Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Ученого засудили за шпигунство

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Ученого засудили  за шпигунство

Американського науковця Стюарта-Девіда Нозетта, якого 2009 року аґенти ФБР затримали за звинуваченням у шпигунстві на користь Ізраїлю, засуджено до 13 років тюремного ув’язнення. Згідно з рішенням суду, п. Нозетт повинен виплатити компенсацію розміром 217 тис. USD державним установам, закритою інформацією яких він мав намір поділитися з ізраїльською розвідкою.

«Жадібність Стюарта Нозетта переважила його лояльність до нашої країни. Він розтратив свій талант і зруйнував свою репутацію, погодившись продати державну таємницю комусь, кого він вважав за іноземного аґента. Час, який він проведе у в’язниці, дасть йому змогу подумати над своїм рішенням зрадити Сполучені Штати Америки», — заявив федеральний прокурор Рональд Мейчен-молодший.

«Стюарт Нозетт зрадив свою країну й виявлену йому довіру, намагаючись продати одну з таємниць США, що найбільше охороняються, із метою наживи. Сьогодні він отримав покарання, на яке заслуговує», — сказала, своєю чергою, помічник генерального прокурора з національної безпеки Лайза Монако.

Підставою для обвинувачень із боку ФБР стали документи, згідно з якими 3 вересня 2009 року затриманий зв’язався телефоном і домовився про зустріч із імовірним представником ізраїльських спецслужб, який насправді був аґентом ФБР, що працював «під прикриттям». На зустрічі аґент обговорив із п. Нозеттом його готовність працювати на ізраїльську розвідку, а також спосіб оплати за реґулярно надавану інформацію.

10 вересня 2009 року аґент ФБР надіслав Стюарту Нозетту перший конверт із 2 тис. USD готівкою як оплату його послуг. Після цього ФБР постійно фіксувало на відеоплівку всі дії п. Нозетта, включаючи отримання конвертів із грошима в місцевому відділенні пошти.

За даними слідства, Стюарт Нозетт здобув учений ступінь у галузі астрономії 1983 року в Массачусетському технологічному інституті, після чого в 1989— 1990 рр. працював у Білому домі радником із питань космічних досліджень. Науковець, можливо, брав участь у дослідницьких програмах із пошуку води на Південному полюсі Місяця. Працюючи в Міністерстві енерґетики, п. Нозетт мав допуск до таємних документів із ядерних матеріалів і озброєнь.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply