Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Учасники руху «Антифа» оголосили про незалежність Сіетла

Автор:

|

Червень 18, 2020

|

Рубрика:

Учасники руху «Антифа» оголосили про незалежність Сіетла
Автономна зона Капітолійського пагорба

Увечері 12 червня в Атланті (штат Джорджія) правоохоронець застрелив афроамериканця Рейшарда Брукса. Під час сутички поранили іншого поліціянта, та незабаром його виписали з лікарні. Обставини події наразі вивчає Бюро розслідувань штату Джорджія. Після завершення слідства справу передадуть до офісу окружного прокурора округу Фултон, котрий має намір самостійно розглянути цей випадок. Тим часом, у відставку подала Еріка Шилдс, начальниця поліції Атланти, котра перебувала на цій посаді з грудня 2016 року, проте це не запобігло нового спалаху протестів у місті.

«Автономна зона Капітолійського пагорба»
Свою чергою, група протестувальників із рухів Black Lives Matter та «Антифа» захопила центральну частину Сіетла (штат Вашинґтон), оголосивши там «Автономну зону Капітолійського пагорба». Туди не пускають поліцію і заперечують владу американських законів. Проїзди навколо цієї території забарикадували, а «кордони» охороняють озброєні ополченці, котрих контролює репер Раз Сімоне.
Захоплення сталося після того, як поліція покинула відділок у центрі міста. Зараз там зібралося безліч мітинґарів, котрі слухають виступи з трибун, проте не бачать конкретного плану дій. «Як я зрозумів, ми намагаємося створити суспільство, де можна жити без величезної кількості поліціянтів на вулицях», — заявив Майкл Тейлор, представник протестувальників.
У перші дні «автономія» взялася роздавати всім присутнім безкоштовну їжу, але місцеві безхатьки незабаром розікрали всі припаси. На захопленій території заборонили куріння та вживання невеганської їжі. На вході до «народної республіки» розмістили барикади з написами «Ви залишаєте США й опиняєтесь на території свободи». А на будівлі пограбованого поліційного відділку повісили велетенський транспарант «Це тепер власність народу Сіетла».
Вже через шість годин після створення «автономної зони Капітолійського пагорба», Лауру Коук, її лідерку, звинуватили в сексуальних домаганнях, через що та погрожувала самогубством, а її «відсторонили від «посади».
Збройні банди на чолі з місцевими реперами оголошують себе новою поліцією та влаштовують чистки в рядах незгодних. Підприємців, котрі залишилися на території комуни, змушують ділитися нажитим для потреб «народної республіки». Пускають туди лише за запрошеннями своїх активістів. Журналістам вхід заборонили. Зараз ведуть розмови про створення «народного прапора» та «народної валюти» замість долара США.
Ситуація викликала гнівну реакцію у Дональда Трампа, котрий закликав Джея Інслі, губернатора Вашинґтона, і Дженні Дуркало, мера Сіетла, вирішити ситуацію зі захопленими районами. «Негайно заберіть своє місто назад! Якщо ви цього не зробите, то зроблю я! Це не гра. Цих потворних анархістів треба негайно зупинити», — заявив він. У відповідь Дженні Дуркало порадила президенту «повернутися до свого бункера» і супроводила публікацію хештегом протестувальників #BlackLivesMatter.
Приклад Сіетла хоче наслідувати Портленд (штат Ореґон), де мітинґарі також намагаються встановити загородження й оголосити свою «народну республіку». Ці події дуже нагадують те, що сталося на заході України 2014 року. Кремль також створив там «народні республіки».

Санкції треба посилити
У Палаті представників Конґресу США добре розуміють, що відбувається в країні, тому запропонували посилити санкції проти Російської Федерації (РФ). Комітет досліджень Республіканської партії підготував доповідь про зовнішні загрози для США, в якому йдеться про те, що влада РФ завдає шкоди американським інтересам і підриває світовий демократичний порядок — від Лівії до Сирії, від Ірану до України, Солсбері в Англії, від Середземного до Південно-Китайського моря.
Майк Джонсон, представник Луїзіани, і Джо Вілсон, представник Південної Кароліни, пропонують визнати РФ державою-спонсором тероризму за зв’язки з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану, «Хезболлою», «Талібаном», а також підтримку праворадикального «Русского імперського руху». Державний департамент у квітні ц. р. додав його до списку терористичних організацій.
У доповіді йдеться про необхідність домогтися відлучення Москви від системи міжнародних міжбанківських розрахунків SWIFT, а за необхідності, накласти санкції й на саму організацію. Потрібно так само обмежити «Зовнішекономбанк», який виступає основним помічником Кремля за операціями зі зовнішнім боргом і валютними резервами. У Конґресі запропонували помістити його в «чорний список» Міністерства фінансів США, що відріже його від всіх банківських операцій. Також республіканці запропонували запровадити вторинні санкції проти компаній, які хоч якимось чином співпрацюють із РФ у реалізації нафтогазових проєктів.
А Дональд Трамп має намір внести до списку терористичних організацій рух «Антифа», який фінансує Кремль. Хоча йому, як і значній частині інших людей, важко точно визначити, що ж таке цей рух. Ця проблему пояснюють не прогалини в знаннях, а низка конкретних історичних причин.

Що таке «Антифа»?
«Антифа» означає «антифашисти». Але чи можна називати ними всіх, хто виступає проти фашизму? Приміром, в українській Одесі у квітні 2009-го члени «Антифа» вбили українського активіста Максима Чайку. А в самій Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) масові заворушення за участю «Антифа» відбулися 2017 року в Гамбурзі, під час саміту G20.
Складнощі з визначенням «Антифа» виникли ще з того часу, як Комуністична партія Німеччини (КПН) вперше використала його значення та принагідну йому емблему з двох прапорів для виборчої кампанії 1932 року. До «антифашистських дій» незалежно від партійної приналежності німецькі комуністи закликали представників різних партій ще на початку 1920-х рр.
КПН вважала себе єдиною по-справжньому антифашистською партією на останніх вільних виборах у Веймарській Німеччині 1932-го, за результатами яких Націонал-соціалістична німецька робітнича партія (НСДАП) Адольфа Гітлера хоч і не отримала абсолютної більшості, та змогла прийти до влади.
КПН, соціал-демократи й інші демократичні партії Веймарської республіки, які набрали вкупі більше голосів виборців, ніж НСДАП, не змогли виробити спільної рішучої програми дій, що проклало шлях до влади Гітлеру. Незабаром дві найбільші лівоцентристські партії — КПН і Соціалістичну робітничу партію Німеччини —заборонили, а проти їхніх активістів почали репресії.
Після Другої світової війни багато членів партійного керівництва КПН опинилися в уряді Німецької Демократичної Республіки (НДР), яку контролював СРСР. Правляча партія НДР використовувала визначення «антифа» як синонім до слова «соціалістичний».
До початку «холодної війни» рух «Антифа» у ФРН затих, але вже в 1980-х рр. поступово почав відроджуватись у Західному Берліні та Гамбурзі. А після возз’єднання Німеччини ідеологія «Антифа» отримала новий імпульс — її взяли на озброєння антиглобалісти й екологічні активісти.
Федеральне відомство з охорони конституції ФРН описує «антифа» як основне поле агітації для автономних лівих груп, а деякі з них прихильники підтримують насильницькі дії, метою яких є, передусім, політичні супротивники, особливо — реальні або ймовірні нацисти. Більшість жителів ФРН вважають, що між «антифашизмом» і «антифа» — велика різниця. А дехто вважає, що Кремль вирішив використати цей рух для гібридної війни проти всього світу, яку фактично затіяв Путін.

Євген Клен

Окрема думка
Андрій Мельник, колишній американський редактор тижневика «Міст»:
— Як на мене, мої українські друзі та знайомі недооцінюють потенціал білих людей у США. Більшість нарізної зброї (71 %) на руках саме у них, і білі справді добре вміють цією зброєю користуватися (мають членство в клубах стрільців і часто тренуються. Чорні ж, особливо з нелегальними стволами, стріляти вчаться хіба за відео з YouTube). Середній клас вбиватиме наповал однозначно, як тільки до них прийдуть (шанси на те, що справді прийдуть, мізерні, як на мене). Вся істерія твориться в мегаполісах, де багаті міленніали бавляться в лівацтво, як колись у Середньовіччі аристократична богема — окультизмом. Через традиційні інформаційні приводи можуть виникнути хибні враження, що білі всі раптом поголовно стали куколдами. Але середмістя — це лише невелика частина як території, так і демографії гігантської країни (лише один штат Техас територіально більший за Україну). Вже починаючи з ближніх передмість, люди збираються в озброєну до зубів народну міліцію (конституційне право, яке ніхто не може заперечити) і погроми зупиняються одразу ж. Хоча, навіть у NYC не все так погано, як показують по телебаченню. Я б реально хотів подивитись, який сміливець зайшов би грабувати «Маленьку Італію», «Чайна-тавн», латиноамериканські дільниці чи той же Брайтон Біч (хоч там чорних і пост-совків десь порівно). Про те, щоби протести поширилися хоча би на 50 миль усередину Америки, навіть мови не може бути — їх прикопають тихенько десь в кінці бек’ярду і посадять згори сакуру. США — велика країна з міцними запобіжниками, і коли чую, що їй пророкують розпад чи смуту, я посміхаюся.

Як повідомляв «Міст», у деяких містах США зруйнували пам’ятники конфедератам, а тепер масово оскверняють пам’ятники Колумбу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply