Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Війну в Іраку — закінчено

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Війну в Іраку — закінчено

Барак Обама підвів символічну риску під війною в Іраку, виступивши з привітальною промовою перед американськими вояками на базі Форт-Бреґґ (штат Північна Кароліна). У зверненні до військових президент висловив свою шану американським солдатам, які брали участь в іракській операції, — як загиблим, так і ветеранам, що тривалий час служили в Іраку. У збройному конфлікті, що тривав майже дев’ять років, загинуло понад 200 військовиків із бази Форт-Бреґґ.

«Як ваш верховний головнокомандувач і від імені вдячного народу я з гордістю нарешті кажу ці слова: ласкаво просимо додому!» — сказав Барак Обама в ангарі бази, де зібралися солдати. За словами президента, США покидають Ірак «із високо піднятою головою». Глава Білого дому, який уперше відвідав цю військову базу, висловив також вдячність родинам вояків. Його супроводжувала дружина Мішель, яка у своїй ролі першої леді захищає інтереси американських ветеранів.

Барак Обама пообіцяв зробити все можливе для забезпечення військовиків робочими місцями й усім необхідним. «Ви захищали Америку, тепер Америка має захистити вас», — наголосив президент, додавши, що вміння й навички ветеранів знадобляться для країни. Зазначимо, показники безробіття серед військових ветеранів, які впродовж десяти минулих років служили за межами США, на 2,5 % вищі, ніж у середньому по США.

Виступ очільника Білого дому мав і політичну складову: на виборах 2008-го Барак Обама переміг у штаті Північна Кароліна з незначною перевагою голосів. Республіканці критикують президента-демократа за виведення американських військових зі все ще нестабільного Іраку, однак більшість громадян США підтримує таке рішення.

18 грудня остання колона військ США перетнула кордон Кувейту, залишивши іракську територію. США передали під контроль іракській владі останню базу своїх збройних сил у цій країні.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply