Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У США святкували День президентів

Автор:

|

Лютий 17, 2021

|

Рубрика:

У США святкували День президентів
Джо Байден

15 лютого в США відзначали День президентів. Усі знають про те, чим зайняті глави держав на службі, але далеко не кожному відомо, чого не можна робити американському лідерові. Ось кілька речей, звичних нам у повсякденному житті, які заборонені президенту Сполучених Штатів.

Розмовляти телефоном або відеочатом із друзями
Секретна служба робить усе можливе, щоб планувати, координувати та забезпечувати всю діяльність президента. «Приміром, спілкуватися телефоном або в чаті можна тільки по захищеній лінії», — пояснює Метт Пінскер, професор внутрішньої безпеки Університету Співдружності Вірджинії. Лідеру країни не можна просто взяти стільниковий телефон і побалакати: йому доведеться повідомити секретну службу.

Ходити в кіно
«Зазвичай, це не варіант, — продовжує д-р Пінскер. — Необхідно принести кінофільм у Білий дім». Будь-який американець, звісно, не проти сеансу в домашньому кінотеатрі, але час від часу приємно потішити себе переглядом фільму на великому екрані, та ще й з відерцем попкорну під рукою.

Харчуватися в ресторанах і кафе
«Повечеряти в закладах можна, але спершу потрібно повідомити секретну службу, щоб вона могла організувати безпеку в ресторані», — уточнює науковець. Є інформація, що президент не торкнеться до їжі поза Білим домом, якщо спершу її не скуштує офіційний «дегустатор», аби переконатися в безпеці їжі.

Кермувати автівкою
«Президента перевозять в автомобілі з високим ступенем захисту, яким кермує водій, котрий пройшов спеціальну посилену підготовку на випадок надзвичайних ситуацій», — каже д-р Пінскер. Однак Джим Ронан, професор політології в Університеті Вілланова, зазначає, що в деяких місцях президент може прогулятися та поїздити велосипедом, до прикладу, в Кемп-Девіді чи на території особистої власності.

Відвідувати заходи c участю своїх дітей
«Ще один недолік, на який посилаються колишні президенти, — вплив посади на їхніх близьких, — розповів д-р Ронан. — Наприклад, відвідини дитячого концерту чи спортивної гри зажадало б такої великої підготовки, що про це не може бути й мови». Уявіть, що у вас є діти і ви не можете спостерігати за тим, як вони виступають і розвивають свої таланти! Спадкоємці декотрих президентів вчилися прямо в Білому домі, знову ж таки — з міркувань безпеки.

Використовувати ґаджети без моніторингу
Позаяк технології продовжують розвиватися, секретна служба повинна знати про всі загрози. «Нещодавні обмеження стосувалися персональних технологій, зокрема, Blackberry президента Обами й облікового запису президента Трампа в Twitter, — розповідає д-р Ронан. — Їм обом порадили припинити чи дуже обмежити їхні використання після вступу на посаду». Та ще й президент не може блокувати людей у соціальних мережах, оскільки це суперечить Першій поправці.

Літати комерційними авіалініями
Якби у президента виникло потужне бажання полетіти рейсом American Airlines, секретна служба відповіла б: «Даруйте, ні». Карла Мастраккіо, інструкторка з кібербезпеки, зазначає, що це одна з «нормальних речей», яку президент абсолютно не має права зробити. Крім цього, якщо у вас є Air Force 1, навіщо вам мати справу з неприємностями, які виникають у комерційних авіакомпаній?

Відчиняти вікна
Так, президент США не може відчинити свої вікна чудового весняного дня. Мішель Обама в очікуванні закінчення терміну повноважень свого чоловіка якось сказала Стівену Колберту: «Хочеться зробити таку дрібницю, як відчинити вікно». З міркувань безпеки не можна відчиняти вікна ні в Білому домі, ні в машині.

Прибирати в своєму офісі
Д-р Мастраккіо зазначає, що президенту не рекомендують наводити лад в офісі і викидати пошту. «Відповідно до Закону про президентські записи необхідно доручено дотримуватися того, чого не робить звичайна людина», — каже вона. Мова також і про електронні листи. Їх ретельно відсортовують інші працівники Білого дому.

Вирушати куди-небудь без «футболу»
«Футбол» — це умовна назва валізи, яку секретна служба носить із собою всюди, куди прямує президент. Хоча її точний вміст невідомий, вона дає президенту можливість підтвердити свою особу та вийти на контакт із Національним військовим командним центром у разі надзвичайної ситуації. Валіза також надає меню опцій у разі ядерного конфлікту. Президенти повинні завжди мати при собі ламіновану кодову карту, щоб активувати «футбол», а аґент секретної служби повинен тягнути валізу вагою 45 фунтів у безпосередній близькості від президента, куди б той не йшов.

Приймати дорогі подарунки
Існують суворі правила, що забороняють президентам приймати дорогі подарунки від світових лідерів та інших високопоставлених осіб. Закон 2016 зазначає, що подарунки на суму понад 375 USD необхідно передавати в Національний архів. Все, що має меншу цінність, дозволено і вважається «сувеніром або виявом ввічливості».

Залишатися самому на людях
Як сказав колишній аґент Джонатан Вакроу, «захист секретної служби — це найнав’язливіша річ, якої будь-хто може зазнати». Президент не може навіть пограти в баскетбол, як намагався зробити це Барак Обама на початку своєї каденції — без попереднього повідомлення за чотири години. Якщо президент не перебуває в безпечних умовах на території Білого дому, він просто не може бути сам.

Технічно президенту можна все
«Важливим останнім моментом є той, який часто не беруть до уваги, хоча секретна служба може консультувати президента, а в деяких випадках рішуче перешкоджає його ініціативам, вона, врешт-решт, підзвітна лідеру США, — зауважує д-р Ронан. — Тому, якщо президент хоче зробити щось, пов’язане з питаннями безпеки, остаточне рішення все ж залишиться за ним, і секретна служба докладе всіх зусиль, щоб пристосуватися до обставин».
Проте, Девін Шиндлер, декан і професор конституційного права в Університеті Західного Мічиґану, зазначає: «Федеральний закон дає секретній службі повноваження захищати президента і його найближчих родичів. По суті, закон забороняє президенту відмовляти секретній службі в рекомендаціях. У практичному ж плані за роки був розроблений ряд правил, що захищають президента від потенційної небезпеки».
Як повідомляв «Міст», Джо Байден розпочав роботу на посаді президента США.

Не для Трампа
Але все це вже не стосується Дональда Трампа, чиє президентство стало історією. А тепер ще й Сенат США 13 лютого виправдав його в рамках процесу, пов’язаного зі заворушеннями в Капітолії 6 січня ц. р. Для винесення обвинувального висновку за імпічмент мали проголосувати не менше 67 з 100 сенаторів. Проти висловилися 34 законодавці, тож, ініціатива про імпічмент не набрала необхідної для її затвердження кількості голосів.
Дональд Трамп став першим президентом в історії США, котрому оголошували імпічмент двічі. Але в обох випадках процедура не закінчувалася успішно в Сенаті, де для визнання провини потрібно набрати дві третини від усієї кількості сенаторів. Тож потенційно він може балотуватися на найвищу посаду в США вдруге, чому намагалися завадити демократи.

Олена Івашків, «Вголос»

До слова
Джо Байден провів першу на своїй посаді телефонну розмову з Сі Цзіньпіном, головою КНР, в ході якої сторони обговорили низку актуальних питань. В оприлюдненій прес-службою Білого дому заяві зазначено, що передусім американський лідер привітав свого колегу і весь китайський народ із Новим роком (за місячним календарем). Далі президент США підтвердив, що для нього пріоритетними є захист безпеки, процвітання, здоров’я та способу життя американського народу, а також збереження вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського реґіону. При цьому господар Білого дому висловив стурбованість у зв’язку з репресіями в Сянгані, Синьцзян-Уйгурському автономному районі та на Тайвані. Також під час бесіди співрозмовники обговорили заходи з протидії пандемії Covid-19 і загальні проблеми глобальної безпеки в сфері охорони здоров’я, зміни клімату та запобігання розповсюдженню зброї. Своєю чергу, Сі Цзіньпін назвав конфронтацію двох держав катастрофою для всього світу. Він зазначив, що з питань Сянгану, Синьцзян-Уйгурського автономного району і Тайваню Штатам необхідно проявляти обережність, оскільки це внутрішні справи республіки. Нарешті, китайський лідер висловив упевненість, що Пекін і Вашинґтон повинні спільно підтримувати мир і стабільність в Азіатсько-Тихоокеанському реґіоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply