Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

У Міссісіпі нарешті заборонили рабство

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

У Міссісіпі нарешті заборонили рабство

Один із колишніх осередків Конфедерації часів громадянської війни в США — штат Міссісіпі – став останнім із 50 штатів, який офіційно скасував рабство. Це відбулося через 148 років після набуття чинності відповідною поправкою до американської Конституції.

Цікаво, що формальне існування рабовласницького ладу в цьому південному штаті помітили випадково — завдяки Голівуду. Той факт, що в Міссісіпі у XXI ст. із юридичної точки зору дозволено мати рабів, зауважив Ранджан Батра, працівник Медичного інституту Університету Міссісіпі. Переглянувши наприкінці минулого року голлівудський блокбастер Стівена Спілберґа «Лінкольн», що розповідає про життя одного з найвидатніших президентів США, діяча часів Громадянської війни, професор зацікавився документами тієї епохи. І на свій подив виявив, що в архівах штату відсутні дані про ратифікацію місцевою владою 13-ї поправки.
Вихідцю з Індії, котрий лише 2008 року отримав американське громадянство, удалося з’ясувати, що голосування щодо ратифікації прийнятої Конґресом ще 1865-го поправки проводилося в Міссісіпі 1995 року. І деякі народні представники штату тоді утрималися від голосування. Утім, проти ніхто не висловився.
Однак формально рішення місцевої влади не набуло чинності через якісь бюрократичні зволікання. «Штат Міссісіпі ратифікував поправку, але відповідним чином не повідомив Архів США», — свідчила довідка, знайдена індусом у офіційних документах. До вишукувань професора долучився його колега з університету Кен Салліван, на якого, за його власним зізнанням, фільм «Лінкольн» теж справив неабияке враження. Д-р Салліван дійшов до Гілмана Фрезіера, сенатора від штату Міссісіпі. Останній — темношкірий демократ — був шокований, дізнавшись про стан справ із рабством у його штаті. Й ініціював завершення всіх бюрократичних процедур, пов’язаних з ухваленням законодавчих актів.
На початку лютого ц. р. резолюція з ратифікації поправки була нарешті відправлена в усі потрібні інстанції, зокрема занесена в Державний реєстр. У відповідь у Міссісіпі надійшла довідка про те, що рабство в штаті відтепер офіційно скасовано. «Ми в Міссісіпі – люди неквапливі, — пожартував сенатор Фрезіер у розмові з журналістами. — Але добре, що із цим нарешті розібралися».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply