Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Військової допомоги США Україні побільшало

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

Військової допомоги США Україні побільшало

Петро Порошенко на передачі Україні катерів класу Island

Дональд Трамп підписав бюджет Міністерства оборони (МО) США, який передбачає надання військової допомоги Україні.

На 50 мільйонів більше
Посольство України у Вашинґтоні повідомило: «Президент США Дональд Трамп підписав раніше ухвалений Конґресом «Закон про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2019 рік», яким надають 250 млн USD для підтримки України. Обсяги допомоги Україні на безпековому й оборонному напрямках лінією Пентаґону збільшили на 50 млн USD порівняно з бюджетом 2018 року. Високо цінуємо зростаючу підтримку України нашим ключовим стратегічним партнером — Сполученими Штатами Америки, спрямовану на зміцнення обороноздатності нашої держави у протидії російській аґресії».
Натомість в інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна» пояснили: «250 млн USD спрямовані на проведення військових навчань, надання військового спорядження, летальних видів озброєнь і логістичної підтримки, заміни раніше наданих озброєнь або військових товарів. Перелік видів допомоги містить також підтримку збройних і сил безпеки України розвідувальної інформації».
Утім, у київському інтернет-виданні «Українська правда» зауважили: «Для набуття чинності узгоджений проект «Закону про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2019 рік» має бути ще проголосований палатою представників, після чого він буде переданий на підпис президентові США».
Петро Порошенко під час відвідин бази Берегової охорони Сполучених Штатів «Балтимор» зазначив: «На сьогоднішній день від США ми отримали понад мільярд доларів на підтримку безпеки. Підтримку реформ сектору національної безпеки й оборони України, підтримку закону про національну безпеку та його впровадження, що робить нашу армію сумісною з американською та НАТО».
Глава Української держави також запевнив: «Ми цінуємо нещодавнє рішення Конґресу США збільшити цю допомогу. Це підтримує наші військові асигнування, які вже перевищили 6 % валового внутрішнього продукту. Цей жест підтримки посилив оборонну співпрацю між США й Україною та «виявився надійним заходом у стримуванні зростаючої російської аґресії. І я хотів би ще раз повторити: сьогодні найкращим способом захисту Вільного світу є захист України завдяки новим захисним системам, міцній підтримці реформ, а також новим цільовим санкціям і постійному дипломатичному тиску на Росію».

«Можна придбати 20 танків»
Але так вважають в Україні не всі. Приміром, політолог Ігор Лосєв зауважив у коментарі українському «Телеканалу новин «24»: «Щоб надавати серйозну військову допомогу країні, яка фактично стримує російську аґресію, то мова має йти не про мільйони доларів, а про мільярди. Якщо б йшлося про мирний період, це була б дуже непогана допомога. Але коли йдеться про реальну війну, ця допомога — сміховинна. Що таке 250 мільйонів доларів? Можна придбати 20 танків. Це при тому, що тільки у так званих ЛНР/ДНР Російська Федерація (РФ) має приблизно 700 танків. Має бути не два катери, а кілька фрегатів для українського флоту».
«Ізраїлю та Південній Кореї Сполучені Штати надають допомоги на мільярди, — нагадав експерт. — Хоча супротивники Ізраїлю — не РФ, це араби, як вони вміють воювати, ми нещодавно бачили в Сирії, як вони збили цей російський літак російською ракетою. І Південна Корея не має такого потужного супротивника, як Україна».
Відтак, політолог вважає, що в США не розуміють, про яку загрозу людству йдеться. «Може, колись зрозуміють, та буде запізно. Але має бути така допомога, яка була під час Другої світової війни за так званим лендлізом, коли величезний потік військової техніки йшов від Сполучених Штатів і Британської імперії до СРСР упродовж кількох років. Наш народ сплачує найбільшу ціну — ціну крові, зупиняючи російського аґресора», — зазначив він.
Що ж, Зіґмар Ґабріель, колишній міністр закордонних справ Німеччини, нагадав минулого тижня в інтерв’ю часопису Der Spiegel, що коли Рекс Тіллерсон, колишній державний секретар США заявив на зустрічі «Великої сімки» європейцям, що Україна — це їхня проблема, то він сказав йому: «Ви не можете серйозно мати це на увазі!».
За словами п. Ґабріеля, п. Тіллерсон відповів: «Я просто хотів підготувати вас до того, як міркує мій президент. Він не зацікавлений в Україні».
Попри це, як запевнили в прес-службі Президента України, «Петро Порошенко обговорив подальші шляхи посилення оборонних спроможностей України з американським генералом Джоном Абізейдом, котрий очолює групу іноземних радників МО України — з урахуванням існуючих загроз і нагальних потреб Збройних сил України».
Отже, можна все ж сподіватися, що сприяння США відсічі російській аґресії триватиме. Зокрема, призначений для розвідки на великій глибині ворожої території стратегічний безпілотний розвідник RQ-4А Global Hawk Військово-повітряних сил США провів десятигодинний розвідувальний політ уздовж лінії розмежування на Донбасі, в ході якого кілька разів наближався до кордонів РФ.
Цей безпілотник вилетів із авіабази «Сігонелла» на Сицилії й упродовж понад десятьох із половиною годин курсував по дузі уздовж лінії розмежування. Цей дрон летів на висоті близько 15-16 тис. м на відстані 70-80 км на північ від лінії розмежування, перебуваючи в контрольованому Києвом повітряному просторі. Причому американський безпілотник не менше восьми разів підлітав на відстань приблизно від 40 до 60 км до районів Бєлгородської, Воронезької та Ростовської областей РФ, які межують із Луганською областю України.

«Стануть ще однією цеглиною»
Україна також уже отримала від США обіцяні перші два 34-метрових патрульних катери класу Island, церемонія їхньої передачі відбулася на базі Берегової охорони Військово-морських сил (ВМС) США у Балтиморі за участі ряду офіційних осіб: Президента Порошенка, командувача ВМС України віце-адмірала Ігоря Воронченка, помічника міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберта Карема та віце-адмірала Берегової охорони США Майкла Макалістера.
Макаллістер і Воронченко підписали меморандум про передачу кораблів, а Карем заявив, що передача цих кораблів є ще одним прикладом американських зусиль із надання Україні допомоги, яка здійснюється, починаючи з 2014 року. Він також запевнив: «Сполучені Штати прагнуть до продовження нашої політичної, економічної та військової співпраці, спрямованої на підтримку ще більш міцного та тривалого стратегічного партнерства між нашими великими країнами».
Своєю чергою, український лідер заявив, що ці катери «стануть ще однією цеглиною у зміцненні військово-морського альянсу між українським та американським народами». А також нагадав, що США допомагають Україні у будівництві командного центру ВМС України в Очакові. Крім цього, Президент заявив, що «найкращим способом захисту вільного світу є захист України завдяки новим оборонних систем, міцної підтримки реформ, а також новим цільовим санкцій і постійного дипломатичного тиску на РФ».
Патрульні катери класу Island будувалися наприкінці 1980-х — початку 1990-х рр. для Берегової охорони США. Можуть розвивати швидкість до 54,6 км/год. Особовий склад — до 18 моряків, у т. ч. три офіцери. Під час служби у Береговій охороні на його озброєнні були автоматична артилерійська установка Mk 38 Mod 0 Bushmaster калібру 25 мм і два кулемети М2НВ калібру 12,7 мм. Катер був також обладнаний радіолокаційної станцією, на його борту є й моторний човен.
Утім, про те, чи залишилася ця зброя та локатори на переданих Україні катерах, засоби масової інформації не повідомили. Однак військовий експерт Михайло Жирохов з’ясував: «Американці зазвичай передають кораблі без озброєнь і без радіолокаційних станцій. Без них це просто, скажімо, риболовецькі сейнери. Грузія, якій два катери Island передали раніше, отримала їх без озброєння та локаторів».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply