Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

У містах США мітинґують проти виправдання вбивці

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

У містах США мітинґують проти виправдання вбивці

Представники афроамериканського населення, які мешкають у великих містах США, вийшли 13 липня на акції, аби висловити протест через виправдувальний вирок убивці чорношкірого підлітка Трейвона Мартіна. Невдоволені громадяни заполонили вулиці дільниць, де проживають переважно афроамериканці, у таких містах, як Нью-Йорк, Чикаґо, Маямі та Даллас. У цих районах було посилено наряди поліції.

Також кілька тисяч людей прийшло на нью-йоркську площу Таймс-сквер увечері 14 липня, протестуючи проти виправдання Джорджа Циммермана, якого звинувачували в убивстві Трейвона Мартіна. Люди скандували: «Справедливість для Трейвона Мартіна» і «Винен!», лунали заклики до сидячого страйку. Дехто тримав у руках плакати, що закликали відправити Циммермана за ґрати. Частина вулиць, прилеглих до площі, була перекрита, у зв’язку із чим там утворилися корки. Поліція несла службу в посиленому режимі.
Аналогічні акції відбувалися в Сан-Франциско та Бостоні, а також низці інших міст США. Акції протесту почалися одразу після оголошення вердикту присяжних, однак вони не були такими численними, як недільні події в Нью-Йорку.
Барак Обама звернувся до громадян із проханням зберігати спокій. «Ми — нація закону, і присяжні сказали своє слово. Прошу кожного американця поважати заклик до спокійних роздумів, що прозвучав від двох батьків, які втратили сина», — заявив президент. За його словами, найкращим способом віддати данину пам’яті застреленому підліткові буде придумати, як уникнути подібних трагедій у майбутньому.
Долю патрульного Циммермана вирішував суд присяжних міста Сенфорда (штат Флорида) із шести жінок різних рас і різного віку 13 липня. Присяжні провели в нарадчій кімнаті понад 16 годин і повідомили судді, що Джордж Циммерман не винен у ненавмисному вбивстві. Його звільнили в залі суду, до якого було стягнуто додаткові наряди поліції. Прихильники обвинувального вироку, присутні в самому приміщенні та побіля нього, вигукували: «Немає справедливості!» Захисники п. Циммермана вже заявили пресі, що їхній клієнт серйозно побоюється за своє життя.
Як писав «Міст», 17-річний афроамериканець Трейвон Мартін був убитий 26 лютого 2012 року в селищі Орландо, передмісті Сенфорда. Того дня в поліцію надійшов дзвінок від іспаномовного місцевого жителя Джорджа Циммермана, що назвав себе «дружинником-добровольцем зі захисту громадського порядку». Він повідомив про «вкрай підозрілого типа», який, за його словами, безцільно вештався вулицею під дощем. Диспетчер порадив не переслідувати молодика й вислав на місце патрульну машину. Проте п. Циммерман не дотримався рекомендації та застрелив підлітка, згодом заявивши, що діяв із метою самооборони. Розслідування засвідчило, що Трейвон був «озброєний» склянкою з газованою водою й пакетиком льодяників. Представники афроамериканського населення та правозахисних організацій назвали подію расовим убивством. «Якби в мене був син, він би виглядав, як Трейвон», — заявив Барак Обама рік тому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply