Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Українці, Манафорт і Трамп

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

Українці, Манафорт і Трамп
Пол Манафорт

Пол Манафорт

Схоже, що Дональд Трамп, компанії якого заборгували щонайменше 650 млн USD, здатен довести до банкрутства все, чого торкається.

Незадекларовані 12,7 млн.
Кандидат у президенти США від республіканців заявив 19 серпня, що він прийняв відставку Пола Манафорта, керівника своєї кампанії. А розпочалося все ще 27 травня, коли Віктор Трепак, колишній перший заступник голови Служби безпеки, передав до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) документи з неофіційної книги витрат Партії реґіонів (ПР), яку журналісти охрестили «чорною касою».
Витяги з неї опублікував в інтернет-видання «Українська правда» Сергій Лещенко, депутат Верховної Ради (ВРУ), котрий пояснив, що отримав цей компромат поштою. НАБУ також оприлюднило фрагменти 19 аркушів «чорної каси» ПР, на яких у 22 місцях згадується п. Манафорт. Депутат Лещенко стверджує, що найчастіше за вже колишнього керівника кампанії п. Трампа розписувався в цій книзі Віталій Калюжний, екс-депутат ВРУ від ПР.
Після того, як українці привернули увагу до незадекларованих п. Манафортом коштів, які той заробив, допомагаючи стати президентом України Януковичу, цією сторінкою біографії керівника штабу п. Трампа зацікавилися і журналісти в США. Зокрема, в часописі The New York Times дізналися від НАБУ, що одіозний політтехнолог отримав у 2007-2012 рр. від «реґіоналів» 12,7 млн USD.
А позаяк Янукович був креатурою Путіна, то Манафорт міг отримати ці мільйони і з Кремля. До слова, проросійські заяви наступного після Януковича наймача Манафорта — Трампа, також могли не лише збігтися в часі з його фінансовими проблемами.
Адже The New York Times з’ясувала, що компанії кандидата-республіканця мають борг на загальну суму щонайменше 650 млн USD. У часописі також встановили, що значна частина статків Дональда Трампа залучена в пасивне партнерство в інших компаніях, які винні низці кредиторів ще 2 млрд USD.
Однак повернімося до Пола Манафорта, позаяк британський тижневик The Times звернув увагу не лише на те, що «документи, які відкрило Міністерство юстиції США, підтверджують, що керівник кампанії Трампа ніколи не реєстрував своєї роботи для влади України чи партії Януковича, як це вимагає американське законодавство», а й на те, що він організовував 2006 року в Криму протести проти НАТО».
Відтак The Times констатував: «Таким чином під керівництвом Манафорта Янукович заклав підвалини для анексії півострова Російською Федерацією (РФ), яку, як заявив Трамп, він визнає». А в заголовку публікації The Daily Beast фігурує пряме звинувачення: «Розпалювач війни заради прибутку: Як Пол Манафорт Дональда Трампа створив хаос в Україні».

Без шпигуна не обійшлося
Своєю чергою, журналісти Роман Олеарчик і Ніл Баклі нагадали в часописі The Financial Timesі, що коли п. Манафорт був радником  Януковича, то його «вухами і голосом був перекладач і громадянин РФ Костянтин Килимник, котрий працював на російську військову розвідку». Журналісти також зауважили: «Сьогодні, в ситуації, коли Килимник усе ще близький до Манафорта (за словами тих, хто знайомий із обома), ці зв’язки набули нового значення. Адже, як полюбляє жартувати Путін, колишніх розвідників не буває».
Відтак п. Олеарчик і п. Баклі резюмували: «Одкровення про Килимника можуть створити Трампові репутацію першого в США проросійського кандидата в президенти». «Джерела, близькі до Манафорта, запевняють, що полишення ним штабу Трампа ніяк не пов’язане з негативним висвітленням його діяльності в Україні. Якийсь неназваний чоловік, котрий «досконально знає діяльність Манафорта», заявив в інтерв’ю: «Це абсолютно реальна проблема, якщо людина, про котру відомо, що вона співробітник російської розвідки, перебуває на дистанції «одного рукостискання» від Дональда Трампа, кандидата в президенти», — повідомили журналісти.
Інформація про співпрацю п. Манафорта з президентом-втікачем уже слугувала приводом для нагадування Роббі Мука, менеджера президентської кампанії кандидата від демократів Гіларі Клінтон, про «пропутінські політичні позиції, які взяв на озброєння Трамп».
Роббі Мук також нагадав про «мережу фінансових інтересів», яку п. Трамп не розкриває, що призводить до реальних запитань про те, чи не є він лише маріонеткою для Кремля в цих (тобто президентських. — Ред.) перегонах». «Рука Кремля вже тривалий час працює в цій кампанії. Очевидно, що там підтримують Трампа. Але тепер треба, щоб він пояснив — яку роль відіграє Кремль у його кампанії», — резюмував він.
Своєю чергою, телекомпанія CNN повідомила з посиланням на неназвані нею джерела, що співпрацю п. Манафорта з Януковичем і ПР уже перевіряють Федеральне бюро розслідувань і Міністерство юстиції США. За даними цих джерел, розслідування є масштабним, проте сам п. Манафорт не є об’єктом уваги слідчих. Утім, жодних подробиць джерела медіакомпанії не розкрили, оскільки, за їхніми словами, розслідування ще триває.

Ігор Голод

Коментарі експертів
Обрі Джюетт, політолог і професор факультету політичних наук Університету Центральної Флориди:
— Хоч технічно Манафорт і пішов у відставку сам, гадаю, цілком очевидно, що його було усунуто з кампанії Трампа. Він порушив закон США, коли лобіював за іноземний уряд тут, у США. Хоч і Трамп був трохи більш проросійський і пропутінський, ніж більшість американських посадових осіб, звинувачення про те, що Манафорт лобіював Януковича без повідомлення уряду США, переходить межу. Одна річ бути більш проросійським, і зовсім інша — активно просувати проросійські позиції шляхом таємної лобістської діяльності. Крім того, звинувачення, що Манафорту, можливо, були виплачені мільйони доларів за таку роботу, також виглядає не дуже добре. Гадаю, цілком можливо, що Трамп може стати менш проросійським і пропутінським після відставки Манафорта. Очікую, що він принаймні не говоритиме про це дуже багато і приглушить свою підтримку РФ і Путіна. Якби Манафорт залишився в кампанії, то це зашкодило б Трампу. Але навіть тепер, коли він пішов, це ще шкодитиме Трампу, оскільки виборці думатимуть, що його кампанія — в безладі. Однак упродовж наступних кількох тижнів інцидент із Манафортом відійде (якщо Трамп не продовжуватиме говорити про РФ і Путіна в захоплених виразах). Не виключено, що Трамп може розвернути назад спад в опитуваннях громадської думки, але йому треба бути більш дисциплінованим і потрібно, щоб Гіларі припустилася кількох помилок. Для того, щоб знову почати рухатися вгору, Трампу треба приділяти більше уваги питанням, які співзвучні його прихильникам (покласти край нелегальній імміґрації, зберігати людей у безпеці від тероризму та вітчизняних злочинців, а також допомогти оживити економіку за рахунок поліпшення торговельних угод) і припинити говорити про речі, в яких він виглядає нечутливим (нападаючи на батьків солдата, котрий загинув на службі Сполучених Штатів).

Лінкольн Мітчел, політолог:
— Останні кілька тижнів були негативними для кампанії Трампа. Для нього дані опитування громадської думки були погані і його перспективи перемоги не були хорошими. Отже, він відчув необхідність зробити зміни, а Манафорт не був спроможним покращити дані опитувань для Трампа, тому й став жертвою. Також, оскільки все більше з’являлося деталей про негідні угоди Манафорта в Україні, то ставало дедалі зрозуміліше, що він шкодить кампанії і має піти. Але скандал із Манафортом — не одна з основних причин падіння підтримки Трампа в останні дні і тижні. Більшість виборців не дуже турбують такі речі. Проте скандал допоміг змалювати образ Трампа як такого, хто не оточує себе порядними компетентними людьми, і це вдарило по його рейтинґах. Відхід Манафорта навряд чи сприятиме різкому зростанню підтримки Трампа в опитуваннях громадської думки. Нові люди у команді, не маючи українських зв’язків, як це було у випадку з Манафортом, ймовірно, меншою мірою здатні допомогти Трампу переконати виборців в ключових штатах, які вагаються. А, можливо, відхід Манафорта змусить Трампа дистанціюватись від проросійської позиції, але у нього є інші консультанти, які мають зв’язки з РФ, і він сам, можливо, має ділові зв’язки з Росією, тому не впевнений, що це станеться.

Адріан Карнацький, старший науковий співробітник Атлантичної ради США:
— На мій погляд, нічого не зміниться в політиці Трампа щодо РФ. Генерал Флінн і Картер Пейдж залишаються ключовими радниками й є пропутінськими. І стаття у Politico, яка пов’язує ключового помічника Манафорта в Україні з Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу Збройних сил РФ, здається, стала тією соломинкою, яка зламала спину верблюда. Новий директор кампанії Трампа має зв’язки з крайніми правими, зокрема з такими людьми, як Найджел Фарадж. Це наводить на думку про те, що погляди Путіна як «консервативного» бастіону «християнських» цінностей проти ісламістської загрози і проти антинаціональної й антисвітської ліберальної культури США й Єропейського Союзу знайдуть відлуння у темах Трампа. Гадаю, що такий розлад у команді призведе до ще одного тижня негативних статей і зашкодить Трампу. Для нього найкращий шанс відвернути негативні тенденції це — вересневі дебати з Гіларі Клінтон.

Гоп-ля
Скульптури оголеного Дональда Трампа поставили в громадських місцях Нью-Йорка, Сан-Франциско, Лос-Анджелеса, Клівленда та Сієтла. Акцію, спрямовану на висміювання республіканського кандидата, провела анархістська група Indecline. Проект назвали The Emperor Has No Balls. Акцію готували чотири місяці, а надихала протестувальників казка данського письменника Ганса Крістіана Андерсена «Нове вбрання короля». Кожна скульптура важить 36 кг і приклеєна до основи промисловим епоксидним клеєм. Матеріал — глина та силікон.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply