Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

У США — за інвестиціями

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

У США — за інвестиціями
Джо Байден

Джо Байден

У Вашинґтоні 13 липня ц. р. відбулася перша інвестиційна конференція Україна-США, яку засоби масової інформації назвали Американсько-українським бізнес-форумом.

Потужний десант
Урядову делегацію очолював на інвестиційній конференції у Вашинґтоні Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, котрому допомагали чотири міністри — економічного розвитку й торгівлі (Айварас Абромавічус), фінансів (Наталія Яресько), інфраструктури (Андрій Пивоварський) та аґрарної політики й продовольства (Олексій Павленко). Очільник українського уряду також узяв із собою голову Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, керівника Фонду державного майна Ігоря Білоуса, голову Державної фіскальної служби Романа Насирова, заступни ка голови Адміністрації Президента Дмитра Шимківа й інших.
Найтитулованішим серед господарів конференції був Джо Байден, віце-президент США. А спікерами та модераторами на бізнес-форумі стали одні з найвідоміших світових інвесторів — Джордж Сорос і Дейвід Рубенштейн. Також участь у форумі взяло понад 150 представників найбільших американських компаній. Оскільки метою конференції було обговорення можливостей бізнесу в Україні, на ній презентували ті галузі, у яких, за запевненнями української сторони, «є значний потенціал розвитку».
Зокрема, відбулися тематичні сесії «Ведення бізнесу в Україні», «Аґробізнес та інфраструктура», «Економіка знань, людський капітал і підприємництво», «Енерґетика й енерґоефективність» і «Стратеґії фінансування проектів і зростання бізнесу». Однак головне на інвестиційній конференції Україна-США, звісно ж, мало пролунати в промові Арсенія Яценюка.

«Раді бачити вас»
І він виступив із цією промовою. «Ви добре знаєте, що перед нами постали неймовірні труднощі. Але найцінніше, що має Україна — так само, як і США, — це нація, народ, який бореться й який ніколи не здається. Ми ніколи не здамося. Ми усвідомлюємо, що аби зупинити російську аґресію, ми повинні мати дієздатну та дуже сильну армію. Проте з іншого боку — нам треба мати дуже сильну економіку. Щоби повернути українцям роботу, збільшити заробітну платню й отримати американські інвестиції в українську економіку. Це — мета нашого форуму. Тож, будь ласка, шановні інвестори, заходьте. Ми раді бачити вас в Україні. Ми маємо дуже великий потенціал. І ще одна цінність, яка є в Україні, — це нове покоління. Дозвольте назву це покоління «поколінням І»: intellectual, independent, internet-dependent. Ця цінність точно запустить економічне зростання в Україні.
Зупинюся на основних сферах нашої майбутньої співпраці. Перша — сільське господарство, друга — енерґетика, третя — інфраструктура, четверте — ми закликаємо американський бізнес узяти участь у процесі широкомасштабної приватизації українських державних підприємств. Аби змінити публічний сектор, нам потрібно мати дуже сильний і сучасний приватний сектор. Нам потрібен ваш досвід, ваші технології, ваші люди, котрі зможуть допомогти українській економіці стати привабливішою, українським підприємствам — конкурентнішими, які зможуть створити робочі місця», — виголосив п. Яценюк.

«Закликаємо до співпраці»
Прем’єр-міністр заявив також понад 150 представникам найбільших американських компаній, що «ми закликаємо наших кредиторів до співпраці». «Це — шлях, як підтримати
народ і зробити Україну реальною історією успіху. Закликаємо наших кредиторів прийняти пропозиції, які зробив уряд України, і досягти компромісу», — сказав він.
«Щодо приватизації. Часом приватизація буває дуже заполітизована. Але моя позиція і позиція уряду та Президента — нам потрібно розпочати широкомасштабну приватизацію. Уряд уже ухвалив низку рішень, які дозволили приватизацію енерґетичних компаній. «Центренерґо», що має найбільші енерґогенеруючі заводи в Україні, низка хімічних заводів і кілька операторів електромереж будуть приватизовані на повністю прозорій і конкурентній основі. Тож розгляньте ідею інвестувати в Україну й узяти участь у приватизації. Пані секретар сказала сьогодні чудову фразу: «Це — перший форум, а отже, у нас точно буде другий». Тож хай у нас буде другий форум і реальні результати. Давайте разом робити бізнес і робити наші країни процвітаючими й успішними», — додав п. Яценюк.
Учасники конференції й справді погодилися проводити подібні заходи на реґулярній основі. Тим паче що п. Яценюк закликав кредиторів прийняти пропозицію України щодо реструктуризації зовнішнього боргу обсягом 15,3 млрд USD, надавши таким чином реальну допомогу населенню країни, а з першого разу таку пропозицію цілком могли й не почути.

Домовленості
Айварас Абромавічус, міністр економіки України, розповів про домовленості, яких удалося
досягнути під час зустрічей у ході конференції, під час її заключної сесії. «Ми задоволені тим, що ряд великих інвесторів висловив наміри працювати в Україні», — запевнив він.
За словами міністра, американська компанія Horizon Capital, яка вже 20 років працює в Україні, оголосила про серйозні інвестиції в одну з найбільших платформ електронної торгівлі в Україні — компанію Rozetka.ua. «Також ми почули на сніданку, що компанія Cargill збільшує свої інвестиції в порт Південний. Крім того, компанія, яка займається будівництвом підприємств із переробки ядерних відходів, також інвестуватиме в Україну. Це — лише кілька прикладів, і надалі буде більше таких проектів, що свідчить про те, що ми рухаємося в правильному напрямку», — додав міністр.
Загалом же, за його словами, сфери інтересів інвесторів США щодо України були різноманітними. «Як ми очікували, американських інвесторів цікавлять і сільське господарство, й інформаційні технології, й аерокосмічна галузь, а також інші сфери в Україні», — повідомив Айварас Абромавічус.
Водночас, за його словами, «також спостерігається занепокоєння». «Ми мали дуже активну розмову з питань інтелектуальної власності. Ми пообіцяли докласти більше зусиль у цьому напрямку. Впевнений, що ми приємно здивуємо інвесторів ще до кінця року в цих питаннях», — конкретизував міністр.
А підсумував п. Абромавічус результати інвестиційної конференції так: «Ми вважаємо, що
цей форум був успішним, виходячи з кількості попередньо узгоджених інвестиційних проектів. Уже оголосили шість-сім угод у різних сферах, починаючи з агробізнесу й ІТ, закінчуючи нафтою та газом. У підсумку вважаю, що ми повертаємося додому не з порожніми руками. Крім того, це — чіткий знак, що не тільки європейські та вітчизняні компанії інвестують в Україну, а й американські».

Обговорили перспективи
Український «Урядовий портал» повідомив, що Арсеній Яценюк також провів у рамках візиту до Вашинґтона низку зустрічей із представниками американського бізнесу. Зокрема, у ході зустрічі з керівництвом компанії Westinghouse були обговорені питання реалізації контракту на постачання свіжого ядерного палива.
Також обговорювався новий напрямок співпраці — збільшення потужності діючих атомних енерґоблоків, участь у програмах модернізації та підвищення безпеки українських атомних електростанцій. Підіймалося й питання можливості використання компанією Westinghouse
потужностей українського ринку машино- та приладобудування.
Своєю чергою, під час зустрічі з американською нафтогазовою компанією Frontera сторони обговорили питання співпраці у сфері розвідки та розробки нафти й газу в Україні, а
також реалізації проекту імпорту LNG із потужностей американської компанії у Грузії.
У ході зустрічі з провідною міжнародною компанією TrailStone сторони розглянули перспективи торгівлі газом в Україні, інвестування у видобуток нафти та газу, а також управління активами в енерґетичному секторі України.
Представники TrailStone привітали дії української влади з лібералізації внутрішнього ринку газу та заявили про плани компанії вийти на газовий ринок України вже цієї осені. Водночас із керівництвом компанії Cargill глава українського уряду обговорив стан співпраці й інвестиційні проекти, які можуть бути в найближчій перспективі реалізовані між Україною й США в аґропромисловій сфері.
Стосовно ж зустрічі прем’єр-міністра України з президентом США, то сказаного в ході неї
наразі не оприлюднили. Та навряд чи лише свою особисту думку висловив на бізнес-форумі
віце-президент Байден, закликавши Україну до реформ і боротьби з корупцією, щоб, за його
словами, «Київ успішно подолав теперішню аґресію Росії».
Джо Байден також звернув увагу, що «в інтересах США є те, щоб Україна вистояла проти
російської аґресії і вийшла з неї заможною, демократичною, незалежною й орієнтованою
на реформи державою, яку не можна підкупити, змусити чи залякати».А в свої інтереси, як відомо, слід вкладати не лише промови.
Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply