Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Вашинґтон протистоїть Москві та допомагає Києву, щоб голод не повторився

Автор:

|

Грудень 04, 2022

|

Рубрика:

Вашинґтон протистоїть Москві та допомагає Києву, щоб голод не повторився

Джозеф Байден

Джозеф Байден закликав вшанувати пам’ять жертв Голодоморів. «У листопаді відзначають роковини Голодомору: смерті від голоду, — заявив він. — Під час свого правління Сталін запровадив жорстку та репресивну політику щодо України, в т. ч. створення навмисного голоду в 1932-1933 рр., що призвів до загибелі мільйонів невинних українських жінок, чоловіків і дітей. Ми вшановуємо пам’ять усіх, хто загинув у цій безглуздій траґедії та віддаємо належне стійкості українського народу, який пережив розруху та тиранію, щоб урешті-решт створити вільне та демократичне суспільство».

Світло має бути ввімкненим
Та зараз з’явився новий напрямок допомоги Україні — енергетичний. Джеффрі Паєтт, посол США в Україні в 2013-2016 рр. а тепер заступник Державного секретаря США з питань енергоресурсів, зазначив, що атаки на українську цивільну інфраструктуру становлять загрозу не лише для України. Тож Сполучені Штати й їхні партнери продовжать допомагати Україні, аби та змогла впоратися з наслідками обстрілів і посилити енергетичну стійкість країни. «Систематичний удар по гуманітарній інфраструктурі в Києві та за його межами є загрозою для всіх нас. Це така ж загроза міжнародному порядку, як і те, що зробила Російська Федерація (РФ) 24 лютого з її наземним вторгненням», — заявив він під час церемонії вшанування у Вашинґтоні пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. в Україні.
За словами дипломата, США продовжать працювати як над зміцненням здатності українців захищати свою країну на полі бою, так, разом із партнерами, над відновленням енергетичної інфраструктури країни, що зазнає величезних утрат у результаті російських ракетних обстрілів. «Ми також наміряємося продовжувати інтенсивну роботу з нашими партнерами в Міністерстві енергетики України, «Укренерго», Міністерстві інфраструктури, в Офісах президента та прем’єр-міністра, щоб дати українському народу інструменти, потрібні для відновлення своєї інфраструктури, тримати світло ввімкненим, аби гарантувати, що ця російська тактика не буде успішною», — пообіцяв він.
Серед цих інструментів назвав надання генераторів і тепломатеріалів Аґенцію США з міжнародного розвитку (USAID). «Ми також дуже тісно співпрацюємо з усіма нашими союзниками та партнерами, а також із Європейським Союзом, Європейським енергетичним співтовариством та Європейським банком реконструкції та розвитку, щоб надати ресурси, необхідні для відновлення», — розповів посол.
Він також поділився враженнями від українського павільйону на конференції Організації Об’єднаних Націй (ООН) із питань зміни клімату, яку цього року проводили в єгипетському місті Шарм-аль-Шейх. За словами п. Паєтта, українці на конференції змогли представити не лише шкоду, завдану Росією енергетичній інфраструктурі, але й зобов’язання українського уряду відновлювати та будувати нову енергетичну систему, яка є більш стійкою, вільною від уразливості з боку РФ, ніж та, що була спадщиною СРСР.
Відтак USAID надала Україні 80 генераторів. Про це повідомила Бріджит Брінк, послиня США в Україні. «Ця допомога є лише частиною відповіді США на жорстокі та постійні атаки РФ на критичну інфраструктуру України, тоді як ми продовжуємо стояти з Україною», — зазначила вона.
Свою чергою, відомий американський актор Лієв Шрайбер оголосив благодійний збір на генератори для українських медичних закладів. Цю акцію він присвятив Дню подяки. «Українські медики працюють під обстрілами та бомбардуваннями з першого дня війни. Їхні руки творять дива щодня, рятуючи людські життя. Я знаю, що вони достатньо відважні, аби працювати при свічках і ліхтариках. І найменше, що ми можемо для них зробити, це створити умови, за яких вони зможуть просто виконувати свою найважливішу роботу», — зазначив він. Кінозірка намірився зібрати кошти на 1 тис. генераторів. Лише за кілька днів вдалося зібрати 40 % необхідної суми. За словами Марії Карчевич, заступниці міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку України, наразі є додаткова потреба у тисячі генераторах різної потужності. Закуплені в рамках благодійної акції прилади передадуть медичним закладам в українські реґіони.

Процес придбання зброї прискорять
Але все ж головним напрямком допомоги Україні залишається постачання озброєнь. Країни Заходу не були готові до нової війни в Європі з використанням танків та артилерії, а саме така зараз триває в Україні. Через це США та НАТО тепер намагаються забезпечити Україну зброєю, яка їй потрібна, а також поповнити й власні запаси озброєння.
Тож Сполучені Штати прискорять процес придбання зброї для поповнення запасів армії, спустошених постачанням Україні. Даґ Буш, який відповідає за закупівлю зброї для потреб американської армії, заявив, що прискорення роботи з укладання контрактів залежить від одночасного виконання процесів, які раніше виконували послідовно, і ґрунтується на уроках, отриманих в час пандемії коронавірусу.
Американська влада вже уклала контрактів із виробниками зброї на близько 1 млрд USD. В основному, йдеться про боєприпаси та ракети. Також уклали контракт на 477 млн USD із компанією Lockheed Martin. За словами п. Буша, темп скорочення перевищує внутрішні контрольні показники швидкості видатків Пентаґону на 15 %.
Своє чергою, Ллойд Остін, міністр оборони США, заявив, що аґресору не вдасться втягнути НАТО у війну. Він заявив, що війна Путіна проти України є прямою загрозою європейській безпеці та викликом для союзників по НАТО. «Свідома жорстокість РФ — це порушення наших спільних цінностей і правил війни», — зазначив глава Пентаґону.
За його словами, російське вторгнення в Україну не лише загрожує Європі, але й «розриває заснований на правилах міжнародний порядок, який гарантує безпеку» всім усім. Урядовець наголосив, що НАТО є оборонним альянсом, який не становить жодної загрози для РФ і не прагне до конфронтації з цією країною. «Не робіть хибних висновків: нас не втягнуть у війну Путіна, але ми будемо стояти поруч із Україною, коли вона бореться, щоб захистити себе. Ми будемо захищати кожен дюйм території НАТО», — пообіцяв він.

Не лише РФ
Та не лише Москва загрожує миру та стабільності на Землі, є ще й Пекін і Пхеньян. Тож Кевін Мак-Карті, який зараз очолює групу однопартійців у Палаті представників Конґресу, оголосив про наміри сформувати спеціальний комітет із питань Китайської Народної Республіки (КНР) у разі, якщо його оберуть спікером. «Коли йдеться про викрадення інтелектуальної власності, то КНР є країною № 1. Ми покладемо цьому край і більше не дозволимо адміністрації Джо Байдена сидіти склавши руки та дозволяти Китаю робити те, що вони роблять із Америкою», — заявив він.
Республіканець також повторив стурбованість Кристофера Рея, директора Федерального бюро розслідувань, існуванням так званих китайських поліційних відділків у США, які можуть використовувати для тиску на дисидентів та опозицію за кордоном. Крім того, він пообіцяв, що в разі обрання спікером усуне ряд демократів із ключових комітетів, зокрема, з питань розвідки та закордонних справ.
Стосунки США та КНР різко загострилися з часів адміністрації Дональда Трампа. Вашинґтон звинувачує Пекін у промисловому шпигунстві, втручанні у внутрішню політику держав та утисках прав національних меншин. За прогнозами, Республіканська партія матиме незначну більшість у нижній палаті Конґресу після проміжних виборів, отже, зможе призначити свого спікера. Кевіна Мак-Карті, як очікується, знову оберуть лідером консерваторів, тож главою Палати представників він стане автоматично.
Водночас Кім Чен Ин, лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), заявив, що кінцевою метою його країни є володіння найпотужнішими ядерними силами в світі. Ця заява була зроблена після того, як диктатор проінспектував випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17 і пообіцяв протистояти ядерним загрозам Сполучених Штатів за допомогою ядерної зброї.
Відтак запуск ракети, здатної досягти материкової частини США, спонукав Сполучені Штати закликати Раду Безпеки ООН зробити заяву, щоб притягнути КНДР до відповідальності за її ракетні випробування, заборонені резолюціями цього представницького органу.
Як повідомляв «Міст», США роблять свій потужний внесок в українську перемогу.

Євген Клен

До слова
Премію Джона Мак-Кейна за лідерство на державній службі цього року віддали жінкам України. Її вручив Джек Мак-Кейн, син покійного сенатора. У презентації премії нагадали, що 15 % Збройних сил України складають жінки, але вони виконують під обстрілами й іншу роботу для перемоги. «Жінки України мимоволі стали героїнями зі сміливістю, честю та гідністю, які надихнули світ», — сказав п. Мак-Кейн. На форумі жінок Україну репрезентувала перша леді Олена Зеленська, яка виступила перед учасниками у форматі відеозвернення. У своєму виступі вона нагадала, що в Києві є вулиця Джона Мак-Кейна. А Джек Мак-Кейн нагадав, що його батько здавна говорив про потребу стримати Путіна. Премію Джона Мак-Кейна за лідерство на державній службі щорічно вручають на Галіфакському міжнародному безпековому форумі (Канада) особам із будь-якої країни, які продемонстрували непересічне лідерство у прагненні до людської справедливості. «Цією премією Галіфакський міжнародний безпековий форум вшановує надзвичайне життя сенатора Джона Мак-Кейна, постійне нагадування про силу людського духу», — йдеться в описі премії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply