашу рішучість рухатися до досягнення цілей, що стоять перед спеціальною військовою операцією, й адаптуватися до обставин, пов’язаних із американськими санкціями, які з їхньої подачі запровадили європейські сателіти США», — заявив він. У Москві також вручили посольства США у Москві ноту протесту про видворення з країни низки американських дипломатів.

…нікого не налякали
У Сполучених Штатах заяви Дмитра Пєскова про використання ядерної зброї Москвою назвали небезпечними «Це не так, як повинна діяти відповідальна ядерна держава», — зазначив Джон Кірбі, прессекретар Пентаґону. За його словами, у Міністерстві оборони не бачать нічого, що б підштовхнуло США до висновку, що необхідно змінити позицію «стратегічного стримування». «Ми контролюємо все якнайкраще», — наголосив п. Кірбі.
Ентоні Блінкен звинуватив російсько-терористичні війська у скоєнні на території України воєнних злочинів. А Джанет Єллен, міністерка фінансів США, заявила, що зараз готують законопроєкт, який заблокує золоті резерви Росії приблизно на 132 млрд USD. Він передбачає застосування санкцій до будь-яких американських організацій, які свідомо здійснюють операції зі золотом або транспортують його зі запасів Центрального банку РФ. Вони також підпадуть під санкції, якщо продаватимуть золото фізично чи електронним способом у Росії. Раніше аналогічний законопроєкт подала двопартійна група законодавців у нижній палаті Конґресу.
Як повідомляв «Міст», три фронти Америки діють комплексно й узгоджено.

Євген Клен

До слова
Адміністрація президента Байдена планує полегшити приїзд до Сполучених Штатів українцям, які втікають від російського вторгнення. Таке рішення ухвалили після того, як лише кількох біженців із України прийняли впродовж перших двох тижнів березня. Зараз розробляють низку заходів щодо прискорення процесу обробки віз для українських родичів громадян Сполучених Штатів і власників «ґрін-карт». Також влада планує залучити більше працівників імміґраційної служби для опрацювання заяв на отримання тимчасового захищеного статусу, відомого як «гуманітарний пароль». Зараз на його отримання стоїть величезна черга зі заяв десятків тисяч афганців. Нед Прайс, речник Державного департаменту США, заявив, що адміністрація дуже уважно вивчає, як полегшити возз’єднання українських сімей, але більше деталей не повідомив.

About Author

Meest-Online