Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Велике звільнення в Сполучених Штатах

Автор:

|

Грудень 27, 2021

|

Рубрика:

Велике звільнення в Сполучених Штатах

Десятки працівників Apple звільнилися з роботи напередодні Різдва і закликали клієнтів бойкотувати день, коли останньої миті відбувається багато святкових покупок.
А Міністерство праці США повідомило, що лише за один місяць близько 4,4 млн американців звільнилися з роботи. А загалом із квітня по вересень звільнилися понад 24 млн працівників. Зросла кількість вакансій. Економісти вважають, що більшість звільнених, ймовірно, мали на прикметі інші посади, перш ніж подати заяву про звільнення, адже участь у робочій силі залишається стабільною з моменту спаду 2020-го, попри рекордні показники звільнень. Про це пише Bloomberg.
Велике звільнення, як його вже називають, спершу стало несподіванкою для багатьох економістів, які стверджують, що працівники зазвичай не бажають порушувати статус-кво, навіть коли не задоволені своєю роботою. Але криза Covid-19 порушила як економічні, так і соціальні норми, змусивши працівників переоцінити те, чого вони прагнуть від свого трудового життя. В результаті багато хто з тих, хто раніше мучився сумнівами про те, чи йти ні, вирішили, нарешті, зробити це.
«Це коронавірусна ясність», — пояснює Александр Алонсо, головний фахівець із обробки інформації Товариства управління людськими ресурсами, який вивчає це явище. За словами експерта, більшість тих, хто звільнився в епоху пандемії, шукають кращої оплати, кращого балансу між роботою й особистим життям або кращих пільг на робочому місці. «Люди не борються за повернення до офісу», — додає він.
Для Даніт Сибовіц, правниці з Нью-Йорка, нестача пільг на роботі призвела до того, що у червні вона звільнилася зі страхової компанії. Її колишня компанія не надавала співробітникам базове обладнання для роботи вдома, таке як ноутбуки або оздоровчі ресурси, під час локдаунів минулого року. «Я відчула застій, — каже 38-річна жінка. — До пандемії все було гаразд. Я могла з цим упоратися. А потім уже не змогла».
У Г’юстоні (штат Техас) такого ж висновку дійшла інша юристка. 36-річна Апарна Шевакрамані займалася юридичною практикою впродовж десяти років, останнім часом як головний юрисконсульт у страховій брокерській компанії. Вона ніколи по-справжньому не отримувала задоволення від своєї роботи, і пандемія дала можливість знятися в імпровізованому серіалі Netflix під назвою Indian Matchmaking. Апарна взяла відпустку, щоб використати й інші можливості, в т. ч. щоб написати книгу після того, як серіал відразу став сенсацією, але так і не повернулася. У квітні вона звільнилася. «Мені довелося позбутися баласту, і для мене цим баластом виявилася моя стабільна кар’єра», — каже п. Шевакрамані.
Потреба більшої фінансової стабільності підштовхнула Дженну Колуччіо, 27-річну помічницю лікаря, звільнитися з роботи у червні. Вона знала, що відділення інтенсивної терапії в центрі Мангеттена, в якому вона пропрацювала трохи довше, ніж два роки, недоплачує їй і тамтешня корпоративна культура не надто відповідає її запитам у довготерміновій перспективі. Хоча жінка планувала залишатися на своєму робочому місці впродовж трьох років, стрес, спричинений кризою Covid-19, підштовхнув до того, щоб якнайшвидше розпочати пошук нової роботи в лікарні, яка їй імпонувала. За кілька тижнів молодиця отримала пропозицію про роботу, і одразу ж написала заяву про звільнення.
«Люди продовжують говорити про те, що це покоління постійно змінює роботу, — каже п. Колуччіо. — Це тому, що ніхто не дозволяє себе залякувати чи недооцінювати. І знаєте що? Це абсолютно правильно. Наші батьки вчили нас, що треба триматися за свою роботу, залишатися на своїй роботі, але навіщо?
Як повідомляв «Міст», канадський міністр звільнився через пиятику.

About Author

Meest-Online