Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Ukrainian Investment Day у Нью-Йорку

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Ukrainian Investment Day у Нью-Йорку

На конференції

У Нью-Йорку 19 червня ц. р. відбулася конференція Ukrainian Investment Day, організована компанією Concorde Capital. Захід сталв майданчиком для обговорення економічної ситуації в Україні, реформ її уряду, інвестиційного клімату й інших питань між представниками української влади, провідних українських компаній, крупного американського бізнесу та фондів, що мають досвід або вивчають можливості інвестування в Україну.
Участь у взяли участь міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавичус, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. До учасників конференції за допомогою відеозв’язку звернувся Президент України Петро Порошенко. В он-лайн режимі виступили також Міністр фінансів України Наталія Яресько та голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва.
Наталія Яресько, висловила сподівання, що рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) розгляне виділення Україні чергового траншу розміром 1,7 млрд USD у середині липня ц. р. «Сподіваюся, що рішення буде позитивним», — наголосила вона. Міністр додала, що Україна вже виконала дві з трьох вимог, що залишилися, МВФ і прийняла низку законів.
Валерія Гонтарєва під час своєї десятихвилинної промови розповіла про стан банківської системи в Україні й нагадала, що перший етап реформи банківського сектору завершується цього місяця і більшість банків, яким необхідно докапіталізуватися для підвищення фінансової стабільності, уже почала це робити.
Другий етап реформи банківського сектору розпочався одночасно зі значним посиленням банківського законодавства, зокрема з підвищенням відповідальності власників і топ-менеджерів банків у разі банкрутства фінансових установ. «Ми завершили еру «олігархічного банкінгу», — повідомила вона.
Ще одне досягнення НБУ — це реформа самого регулятора. «Ми скорочуємо та перепрофілюємо персонал, відмовляємося від непрофільних установ і 25 територіальних управлінь», — зазначила п. Гонтарєва.
Голова НБУ також розповіла інвесторам про складну поточну ситуацію в український економіці, але зазначила, що з оптимізмом дивиться в майбутнє, вважаючи, що третій етап реформи банківського сектору, спрямований на посилене зростання банківської системи, яке напряму залежить від покращення економіки, розпочнеться вже через рік. Водночас, перші ознаки відновлення банківському секторі вже помітні: із квітня вклади в національній валюті активно повертаються в систему.
Відповідаючи на запитання інвесторів, Валерія Гонтарєва сказала, що НБУ готується перейти до режиму інфляційного таргетування, тому повернення до фіксованого обмінного курсу вже неможливе. Що ж до міжнародних резервів, то, згідно з програмою МВФ, наприкінці 2015 року цей показник сягне 18 млрд USD (у лютому ц. р. він заледве сягав 5 млрд USD).
«Справді можна назвати досягненням те, що від початку року нам удалося викупити з ринку в чисті резерви 1 млрд USD, і ми продовжуємо це робити. Поточний рахунок платіжного балансу є більш-менш збалансованим», — запевнила чиновниця. Наприкінці своєї промови п. Гонтарєва подякувала представникам міжнародної інвестиційної спільноти за те, що вони, незважаючи на аґресію з боку Росії, вірять в Україну та її потенціал.
Ігор Білоус, голова Фонду державного майна України, взяв участь у дискусії як головний спікер під час зустрічі з представниками інвестиційних хедж-фондів і міжнародних фінансових інститутів. У своєму виступі посадовець накреслив ключові напрямки Державної програми приватизації в Україні, питання щодо механізмів та інструментів політики роздержавлення власності, оптимізації структури державного сектора, масштабного залучення приватного капіталу в українську економіку з урахуванням реалій сьогодення.
Організатор конференції компанія Concorde Capital — це інвестиційний банк, який надає послуги з інвестиційного банкінґу, брокерські послуги і послуги з керування активами в Україні. Компанія була створена 2004 року її нинішнім генеральним виконавчим директором Ігорем Мазепою. Топ-менеджмент Concorde Capital є її основним власником.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply