Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Війcькової операції не буде?

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

Війcькової операції не буде?

На зустрічі Сергія Лаврова, міністра закордонних справ Російської Федерації (РФ) і Джона Керрі, держсекретаря США, було ухвалено документ, згідно з яким, Сирія повинна ліквідувати обладнання та потужності з виробництва хімічної зброї до листопада ц. р. Для цілковитого знищення цих матеріалів документ передбачає додатковий час — першу половину 2014 року. Крім того затверджений план деталізує компоненти, які підлягають ліквідації. 

«Рішення повинне задовольняти графік якнайшвидшого знищення потужностей сирійської хімзброї. Він містить у собі такі пункти: завершення інспекцій Організації зі заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) і знищення обладнання з виробництва та змішування (хімкомпонентів) до листопада, а також повне знищення матеріалів і устаткування до першої половини 2014 року», — ідеться в документі.
«Відправною точкою в цій роботі стало рішення Дамаска про приєднання до Конвенції про заборону хімічної зброї та готовність застосовувати свої зобов’язання за цією Конвенцією до формального набуття нею чинності для Сирії через 30 днів. Застосовувати цю Конвенцію та виконувати свої зобов’язання Дамаск почне набагато раніше», — сказав п. Лавров.
12 вересня представники ООН заявили, що отримали від сирійської влади документи, що стосуються приєднання до конвенції. Офіційно повний зміст документів не розкривався. «Офіційно кажучи, від сьогодні Сирія стала повноправним учасником конвенції», — заявив Башар аль-Джафарі, постійний представник Дамаска при ООН.
Цього ж дня президент Сирії підтвердив, що його країна готова відмовитися від хімічної зброї та підписує угоду про її заборону. Конвенція ООН про заборону хімічної зброї почала діяти 1997 року. Відтепер її повноправними учасниками є разом із Сирією 190 країн – членів ООН. Ще дві країни – Ізраїль і М’янма – підписали конвенцію, але не ратифікували її. До документа не приєдналися лише Північна Корея, Анґола, Південний Судан і Єгипет.
А тим часом, сирійська опозиція стверджує, що влада вивозить хімічну зброю з країни. «Ми отримали інформацію про те, що режим (Башара Асада) вивозить хімічну зброю в Ірак і Ліван», — заявив генерал Салім Ідріс, голова вищої військової ради Сирійської вільної армії.

Інформаційна агенція Reuters уранці 16 вересня повідомила, що на фото однієї зі сторінок доповіді спецкомісії ООН із розслідування хіматаки в Сирії є докази того, що 21 серпня під Дамаском усе ж використовувався отруйний газ «зарин». Офіційно доповідь була оприлюднена аж увечері того дня. Пан Ґі Мун, Генеральний секретар ООН, уже отримав доповідь експертів із хімічної зброї в Сирії.
«Екологічні, хімічні та медичні зразки, які ми зібрали, указують на чіткі та переконливі докази, що використані при обстрілі Гути (передмістя Дамаска. — Ред.) ракети «земля-земля» містили зарин», — ідеться в доповіді експертів.
«Це означає, що хімічна зброя широко затосовувалася проти цивільного населення, у тому числі проти дітей, у конфлікті в Сирії», — зазначила комісія ООН. Тим часом, поки що неможливо встановити, хто саме використовував хімзброю — урядові війська чи повстанці.
Генеральний секретар ООН заявив, що розслідування ООН підтвердило факт використання хімічної зброї в сирійському конфлікті. «Результати – вражаючі та незаперечні», — дав оцінку доповіді експертів Пан Гі Мун. За його словами, хімічна зброя масштабно застосовувалася в районі Гута, що призвело до численних жертв, особливо серед цивільного населення. 

Натомість Канада виділила сирійській опозиції 5,3 млн CAD на пропагандистські потреби. Про це повідомили представники Міністерства закордонних справ (МЗС) Канади, які також указали на те, що зусилля на цьому напрямку тісно координуються зі США та Великою Британією.
За їхніми словами, гроші було надано двома траншами: 1 млн CAD — навесні, а 4,3 млн CAD — восени 2012-го. Вони пішли на закупівлю телекомунікаційного обладнання — радіостанцій і супутникових телефонів, навчання журналістів і блогерів. Близько 650 тис. CAD 2012-го було спрямовано на фінансування сирійського центру на підтримку правосуддя, перед працівниками якого поставлено завдання сприяти в документуванні випадків порушення прав людини в Сирії.

До слова
Поки американці готуються вдарити по Сирії, яка й так живе в стані війни, українці непогано там влаштувалися й далі будують успішний бізнес. Як розповіла громадянка України, яка п’ять років прожила в Сирії, українці й гадки не мають їхати звідти навіть під загрозою смерті. Сама ж співрозмовниця, що побажала залишитися неназваною, зараз живе в іншій арабській країні, тоді як багато її подруг і рідня чоловіка залишається в Сирії. «Незважаючи ні на що життя триває й під ракетними обстрілами. Для них шум млявих бойових дій став чимось на кшталт фону працюючого телевізора», — розповідає жінка.
Водночас, як розповідає інша українка Наталія, яка живе в Сирії, повертатися в Україну немає сенсу. Наприклад, у її подруги Тамари в сирійському місті — дерматологічна клініка, яка дає постійний дохід навіть зараз. «Та й не так уже тут погано. Важко – так, не порівняти з довоєнними часами, але жити можна», — стверджує Наталя. Сама ж Тамара хвалиться, що справи в її клініці йдуть дуже добре. Їй довелося витратити багато часу, щоби побудувати бізнес і заслужити довіру пацієнтів. «Хочете – вірте, хочете – ні, але навіть зараз жінки приходять зробити ін’єкції ботоксу, чистку обличчя тощо», — каже Тамара.
Але одну українку таки спіткала в Сирії біда. Вона загинула від кулі, просто вийшовши по продукти до крамниці. Та навіть незважаючи на цей страшний випадок українці все одно не прагнуть повертатися на Батьківщину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply