Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Вітер і пожежа спричинили паніку

Автор:

|

Листопад 25, 2011

|

Рубрика:

Близько 10 тис. осіб було евакуйовано через велику пожежу поблизу міста Ріно в штаті Невада, понад два десятки будинків — зруйновано, одна людина померла, ще десятки — отримали поранення. Полум’я охопило територію 810 га. Через пожежу було припинено електропостачання більш ніж 4 тис. жителів. Під загрозою загоряння перебуває близько 5 тис. будинків, 25 із них уже зазнали руйнівних наслідків стихії. Джеррі Бравн, губернатор штату, оголосив про введення режиму надзвичайної ситуації.

Пожежа спалахнула 18 листопада на горбистій, укритій чагарником південній околиці міста Ріно і швидко поширилася на передмістя. Через сильний вітер швидкість розповсюдження вогню сягала 96 км на годину. До полудня полум’я знищило понад 800 га землі, а над містом повис густий темно-сірий дим. Більш ніж 60 осіб було шпиталізовано з легеневими або серцевими проблемами. 74-річний чоловік, який разом із дружиною намагався виїхати на автомобілі подалі від пожежі, помер за кермом від серцевого нападу.

У місцевій школі розгорнено надзвичайний штаб, у якому волонтери готові надати допомогу кожному з 9,5 тис. евакуйованих жителів міста. Деякі готелі безкоштовно розміщують у своїх номерах тих, хто залишився без даху над головою. Як повідомив Майкл Ернандес, представник пожежної служби, загоряння могло виникнути з кількох причин, серед яких — непогашене вогнище, залишене на місці нічлігу безхатченків.

До ранку 19 листопада рятувальникам удалося зупинити просування вогню. Проте вітер, швидкість якого, як і раніше, перевищує 90 км на годину, є серйозним супротивником у справі гасіння пожежі. Гвинтокрили рятувальних служб не можуть піднятися в повітря, щоби надати допомогу пожежним. За даними місцевих метеорологів, у місті очікується прихід холодного фронту, що призведе до зниження температури й підвищення вологості, і це сприятиме загасанню вогню. На допомогу пожежним урядом скеровано близько 100 військовослужбовців Національної гвардії.

Губернатор штату звернувся до влади сусідньої з Невадою Каліфорнії з проханням надати три бригади рятувальників. Запровадження надзвичайної ситуації уможливить спрямування федеральної допомоги в постраждалі райони.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply