Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

У Дональда Трампа «дійшли руки» й до китайського месенджера

Автор:

|

Серпень 11, 2020

|

Рубрика:

У Дональда Трампа «дійшли руки» й до китайського месенджера

Тижневик «Міст» уже писав, що Дональд Трамп так легко нагріте місце в Білому домі не віддасть. А 30 липня він заявив, що вибори президента США можуть перенести на невизначений термін через епідемію коронавірусу. На думку американського лідера, голосування поштою може дати «найменш точні результати» і спотворити волю виборців. За його словами, представники опозиційної Демократичної партії кажуть про іноземний вплив на вибори, але вони знають, що саме голосування поштою залишається легким способом для цього. «З універсальним голосуванням поштою 2020 рік буде найбільш недостовірним і найбільш нечесним в історії. Це буде великою ганьбою для США. Треба перенести вибори, аж поки люди зможуть правильно, надійно та безпечно проголосувати?» — закликав він у Twitter. Однак не отримавши підтримки виборців, уже незабаром заявив: «Не хочу переносити. Хочу, щоб вибори відбулися». Та йому все одно не подобається ідея проводити голосування поштою, позаяк бюлетені можуть загубитися і вибори будуть зіпсовані. «Не хочу чекати три місяці, а потім з’ясувати, що бюлетені зникли, а вибори визнали недійсними. Розумні люди це знають. Дурні люди можуть цього не знати», — заявив президент.

Месенджер втручання
Впродовж останніх кількох місяців американські офіційні особи не раз заявляли, що загрозу національній безпеці становить соціальний месенджер TikTok через свій спосіб обробляти персональні дані. Членам передвиборчої кампанії кандидата в президенти Джозефа Байдена навіть заборонили використовувати TikTok через додаток на особистих і робочих телефонах. Причиною такої заборони стали побоювання, що TikTok може отримати доступ до вмісту їхніх телефонів: паролі, облікові записи, геодезичні дані. Також важливим фактором стало те, що додаток належить китайським розробникам Bytedance.
Не забарився і Дональд Трамп. Він заявив, що рішуче налаштований заборонити 1 серпня ц. р. громадянам США користуватися TikTok, і хоча не уточнив, в який саме спосіб цю заборону запровадять, однак запевнив, що «має на це повноваження». Натомість представники ByteDance наполягають, що не надають даних користувачів офіційному Пекіну. Але в адміністрації президента Трампа їм не вірять.
Майк Помпео, державний секретар США, порадив користуватися TikTok лише тим, хто «хоче, аби особиста інформація опинилася в руках Комуністичної партії Китаю» (КПК). Він також повідомив, що президент заборонить усе програмне забезпечення, що передає дані владі Китаю, створюючи загрозу національній безпеці Сполучених Штатів. «Президент Трамп сказав: «Досить», і ми маємо намір виправити ситуацію, тому він вживе заходів щодо широкого спектра ризиків для національної безпеки, що становить програмне забезпечення, пов’язане з КПК», — заявив глава американського зовнішньополітичного відомства в інтерв’ю телеканалу Fox News, оприлюдненому 2 серпня.
Тепер Вашинґтон підштовхує своїх союзників до подібних жорстких дій щодо китайських фірм, зокрема, стосовно компанії Huawei, придбання, обслуговування та підтримка обладнання чи послуг якої за гроші з фонду загальних послуг в США перебувають під забороненою.
Як писав «Міст», на початку липня ц. р. Дональд Трамп оголосив Huawei війну. Федеральна комісія зв’язку Сполучених Штатів офіційно визнала китайські телекомунікаційні компанії Huawei Technologies Co. Ltd і ZTE загрозою національній безпеці. А американський уряд вирішив розглянути можливість придбати європейські технологічні компанії Ericsson і Nokia для створення конкуренції китайському телекомунікаційному гіганту.
Він планує надати податкові пільги й експортно-банківське фінансування для цих компаній. Також адміністрація президента Трампа готова підтримати інвесторів, готових вкластися в одного з європейських виробників обладнання. Водночас обговорюють варіант із підтримкою відкритої технології для мереж, яка полегшить американським стартапам розробляти обладнання для 5G.

Що це за програма?
TikTok — соцмедійний застосунок для створення та поширення відеофайлів і трансляцій. Сервіс запустила у вересні 2016-го китайська технологічна компанія ByteDance. Це найпопулярніша платформа для коротких відео в Азії, яка поширилася на інші частини світу, в т. ч США, і швидко набирає популярність. Месенджер дозволяє користувачам створювати музичні, танцювальні, комедійні й інші відео тривалістю до 15 секунд. Кількість користувачів програми сягнула 500 млн із 150 країн.
Швидке розростання TikTok стало загрожувати домінуванню у соціальних медіа китайського ІТ-гіганта Tencent. У квітні 2018-го TikTok звинуватила Tencent у розповсюджуванні неправдивої інформації, вимагаючи компенсацію в 1 млн юанів та публічного вибачення. У червні 2018 року Tencent подав судовий позов проти TikTok і Toutiao до Пекінського суду, заявивши, що власники цих компаній «знеславлюють» Tencent і руйнують його репутацію. А Toutiao подав зустрічний позов проти Tencent, заявивши про «нечесне змагання на ринку», водночас вимагаючи відшкодування економічних збитків у сумі 90 млн юанів.
Але й саму ByteDance супроводжують скандали. 3 липня 2018-го TikTok тимчасово заблокувала Індонезія, висловивши занепокоєння щодо нелегального контенту, на кшталт порнографії та блюзнірства. Після внесення різних змін, у т. ч. усунення неґативного контенту, відкриття парламентського консультанційного офісу та втілення безпекових налаштувань та вікових обмежень, застосунок знову став доступним.
Із вересня 2019 року TikTok почав блокувати появу в основній стрічці відео від людей, котрі мають фізичні або психічні вади. Зокрема, це торкнулося людей із синдромом Дауна, дефектами обличчя, зайвою вагою та представників ЛГБТ.
Після виявлення цієї проблеми представники компанії пояснили, що такі дії призначалися для захисту людей, котрі мають великі шанси зіткнутися зі знущаннями. Натомість журналісти стверджують, що так дискримінують ці категорії користувачів. Відтак у TikTok визнали, що не мали рації.

Залучення Microsoft
У відповідь на дії американської влади компанія ByteDance запропонувала передати американські операції сервісу TikTok компанії Microsoft. Цим питанням зайнявся Комітет із іноземних інвестицій у США. З’явилася й інформація про те, що Microsoft веде тривалі перемовини щодо придбання TikTok. Однак президент Трамп таку ймовірність рішуче відкинув.
Тож Microsoft начебто тимчасово припинила перемовини з ByteDance про купівлю додатка TikTok. Про це 2 серпня повідомила The Wall Street Journal. Однак того ж дня керівництво Microsoft таки підтвердило інформацію про перемовини з ByteDance щодо придбання TikTok. Корпорація планує завершити перемовини до 15 вересня й уже домовляється про це з урядом США. А господар Овального кабінету навіть погодився надати ByteDance 45 днів для того, щоб укласти угоду з Microsoft щодо TikTok. В американській корпорації запевнили, що забезпечать, аби дані користувачів месенджера зберігали у межах США.
До слова, Microsoft дозволила своїм працівникам у США трудитися з дому щонайменше до 19 січня 2021 року. «Ми продовжуємо аналізувати ситуацію на місцевому рівні в кожному реґіоні, країні або штаті, де ми працюємо, і продовжимо коригувати дати (скасування режиму віддаленої роботи. — Ред.)», — поінформував представник корпорації.
Наприкінці липня ц. р. продовжити режим роботи з дому також вирішили в компанії Alphabet (материнська компанія Google). Згідно з рішенням Сундара Пічаї, глави компанії, співробітники можуть працювати віддалено принаймні до липня 2021-го. Рішення стосується здебільшого штатних співробітників Alphabet та її підрозділів, це близько 200 тис. осіб, а також співробітників, котрі працюють за контрактами.

Євген Клен

До теми
У штаті Іллінойс виборці округу Кук, куди входить місто Чикаґо та його передмістя, цього року вперше зможуть проголосувати на виборах президента США українською мовою. Українська буде доступна на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих і до Конґресу. «Українська мова буде в бюлетенях і на електронних табло на станціях голосування. Ба більше, також з’явиться можливість прослухати аудіо для людей, котрі не зможуть прочитати потрібну інформацію. Також встановлять таблички з вказівними знаками на виборчих дільницях — вхід, вихід, куди йти. Тобто українською витлумачать увесь процес виборів. Крім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, серед них польською та російською. Перекладом займуться сертифіковані фірми, після чого українські активісти його ще раз перевірять на відповідність. Округ Кук — перший у США, який додав українську мову до виборчого процесу. Нагадаємо, що в Чикаґо мешкає понад 46 тис. українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply