Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Удар у відповідь

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Удар у відповідь

Фінансист Біл Браудер (на фото) мститься за підозрілу смерть у російській в’яз­ниці Сергія Магнітського, юриста свого фонду Hermitage Capital Ma­na­gement, пише The Bos­ton Globe. Пан Браудер ініціював і очолив кампанію, яка змушує нервувати РФ й іноді — Сполучені Штати: він просуває законопроект, що передбачає накладення заборони на подорожі для порушників прав людини і замороження американських активів, котрими вони володіють. Законопроект було висунуто сенатором Беном Кардіні від штату Меріленд і Джеймсом Мак-Ґоверном, членом палати представників від Массачусетсу, нагадує видання.

Щоби припинити зростаючу підтримку законопроекту, Держдепартамент зважився на безпрецедентний крок, заборонивши 60 російським чиновникам, причетним до смерті Магнітського, приїжджати в США й витрачати там гроші. Велика Британія зробила те саме. Але цього може виявитися недостатньо, зазначає кореспондент: запропонований законопроект діє ширше, він охоплює й інших осіб, винних у грубих порушеннях у РФ.

Засудження Конґресом Росії відбувається у непростий момент для президентської стратеґії «перезавантаження», спрямованої на встановлення продуктивних відносин із РФ, незважаючи на визнання порушень у царині прав людини та демократії, зауважує автор статті Джульєтта Кайїм. Але надто часто питання прав людини стає наріжним каменем без урахування конкуруючих інтересів. «РФ невдоволена нами, але ми повинні домогтися свого у важливих сферах, пов’язаних із контролем озброєнь і нарощуванням Іраном ядерного потенціалу», — указує журналістка. Тому вона рекомендує американському уряду карати злочини, учинені окремими особами, б’ючи по їхньому гаманцю й забороняючи їм доступ на Захід, однак при цьому — «ділити хліб» із Кремлем.

 Boston Globe

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply