Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Вікторія Нуланд — про ізоляцію АРК, збитий Boeing та вимоги до України

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Вікторія Нуланд — про ізоляцію АРК, збитий Boeing та вимоги до України

Вікторія Нуланд

Вашинґтон залишить санкції щодо окупованої Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК) доти, доки півострів не повернуть Україні. Про це заявила Вікторія Нуланд, помічниця державного секретаря з питань Європи й Євразії. Разом із тим, за її словами, США впевнені, що доповідь про причини катастрофи Boeing на сході України підтвердить їхню позицію з питання винних у цій трагедії. «Ми розраховуємо, що Нідерланди оприлюднять результати розслідування вже незабаром. Ми впевнені, що те, що сказав державний секретар Керрі через три дні після атаки, підтвердиться в плані того, хто відповідальний за цей напад і за озброєння, які були при цьому задіяні», — сказала п. Нуланд. Вона також наголосила, що винних має бути притягнуто до суду, що надзвичайно важливо не тільки для України, а й для міжнародної системи.

Понад сім місяців знадобилося РФ та її ставленикам на Донбасі, щоб почати реально виконувати положення Мінських угод, також зазначила чиновниця. «Мінські домовленості були укладені в лютому і лише зараз ми тільки починаємо бачити деякі реальні ознаки імплементації лише першої з трьох фаз цієї угоди», — зауважила вона.
Представник Держдепартаменту нагадала, що перша фаза угоди стосувалася «припинення вогню на лінії зіткнення та відведення важкого озброєння, а також забезпечення доступу спостерігачів Організації з безпеки та співпраці в Європі» (ОБСЄ). Друга частина передбачала «реальні демократичні процеси на Донбасі — вибори, амністію, спеціальний статус і децентралізацію». Третя фаза «полягала у повному виведенні з України зброї, відновлення кордону й суверенітету України».
За словами дипломата, «вогонь у зоні конфлікту припинився, що вже є гарною новиною». «Якщо Мінські домовленості будуть повністю виконані, напруження спаде повністю… Дуже багато зараз залежить від РФ та її ставлеників, чи зроблять вони вибір на користь цього», — зауважила п. Нуланд.
Чиновник також зауважила, що подальшими кроками має стати забезпечення вільного доступу на Донбас ОБСЄ та решти частини України. «Неможливо проводити вибори, якщо ви не маєте там вільних медіа, доступного середовища, якщо немає можливості для всіх політичних сил проводити виборчу кампанію», — наголосила вона. Водночас Вікторія Нуланд висловила сподівання, що «Мінські домовленості буде повністю виконано, щоб український народ, в т. ч. на Донбасі, міг обирати своє майбутнє».
«Україна має подолати передусім корупцію, занепад банківської системи, стабілізувати економіку та реформувати судову владу», — продовжила далі п. Нуланд. «Кращою протиотрутою від російської аґресії й її згубного впливу є успіх України як демократичної, процвітаючої європейської держави. Український уряд має й надалі реалізувати обіцянки, дані народу, та зберігати довіру міжнародного співтовариства», — зауважила вона.
За словами дипломата, передусім потрібно докласти неабияких зусиль для «очищення від повальної корупції уряду та суспільства на всіх рівнях, стабілізації економіки, розірвати зв’язок корумпованих державних підприємств і олігархів, а також реформувати систему правосуддя».
Вікторія Нуланд уточнила, що основні кроки на цьому шляху містять, зокрема, реформу системи закупівель та управління доходами в газовому секторі; оновлення Генеральної прокуратури (ГПУ) за прикладом нової поліції; створення офісу генерального інспектора в межах ГПУ; призначення українським урядом у короткий термін антикорупційного прокурора.
Крім того, представник Держдепартаменту наголосила на важливості поліпшення інвестиційного клімату в Україні шляхом ліквідації дублюючих функцій, прозорої приватизації близько 1,8 тис. держпідприємств, рекапіталізації та відновлення банківської системи України. «Практика прозорого врядування та ведення бізнесу, які унеможливлюють корупцію, є основою для залучення іноземних інвестицій і розвитку можливостей», — наголосила вона.
Українці також мають отримати непідкупну систему правосуддя, зазначила п. Нуланд. Вона наголосила, що зараз тільки 5 % населення України повністю довіряють судовій владі. «Щоб стимулювати довіру, потрібно прийняти конституційні поправки, обмежити імунітет суддів, підвищити рівень юридичної етики та стандартів, а також ретельно розслідувати судові порушення зі застосуванням дисциплінарних санкцій і звільнень», — додала чиновниця.

Євген Клен

До слова
Незважаючи не те, що реформи йдуть надто повільно, Збройні сили України отримали від США радари контрбатарейної боротьби, а також 130 Humvee. Про це розповів Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. «Всі вони зараз у військах. Кількість засобів захисту буде збільшуватися», — сказав він. Як писав «Міст», у липні ц. р. 100 військових «гаммерів» зі США прибули до Одеси. Машини High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (Humvee) — одні з найпоширеніших американських військових автомобілів, які використовувалися під час багатьох військових операцій США. Цивільний варіант машини має назву «гаммер».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply