Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

У Конґресі готують звіт за результатами розслідування у справі імпічменту Трампа

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

У Конґресі готують звіт за результатами розслідування у справі імпічменту Трампа
Олександр Віндман прямує, щоб скласти свідчення

У Конґресі тривають свідчення щодо імпічменту президенту Трампу. Ось найцікавіші з них.

Свідчення Віндмана
Олександр Віндман, провідний фахівець із Україні в Раді національної безпеки США, заявив, що Олександр Данилюк, колишній секретар Ради національної безпеки й оборони України, тричі пропонував йому очолити Міністерство оборони України. Однак чоловік усі три пропозиції відхилив. «Я американець», — пояснив він.
Експерт також розповів, що проінформував про це своє керівництво та контррозвідувальні органи. На думку Віндмана, пропозиція очолити йому таку високу посаду виглядала досить комічно». Підполковник Віндман також заявив, що його керівники ніколи не піднімали з ним питання про конфлікт інтересів після цієї пропозиції.
Водночас Армія США готова вжити заходів для захисту цього ключового свідка у справі імпічменту президента. Про це повідомила газета The Wall Street Journal. У разі необхідності Олександра Віндмана і його сім’ю можуть заховати на військовій базі. Співрозмовник видання заявив, що військові проводять оцінку безпеки свідка, оскільки раніше підполковник Віндман висловив стурбованість щодо безпеки його родини. Джерело видання у військовому відомстві запевнило, що армія вживе аналогічні запобіжні заходи, якщо й хтось інший звернеться з такими проблемами.
Олександр Віндман народився в Києві. Коли йому було три роки, він разом із своєю родиною переїхав до США. Там йому та його брату-близнюку Євгену вдалося побудувати блискучу військову кар’єру. Під час служби в Іраку підполковник Віндман отримав бойове поранення. Він став членом Ради національної безпеки при Білому домі в липні 2018-го. Євген Віндман працює Раді нацбезпеки як юрист із питань етики.

Свідчення Сондленда
Ґордон Сондленд — колишній директор мережі американських готелів, а тепер — посол Сполучених Штатів у Європейському Союзу. Це він ледь не довів Україну до втручання у внутрішню політику США. За словами свідка, президент Дональд Трамп, віце-президент Майк Пенс, державний секретар Майк Помпео та голова апарату Білого дому Мік Малвейні були в курсі тиску на українців і відверто з ними торгувалися. «Вимоги Джуліані були кві про кво, послуга за послугу: за влаштування візиту президента Зеленського до Білого дому правник вимагав, аби Україна публічно оголосила про слідство щодо виборів 2016 року, серверу демократів і компанії Burisma. Джуліані передавав побажання президента США», — заявив п. Сондленд.
Він стверджує, що про кожен свій крок по Україні він доповідав Білому дому, тому не розуміє, чому його називають частиною тіньового каналу, адже весь цей час виконував волю господаря Овального кабінету і про це знали всі.
Дональд Трамп більше не вдає, що не стежить за слуханнями у справі імпічменту в прямому ефірі і прокоментував свідчення Ґордон Сондленда. «Він спитав мене телефоном: чого ти хочеш від України? Він аж кричав: чого ти хочеш від України? Й яка була моя відповідь? Нічого! Я нічого не хочу! Ніякої послуги. Скажи Зеленському, хай робить, як треба. Я не дуже добре знаю Сондленда, він підтримував інших кандидатів, не мене. Пізно долучився до мене», — заявив президент. Він вийшов до журналістів із аркушем, на якому були позначки, з нього й зачитав свій коментар. Журналісти зауважили, що прізвище українського президента було написано з помилками — Zellinsky замість Zelensky.
Головним наразі є те, що п. Сондленд чітко пов’язує заблоковану американську військову допомогу з бажанням Трампа почути про українське розслідування щодо Джо Байдена, свого конкурента від демократів. Водночас газета The Los Angeles Times із посиланням на документи про витрати Пентаґону, що опинились у розпорядженні видання, повідомила, що з виділених США майже 400 млн USD на військову допомогу Україні досі не дійшли трохи більше 35 млн USD. Ці кошти мали піти на купівлю озброєнь, в т. ч. гранатомети, засоби зв’язку, а також на оснащення бойових кораблів Військово-морських сил України. Видання пише, що конгресмени обізнані про ситуацію, що склалася, і вимагають від Міністерства оборони пояснень, чому частина цих грошей не дійшла до України, хоча фінансовий рік завершився ще 30 вересня. Карла Ґлісон, прес-секретар Пентагону підтвердила цю інформацію, але відмовилася назвати причину, з якої кошти так і не відправили Києву, однак пообіцяла, що Україна отримає ці гроші «впродовж кількох наступних тижнів».

Свідчення Купер
Лора Купер, заступниця помічника міністра оборони США, розповіла, що українська влада висловлювала стурбованість через замороження американської військової допомоги ще в липні ц. р. Нові подробиці вона дізналася від своїх співробітників в оборонному відомстві. «Співробітники мого апарату показали мені два розсекречених електронних листи, які вони отримали від Державного департаменту. Один із них отримали 25 липня о 14.31, в ньому йшлося про те, що Посольство України і комітет з міжнародних справ Палати представників запитують про допомогу. Другий лист отримали 25 липня о 16.25, в ньому йшлося про те, що на Капітолійському пагорбі знають про ситуацію з наданням допомоги, і про це також знає посольство України», — зазначила п. Купер. Вона також додала, що один із її співробітників отримав питання від контактної особи Посольства України, котра цікавилася, що відбувається за допомогою в сфері безпеки.
Ці свідчення, як вражає CNN, йдуть у розріз із твердженнями республіканців, котрі наполягають на тому, що влада України не знала про рішення призупинити виділення військової допомоги Києву до кінця серпня.

Свідчення Гілл
Фіона Гілл, колишня помічниця президента Трампа й ексдиректорка з питань Європи та Росії в Раді національної безпеки США, назвала тезу про можливе втручання України в американські вибори 2016 року конспірологічною теорію. За її словами, господар Овального кабінету та його союзники з Республіканської партії підтримували твердження про те, що саме Україна втрутилася в перебіг президентських перегонів 2016 року, натомість часто відкидаючи значно вірогіднішу версію, що за цим втручанням стояла саме Росія.
Фіона Гілл наголосила, що розповіді про втручання України в президентську кампанію у США «якимось чином та з невідомо якої причини» — «фікція, створена та поширена самими російськими спецслужбами».
Саме теорію про можливе втручання України в президентську кампанію у США 2016 року використовували в Білому домі для виправдання тиску з боку американської адміністрації на Україну з метою розпочати розслідування проти Гантера Байдена.
Відтак Адам Шифф, голова комітету з розвідки Палати представників Конґресу, повідомив, що за результатами розслідування у справі імпічменту президента Трампа готують спеціальний звіт. Також він додав, що комітет може отримати нові свідчення та провести додаткові слухання щодо цієї справи. За словами конґресмена, процес отримання документів для розслідування звинувачень не зупиняється. Відповідно, робота ще триває.
«Чого ми не збираємося робити, то це чекати місяці і місяці, поки адміністрація веде гру, спрямовану на виснаження опонентів, у спробі затягнути процес. Йти таким шляхом ми не хочемо», — запевнив він.

Євген Клен

До слова
Заарештовані помічники Руді Джуліані Лев Парнас та Ігор Фруман намагалися встановити контроль над «Нафтогазом України». Про це 25 листопада повідомило CNN з посиланням на інтерв’ю з Андрієм Фаворовим, директором з інтегрованого газового бізнесу української акціонерної компанії. Посадовець заявив, що п. Парнас і а. Фруман запропонували зробити його «своєю людиною». За словами чиновника, згадані американські підприємці в березні ц. р пропонували організувати його призначення на посаду глави «Нафтогазу». Андрій Фаворов повідомив про те, що сталося, Андрію Коболєву, голові компанії, і відповів на пропозицію п. Парнаса і п. Фрумана відмовою. Зустріч із ними відбулася штаті Техас. Лев Парнас і Ігор Фруман нібито наголошували, що підтримують зв’язки з Дональдом Трампом і Руді Джуліані. Адвокат п. Парнаса запевняє, що твердження п. Фаворова неправдиві. Адвокати п. Фрумана і п. Джуліані від коментарів відмовилися.
Водночас телеканал ABC News із посиланням на власні джерела повідомив, що комітет з розвідки Палати представників отримав аудіо- та відеозаписи, а також світлини, які надав Лев Парнас. «Матеріали, представлені комітету, містять аудіо-, відео- та фотоматеріали, на яких фігурують, у т. ч. Джуліані та Трамп. Було незрозуміло, що на них зображено, і комітети почали працювати з матеріалами лише минулого тижня», — йдеться в повідомленні. «Ми викликали в суд п. Парнаса і п. Фрумана для ознайомлення з їхніми матеріалами. Ми хотіли б, щоб вони в повному обсязі виконали ці повістки», — заявив журналістам Адам Шифф.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply