Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

У хімічній атаці в Сирії вбито 1 429 людей

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

У хімічній атаці в Сирії вбито 1 429 людей

Державний секретар США повідомив, що внаслідок хімічної атаки сирійських урядових військ у Дамаску минулого тижня померли 1429 людей. За словами Джона Керрі, серед загиблих від нападу, який він назвав «немислимим жахіттям», — 426 дітей. У своїй заяві високопосадовець не згадував про військові удари в Сирії, зазначивши лише, що уряд проконсультується з лідерами Конґресу щодо подальших кроків. 

Уряд Башара Асада заперечує факт застосування хімічної зброї та стверджує, що її використали повстанці. Однак п. Керрі наголосив, що війська Башара Асада застосовували хімічну зброю неодноразово, а не лише 21 серпня. За словами держсекретаря, США мають точні дані, звідки та в який час було випущено ракети з хімічними зарядами й де вони впали. «Нам відомо, що ракети було випущено з територій, контрольованих урядовими військами, й упали вони тільки в райони, підконтрольні опозиції», — зазначив Джон Керрі. «Американська розвідка переконана у відомих нам даних», — наголосив він.
Міжнародні інспектори, які збирають свідчення щодо можливих хімічних атак у Сирії, завершили роботу й вилетіли з Дамаска. Однак держсекретар Керрі заявив, що США вже мають у своєму розпорядження всі факти стосовно загибелі 1429 людей і що сирійські війська були готові до хімічної атаки за три дні до її здійснення.
США тимчасом готуються до збройної інтервенції в Сирії, щоби не допустити застосування хімічної зброї в майбутньому. Однак Рада безпеки ООН навряд чи схвалить будь-які військові дії, бо постійний член Радбезу Росія, що є близьким союзником сирійської влади, накладала вето на два попередніх проекти резолюцій ООН.
США зазнали також серйозного удару 29 серпня, коли британський парламент проголосував проти пропозицій уряду підтримати збройне втручання в Сирії. Це голосування виключає участь Великої Британії у будь-якій потенційній коаліції.
Однак американські урядовці кажуть, що й надалі намагатимуться створити міжнародну коаліцію для інтервенції в Сирію, а французький президент Франсуа Олланд заявив, що Франція приєднається до такої коаліції. Ані Франція, ані США не потребують схвалення парламентів для завдання ударів проти Сирії.
Застосування хімічної зброї заборонене кількома міжнародними договорами та звичайним міжнародним гуманітарним правом. Відомо, що арсенали військових хімічних речовин, зокрема нервово-паралітичного газу «зарину», перебуває на озброєнні в сирійського війська.
У перших повідомленнях із околиць Дамаска представники міжнародної медичної організації «Лікарі без кордонів» інформували, що в хімічних атаках загинули 355 осіб. Згодом джерела в сирійській опозиції називали число понад 1 тис. убитих. Інспектори Організації Об’єднаних Націй зібрали різні зразки, які будуть проаналізовані в лабораторіях у різних частинах світу. Однак експерти ООН не мають повноважень визначати винуватців хімічної атаки. Від початку збройного конфлікту в Сирії в березні 2011 року, за оцінками ООН, загинули понад 100 тис. чоловік, а принаймні 1,7 млн сирійців стало біженцями.
Бі-Бі-Сі-Україна

До слова
Американські експерти проаналізували проби, що доводять факт застосування хімзброї в одному з передмість Дамаска 21 серпня, заявив держсекретар США Джон Керрі. «Ми отримали проби крові та волосся, на яких є сліди газу «зарину», — сказав він у ефірі телеканалу NBC. За словами п. Керрі, ці проби були отримані від людей, котрі надавали допомогу постраждалим від цієї атаки. Натомість, Барак Обама ухвалив рішення про необхідність вжити військових заходів проти режиму в Сирії. Він додав, що має намір отримати в Конґресу санкцію на військову операцію, і пізніше офіційно виніс на розгляд законодавців відповідну резолюцію. Однак президент залишив за собою можливість почати військову операцію, не чекаючи на схвалення Конґресу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply