Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Українські воїни — на змаганнях морських піхотинців США

Автор:

|

Жовтень 31, 2018

|

Рубрика:

Українські воїни — на змаганнях морських піхотинців США

Команда з вісьмох українських військових виступила на 43-му марафоні Морської піхоти США, який відбувся минулої неділі у Вашинґтоні. Наші учасники подолали 10 і 42 км забігу, вибороли 12 медалей. У марафоні взяли участь українські воїни, котрі постраждали від бойових дій у російсько-українській війні і проходять реабілітацію. Підтримати та вболівати за українських ветеранів на змагання завітали представники Посольства України в США та діаспори.
Четверо українців подолали дистанцію 10 км, ще четверо пробігли 42 км. У десятикілометеровій дистанції участь від України взяли Олександр Дарморос, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ, має ампутацію нижньої кінцівки та втратив зір, дистанцію подолав за 1 год. 16 хвилин); Андрій Бондарчук, військовослужбовець Національної гвардії України (НГУ); Дмитро Полтавець, військовослужбовець НГУ; Юрій Козловський, військовослужбовець Державної прикордонної служби України (має ампутацію нижніх кінцівок). До команди в забігу на 42 км увійшли Павло Чайка, військовослужбовець ЗСУ; Руслан Попов, ветеран; Богдан Ушарук, ветеран; Олександр Попруженко, ветеран (втратив зір).
Старт на обох дистанціях відбувався одночасно, однак у різних місцях, на коротшу дистанцію — неподалік від Конґресу США в Вашинґтоні, на повний марафон — біля Пентаґону в Арлінґтоні. Фінішували всі учасники біля відомого меморіалу Іводзіма, присвяченого загиблим воїнам Морської піхоти США. Як зазначили українці, своєю участю кожен член команди довів, що й після бойових дій готовий представляти Україну на міжнародних спортивних майданчиках та, незважаючи на травми та поранення, показувати гідні результати.
З успішним виступом українську команду також привітав Президент України. «Делегація від України продемонструвала справжній командний дух. Разом із супроводом українці отримали 12 медалей. І ці медалі — відзнака мужності, сили та героїзму наших військових, які попри тяжкі поранення не втратили сили духу, не зламалися. Вони — приклад для кожного з нас. Пишаємося вами!» — написав він у Facebook.
Традиція Марафону морської піхоти США тягнеться з 1976 року після закінчення війни у В’єтнамі (1959-1975), в якій США отримала політичну поразку, сильний антивоєнний рух у країні, майже 60 тис. загиблих і більше 150 тис. поранених, серед яких 13 тис. загиблих і 52 тис. поранених — саме з Корпусу морської піхоти США. 1976-го командування Морської піхоти провело перший марафон, який мав стати інструментом покращення стосунків військовослужбовців із цивільними людьми, зібрати кошти для поранених морпіхів. Перший марафон зібрав трохи більше тисячі людей, і щорічно кількість учасників збільшувалася, в ньому масово стали брати участь військові й інші силовики. Дистанції бігли поранені військові, щоб довести, що все можливо; бігли й родичі та друзі поранених і загиблих військових. Марафон не має призового фонду, взяти у ньому участь — справа честі.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply