Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Від президента Дональда Трампа очікують здорового глузду

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Від президента Дональда Трампа очікують здорового глузду

Дональд Трамп

На всій нашій планеті люди ламають собі голову над запитанням «Ким стане Трамп на президентській посаді — Гербертом Гувером, позиція якого не завадила зміцненню Гітлера, Франкліном Делано Рузвельтом, котрий відіграв ключову роль в антигітелівській коаліції, але поділив світ із диктатором Сталіним, чи Джоном Кеннеді, котрий запобіг третій світовій війні?».

«Без сумніву, брав гроші»
Навряд чи перебільшенням буде припущення, що вся наша планета доволі нервово очікує 20 січня — день, коли у Вашинґтоні офіційно вступить на посаду новий президент США. Адже під час виборчих перегонів він не лише своїх співгромадян неабияк інтригував більш ніж контраверсійними заявами.
Утім, продовжує це робити й після перемоги своєї на виборах, розчаровуючи таким чином тих, хто сподівався, що мільярдер лише намагається сподобатися опонентам Демократичної партії, невдоволених президентством її представника Барака Обами. Приміром, 8 січня Трамп написав у Twitter: «Мати хороші стосунки з Росією — це хороша річ, а не погана. Тільки «тупі» люди або дурні думають що це погано! Ми і без того маємо достатньо проблем у світі. При мені як президентові Росія буде поважати нас набагато більше, ніж тепер. І обидві країни, можливо, будуть працювати разом для вирішення деяких із багатьох великих і насущних світових проблем і питань».
Однак, переповідаючи цю заяву, майже всі інформаційні агенції та політичні оглядачі зауважили, що вона з’явилася на тлі оприлюднення доповіді американських спецслужб щодо кібератак Російської Федерації (РФ) на США під час минулої виборчої кампанії.
Відтак, президент Обама порадив своєму наступнику: «Путін — не в нашій команді. Якщо ми дійдемо до точки, коли в цій країні люди будуть відчувати велику симпатію до лідера, котрий є ворогом США і вважає наш спосіб життя загрозою своїй безпеці, то в нас будуть набагато більші проблеми, ніж кібератаки».
А Джо Байден порадив наступному господареві Білого дому подорослішати. Він заявив, що перебуваючи на посаді президента Дональду Трампу слід починати щось робити та починати якось проявляти себе. Віце-президент розповів, що дивним є те, що майбутній президент США сумнівається у висновках Центрального розвідувального управління про втручання РФ у президентські вибори в Сполучених Штатах. Джо Байден запевнив, що розвідка надала неспростовні докази того, що РФ впливала на американський виборчий процес.
Важко також не погодитися зі зауваженням праонуки Микити Хрущова, керівника СРСР у 1950-1960 рр., Ніни Хрущовою, декана факультету міжнародних відносин університету New School у Нью-Йорку, що «кремлефілія» п. Трампа «є явно антиамериканською». А те, що новий господар Білого дому ще й вирішив призначити державним секретарем Рекса Тіллерсона, колишнього очільника енергетичного гіганта Exxon-Mobi», котрий інвестував у РФ, за словами п. Хрущової, «виводить цей роман зі серйозним супротивником США на безпрецедентний рівень».
Експерт зауважила також, що заяви синів Дональда Трампа таки слугують приводом для припущення: «якщо американська громадськість колись зможе переглянути його податкові декларації та дані про кредити, вона виявить, що і мільярдер уже довгий час викладає своє гніздечко кремлівським золотом».
«Він, без сумніву, брав гроші у незліченних російських олігархів. 2008-го продав один зі своїх маєтків на Палм-біч олігарху Дмитру Риболовлєву за 95 млн USD, і не тільки. Інші олігархи забезпечували йому російські інвестиції. Для п. Трампа гроші не пахнуть», — конкретизувала Ніна Хрущова.

«Американцям доведеться відповісти»
Відтак, правнука вважає, що «перед інавгурацією президента американцям доведеться відповісти на три важливі питання». Перше пов’язане з питанням, яке кандидат Трамп підняв стосовно Гіларі Клінтон під час виборчої кампанії: що, якщо ФБР знайде докази злочинної поведінки президента? Або, що імовірніше, що якщо президент спробує зупинити розслідування ФБР його комерційної діяльності з участю Росії або розслідування діяльності його приятелів?
«Друге питання, яке мав би поставити Сенат, перш ніж затвердити п. Тіллерсона на посаді державного секретаря — масштаби його й ExxonMobil фінансових інтересів у РФ. Сенат також має з’ясувати, наскільки тісно п. Тіллерсон співпрацює з Ігорем Сєчіним, главою «Роснефти»», — додає п. Хрущова
«І найважливіше запитання стосується американського народу. Чи справді американці готові прийняти президента, котрий засуджує людей, які ризикують своїм життям заради захисту США, але при цьому розхвалює і захищає Путіна та його банду?», — запитала наостанок декан факультету міжнародних відносин.
Своєю чергою, політичний оглядач Сергей Корсунський зауважив із цього приводу: «Численні дискусії навколо цієї кандидатури зводяться до двох основних оцінок: або п. Трамп справді має намір знайти шляхи взаємодії з Путіним і для цього вибрав зрозумілого для росіян представника ключового енергетичного сектора, або він розраховує на пошук своїх, заснованих на прагматичних ділових інтересах механізмів реалізації зовнішньої політики США по всьому світу».
А оскільки на посаду директора Національної розвідки американський лідер висунув Деніела Коутса, котрий неодноразово виголошував антиросійські заяви і був включений до списку санкцій Міністерства закордонних справ РФ, в Україні все ж сподіваються, що опоненти в команді нового президента принаймні врівноважуватимуть один одного.

«Україну — Путіну на тарілці?»
А от у британському тижневику The Times дійшли висновку, який сформулювали в свій статті під заголовком «Наївна велика угода»: «Неодноразові хвалебні відгуки Трампа про Путіна та його самовіддані спроби захистити Москву від критики та применшити її роль у гакерському втручанні у вибори в США вказують на те, що він готує колії саме до широкого примирення з Кремлем».
«Ця угода може піти набагато далі для збереження при владі в Сирії Башара Асада. Зовнішньополітичними пріоритетами для п. Трампа будуть розгром «Ісламської держави», зменшення ролі Ірану як дестабілізатора близькосхідного реґіону і протистояння економічній та військовій потужності Китаю. Росія ж може посприяти досягненню всіх цих цілей в обмін на визнання її статусу наддержави», — конкретизує видання.
Однак, вважають у The Times, «розрядка, розіграна таким чином, буде мати токсичні наслідки: Україну доведеться піднести Путіну на тарілочці, пов’язану й готову». Але у британському часописі вважають, що «така угода не забезпечить стабільності, бо не можна довіряти Москві, як гаранту миру на сході України». Тому британський тижневик закликає Вашинґтон не віддавати східноєвропейський реґіон Путіну.
Що ж, американський сенатор Джон Мак-Кейн запевняв нещодавно в інтерв’ю київському телевізійному каналу «1+1», що люди з оточення новообраного президента США все ж підтримують Україну. За його словами, це «люди, яких він (Трамп. — Ред.) обрав в оборонний сектор, зокрема генерал Маттіс — переконаний прихильник України, генерал Флінн і генерал Келлі також».
Джон Мак-Кейн сподівається, що «коли розвідка поінформує Дональда Трампа про замах на основи нашої демократії на виборах, то він зрозуміє, хто такий  Путін, що він убивця і розбійник. «Конґрес США не принесе в жертву свободу та незалежність України. Є достатньо голосів, щоб підтримати Україну та допомогти зберегти її незалежність — через допомогу, військову співпрацю і багато інших речей», — запевнив сенатор.
Віталій Портников, оглядач «Радіо Свобода», впевнений, що будь-які спроби знайти компроміс із Кремлем будуть аналізуватися через призму «подяки» Дональда Трампа за путінське сприяння йому на президентських виборам. Висновок журналіста — такий: «Трамп у своїх стосунках із Москвою просто буде змушений поводитися обережніше та суворіше, ніж поводилася б Гіларі Клінтон. Можливо, він ще сам цього не усвідомлює. Але його політика сформується насамперед під впливом доповіді американських розвідників, їхнього «збільшувального скла».

Ігор Голод

До слова
Дональд Трамп нарешті визнав факт причетності Російської Федерації (РФ) до кібератак на інфраструктуру США, але не вважає, що згадані атаки вплинули на результати виборів. «У той час як Росія, Китай, інші країни, групи та люди за межами США, послідовно намагаються зламати кібер-інфраструктури наших державних установ, підприємств та організацій, в т. ч. Національного комітету демократів, не було абсолютно ніякого впливу на результат виборів», — заявив він.
Заяву оприлюднили після двогодинної зустрічі наступного господаря Білого дому з представниками трьох американських спецслужб, під час якої Федеральне бюро розслідувань (ФБР), Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) й Агенція з національної безпеки (АНД) представили майбутньому президенту доповідь про вплив спецслужб Кремля на вибори.
Пізніше було розсекречено й частину звіту з цього питання. Так, розвідники дійшли згоди, що російська влада під керівництвом Путіна, причетна до кампанії з незаконного впливу на хід президентських виборів у США. Раніше п. Трамп висловлював недовіру до таких висновків розвідки. Тепер готує реформу системи американської розвідки з метою дистанціювати її від політики.
Джон Бреннан, директор ЦРУ, переконаний, що новообраний президент недооцінює роль та важливість розвідувального співтовариства країни, а це може поставити під загрозу безпеку Сполучених Штатів. «Нова адміністрація має зрозуміти, що це складний і небезпечний світ, і що розвідувальне співтовариство та професіонали розвідки можуть допомогти втримати безпеку країни та захистити її інтереси», — заявив він. Посадовець також висловив упевненість у правильності висновків спецслужб США про гакерські атаки Москви.
Також розвідувальні служби стверджують, що вони нібито знайшли посередників між РФ і сайтом WikiLeaks, які передали документи Демократичної партії для публікації. Про це йдеться в доповіді, переданій президенту Обамі.
А от російський політолог Лілія Шевцова, котра зараз живе в США, вважає, що Кремлю та його володареві доведеться заплатити чималу ціну за передчасну «маленьку радість» у вигляді обрання президентом США Дональда Трампа. «Російський фактор став аргументом у політичному протистоянні у Вашинґтоні, зокрема, викликавши конфронтацію п. Трампа й американських спецслужб. Це вам не дурниця, коли керівники трьох основних спецслужб Америки кажуть новообраному президенту, дивлячись йому в вічі: ми практично впевнені, що ви обрані за сприяння нашого ворога!», — вважає дисидентка.
«Колишні американські президенти (Картер, Клінтон і Буш) також мали проблеми зі спецслужбами. Але вони ніколи не виливалися в бунт спецслужб проти президента, який може бути використаний для його імпічменту, як це було у випадку з Ніксоном. Звісно, Дональд Трамп може почистити свої органи, але залишений апарат навряд чи пробачить йому приниження», — переконана політолог.
«Нарешті, найголовніше: російський фактор став міною, яка загрожує підірвати легітимність нового американського президента. Дональд Трамп і його команда намагаються пройти по лезу бритви. З одного боку, вони не можуть допустити визнання слушності спецслужб. З іншого боку, п. Трамп має уникнути створення враження, що він повертає борги Путіну за своє обрання», — продовжує п. Шевцова.
«Ось п. Трамп і вправляється в когнітивному дисонансі. Так, він висловив свою повагу до спецслужб і визнав факт гакерських факт із боку РФ. Та при цьому знову заграв на своїй флейті: «Мати хороші стосунки з Росією – це хороша річ», — обурюється вона.
«Наразі ж можемо пишатися тим, що російський фактор вивів Америку зі стану самозаспокоєння та самовпевненості. Але Москві треба готуватися: американці починають шукати відповідь на нові для них загрози, до яких вони виявилися не готові», — продовжує п. Шевцова.
«Навіть на сторінках політкоректної The Washington Post на адресу наступного президента зазвучали звинувачення у державній зраді. Дональд Трамп і його команда будуть уникати давати підстави для того, щоб їхня зовнішня політика сприймалася, як загравання з Кремлем. Варто почитати Observer, видавцем якого є Джаред Кушнер, зять Трампа та його основний політичний радник, котрий публікує статті зі закликами стримати Путіна, щоб переконатися, що всередині трампівської сімейної корпорації немає обожнювання Росії», — вважає російський політолог.
«Кандидат у державні секретарі Рекс Тіллерсон вештається по Конґресу та намагається стерти пам’ять про свої приятельські взаємини з Кремлем. А самі законодавці, причому, від обох партій, обговорюють заходи відплати Росії. Каток американського Конґресу важко змусити рухатися, але почавши рух, йому важко зупинитися», — продовжує дисидент.
«Спроби «будівельників мостів» на чолі з Генрі Кіссінджером запропонувати нову формулу відносин із РФ, яка б зняла напруженість через «розуміння» вимог Кремля, не повинні створювати ілюзій. «Мостобудівники» намагатимуться використовувати кремлівські амбіції для вирішення власних завдань. Невже Кремлю сподобається роль бійцівського пса на повідку в грі чужих амбіцій?», — запитує політолог.
На її думку, варто також враховувати і професійну натуру бізнесмена Трампа. «Досі його успіх ґрунтувався на вмінні обдерти партнера, як липку, і викинути його в сміттєвий кошик. А ще п. Трамп відомий, як продавець повітря і натхненний актор у власному reality show, у якому немає місця для інших акторів», — кепкує п. Шевцова.
«Тому будемо готові до того, що Росії доведеться платити за маленькі радощі, які російська еліта може відчувати, дивлячись на американську сцену, а також за надії, які не мають підстав. І ціна може виявитися чималою», — впевнена російський політолог.
Своєю чергою, обидві палати Конґресу затвердили підсумки президентських виборів, на яких переміг Дональд Трамп. Віце-президент Джо Байден, котрий головував у Сенаті, підбив підсумки голосування вибірників, які подали свої голоси відповідно до наказу виборців 19 грудня.
Під час переклички по штатах багаторазово звучали протести проти підсумків виборів на підставі «російського втручання» і «придушення голосів виборців», але голова ці протести відхилив. Під час оголошення остаточних підсумків щонайменше двоє протестувальників у залі почали викрикувати гасла і були насильно виведені приставами.
Також на посаду віце-президента був затверджений Майкл Пенс. Він повідомив, що першим кроком Дональда Трампа на посаді президента буде скасування реформи охорони здоров’я Obamacare. «Її треба замінити такою реформою, яка забезпечить зниження вартості страховки», — зазначив п. Пенс. За його словами, це стане першою справою Трампа в Овальному кабінеті до кінця першого дня його роботи. Крім цього, затверджений віце-президент запевнив, що нова адміністрація буде виконувати всі обіцянки, дані в ході передвиборної кампанії.
Нагадаємо, що реформа охорони здоров’я 2010 року, яка отримала назву Obamacare, передбачає субсидії малозабезпеченим на медичну страховку. Водночас усіх американців зобов’язали купувати медичну страховку, яка є найдорожчою в світі. Відтак, близько половини американців вважають, що Obamacare потрібно скасувати. Проте, близько 20 млн осіб вперше опинилися застраховані саме завдяки цій програмі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply