Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

В адміністрації Байдена буде щирий прихильник України

Автор:

|

Грудень 04, 2020

|

Рубрика:

В адміністрації Байдена буде щирий прихильник України
Ентоні Блінкен

Джо Байден став першим кандидатом у президенти США, котрий отримав понад 80 млн голосів виборців. Хоча підрахунок голосів ще не закінчений, але він уже набрав більше 80 011 000 голосів, тоді як Дональд Трамп — більше 73 800 000 голосів. При цьому у теперішнього президента — друге місце за кількістю голосів в історії США. На цих виборах Байден отримав 306 голосів вибірників, а Трамп — 232. Нагадаємо, щоб стати президентом, достатньо 270 голосів.

Останні потуги
Минулого тижня Дональд Трамп дав розпорядження Емілі Мерфі, голові Управління зі загальних питань адміністрації США «робити, що потрібно», щоб передати владу Джо Байдену. Одна він не став визнавати свою поразку на виборах, а дав зрозуміти, що має намір продовжувати судову тяганину та вірить у свою перемогу. «Наша справа триває, ми продовжимо боротьбу, і я вірю, що ми переможемо», — написав він у Twitter.
Президент також заявив, що на п. Мерфі чинили тиск за її «тверду вірність» США.
Відтак Емілі Мерфі оголосила про готовність передати владу новообраному президенту Джозефу Байдену. За даними CNN, адміністрація Трампа повідомила адміністрацію Байдена про готовність передати повноваження. Вона також заперечила, що на неї тиснула, і запевнила, що рішення прийняла самостійно. Цей крок став першим на шляху визнання командою Трампа власної поразки на виборах.
Сам же президент заявив, що піде з посади, якщо Колегія вибірників підтримає його опонента на виборах. «Звісно, я піду, і ви знаєте це. Але якщо вони (виборники) проголосують за Байдена, то припустяться помилки», — зазначив він і додав, що йому важко буде відступити.
Свою заяву американський лідер зробив під час виступу перед журналістами на День подяки. Він укотре звинуватив владу штатів у фальсифікаціях. «Це дуже важка річ поступатися, тому що ми знаємо, що було масове шахрайство. Час на нашому боці, все на нашому боці. Було масове шахрайство, це не повинно було відбуватися в нашій країні, ми немов країна третього світу. У нас є машини для обробки голосів, але ніхто не знає, як вони рахують», — обурювався теперішній господар Овального кабінету. Нагадаємо, що засідання Колегії вибірників призначили на 14 грудня.
Крім цього, Дональд Трамп вирішив помилувати Майкла Флінна, свого колишнього помічника з національної безпеки. «Для мене велика честь оголосити про те, що генерал Майкл Т. Флінн отримав повне помилування», — написав він у Twitter і привітав бранця.

Нова мітла
Штаб обраного Джо Байдена підтвердив початок формальної процедури передавання влади після того, як федеральна влада визнала його перемогу на президентських виборах. «Керівниця Управління зі загальних питань підтвердила, що Джо Байден і Камала Гарріс є переможцями виборів, і надала майбутній адміністрації ресурси та підтримку, необхідну для забезпечення плавного та мирного передавання влади, — йдеться в заяві Йоганнеса Абрагама, виконавчого директора штабу демократичного кандидата. — Це остаточне рішення є визначальною адміністративною дією, яка формально починає процес передавання влади в федеральних відомствах».
Чиновник також зазначив, що передача влади розпочнеться з обговорень пандемії та національної безпеки. «Ми також маємо намір отримати повне уявлення про спроби адміністрації Трампа спустошити державні установи», — запевнив п. Абрагам, але не пояснив, що має на увазі під «спустошенням» установ.
А Джозеф Байден анонсував план своїх дій на перші сто днів при владі. «Я надішлю до Сенату Сполучених Штатів законопроект про імміґрацію, який дозволить отримати громадянство більше 11 млн незареєстрованих людей в Америці. Я також маю намір покінчити з деякими, як гадаю, дуже шкідливими виконавчими указами, що дуже вплинули на погіршення клімату та зробили нас менш здоровими, які підписав президент», — пообіцяв він.
За словами переможця президентських виборів, він подбає про те, щоб влада штатів, які постраждали від пандемії коронавірусу, отримала «негайну допомогу», хоча й не уточнив, як це зробить. «Це більше, ніж просто фінансова криза, це криза, що викликає реальний психічний стрес у мільйонів людей», — пояснив він і пообіцяв, що не планує після інавгурації ініціювати розслідування стосовно свого попередника. «Я не буду робити те, що робить цей президент, і використовувати Міністерство юстиції як засіб, аби наполягати на тому, що щось сталося», — наголосив п. Байден.

Союзник для України
Новим державним секретарем США має стати Ентоні Джон Блінкен. Йому 58 років, він народився в єврейській родині в Нью-Йорку, де ходив у школу до дев’яти літ, а потім переїхав до Парижа разом із матір’ю й її новим чоловіком Самуелем Писаром, адвокатом і дипломатом.
Останній вижив у нацистських концтаборах «Аушвіц» і «Дахау» в роки Голокосту, і став відомим у США юристом: консультував адміністрацію Джона Кеннеді, Державний департамент, працював радником у Конґресі. Вітчим справив помітний вплив на формування світогляду пасинка.
У Парижі Тоні Блінкен навчався в Еcole Jeannine Manuel, одній із кращих приватних шкіл французької столиці.
Вищу освіту отримав у Гарварді. Кажуть, що замолоду мріяв стати голівудським продюсером, але вже в 1990-х роках писав промови для Біла Клінтона. Дружина п. Блінкена, внучка колишнього керівника Секретної служби США, на той час працювала особистою помічницею першої леді Гіларі Клінтон.
The Washington Post називає п. Блінкена одним із найближчих і найдавніших соратників Джо Байдена. У 2002-2008 рр. він керував апаратом сенатського комітету з міжнародних справ, який очолював п. Байден. Коли останнього обрали віцепрезидентом, перейшов на посаду його радника. Особливо багато займався при цьому Іраком.
У 2015-2017 рр. Ентоні Блінкен працював заступником Гіларі Клінтон, займаючись Близьким Сходом і боротьбою з «Ісламською державою». Під час президентства Дональда Трампа очолював консалтингову фірму з оцінки геополітичних ризиків, яку створив разом із Мішелем Флурною, колишнім заступником міністра оборони з політичних питань. Він стане першим у сучасній історії США державним секретарем, котрий має неповнолітніх дітей.
За даними The Wall Street Journal, п. Блінкен має намір зробити своїм першочерговим пріоритетом на новій посаді міжнародну кампанію з боротьби з коронавірусом і хоче, щоб США відіграли лідируючу роль у цій справі. Він відомий прихильник активної зовнішньої політики. 2011-го єдиний раз публічно розійшовся в думках із Джо Байденом, підтримавши операцію НАТО в Лівії, а за два роки виступав за втручання Заходу до Сирії.
Тепер він сумнівається в доцільності поспішного виведення американських військових із Афганістану й Іраку. «Якщо ви не в грі, у вас виникнуть проблеми. Якщо ви не впливаєте на події зсередини, з вами не будуть рахуватися», — заявив він журналістам незадовго до теперішніх виборів.
Улюблена тема Тоні Блінкена — моральне лідерство Америки. «Під час криз і негараздів світ насамперед дивиться на Сполучені Штати. Не тому, що ми завжди маємо рацію, або нас усі люблять, чи ми здатні диктувати, а тому, що з усіх сил намагаємося, щоб наші дії збігалися з нашими принципами», — казав він 2015 року.
The New York Times називає п. Блінкена витриманою та врівноваженою особою, котра, імовірно, заспокоїть як власних підлеглих, так і іноземних партнерів після чотирьох років непередбачуваних заяв і вчинків Дональда Трампа.
Як стверджують джерела WP, Байден і Блінкен уже обговорили першочергові кроки, в т. ч. повернення США до Паризької хартії з клімату та Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також спробу вдихнути нове життя в ядерну угоду з Іраном.
Ентоні Блінкен — послідовний прихильник антиросійських санкцій за аґресію проти України. «Військового вирішення конфлікту в Східній Україні не існує. Та проблема в тому, що єдині, хто вважає, що військове рішення таки існує — це Росія та сепаратисти, які на неї працюють. Тож треба позбавити їх цього переконання», — казав майбутній держсекретар також 2015-го.
А так він коментував окупацію Криму: «Україна більше об’єднана у своїй прозахідній орієнтації, а сам Крим стає мертвим вантажем для російської економіки. Він вимагатиме щонайменше 7 млрд USD на рік на підтримку бюджету та виплату пенсій, 15-16 млрд USD доведеться вкласти в інфраструктуру — і росіяни самі задають запитання, чому ці гроші не вкладають у Росію».
У березні 2015 року Тоні Блінкен уперше побував із візитом у Києві. «Протягом мого візиту урядовці та представники громадянського суспільства розповіли мені про виклики, які постають перед ними, а я запевнив у незмінній підтримці Сполучених Штатів для України, її уряду й її народу на шляху до демократичного та незалежного майбутнього», — запевнив він тоді. За словами політика, двопартійна допомога США Україні вже виходить за рамки статусу основного союзника, який не є членом НАТО.
Ентоні Блінкен також розповів про свого діда Моріса. Як повідомляє NYT, дідусь Блінкена народився в Києві, але еміґрував до США. Закінчив Нью-Йоркський університет 1921-го і став відомим юристом. Після Другої світової війни Моріс Блінкен заснував Американський інститут Палестини. Його праця переконала уряд США підтримати створення Держави Ізраїль. Він помер у 86 років. У Моріса Блінкена — троє синів: Роберт, Алан і Дональд. Останній — батько теперішнього кандидата в держсекретарі.
Як повідомляв «Міст», поведінку Трампа назвали «соромом для країни».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply