Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Три проблеми США, які матимуть доленосний вплив на країну

Автор:

|

Травень 24, 2021

|

Рубрика:

Три проблеми США, які матимуть доленосний вплив на країну
Дональд Трамп

Зараз у Сполучених Штатах є три найвагоміші проблеми: пандемія коронавірусу; загрози з боку Російської Федерації (РФ) і Китаю; і що тепер буде з Республіканською партією.

Не час заспокоюватися
Після поразки на президентських виборах і виборах в обидві палати Конґресу 3 листопада 2020-го, після кампанії щодо невизнання результатів виборів, а також інспірованої Дональдом Трампом спроби державного перевороту 6 січня ц. р. в республіканців був вибір. Можна було відмежуватися від 45-го президента та повернутися до своїх витоків. Або, продовжити рух туди ж, куди партія рухалася з початку 1990-х, починаючи з «революції Гінґріча». Республіканський істеблішмент обрав другий шлях.
Швидкий успіх президента Байдена у вакцинації американців, забезпечення стимулюючих чеків і заспокоєння американського життя став благословенням для країни. Але це також заколисує багатьох, хто вважають, що «велика брехня» Трампа про те, що вибори вкрали, після чого стався заколот у Капітолії 6 січня, зникне. Цього не станеться.
Американська демократія все ще перебуває в реальній небезпеці. Можлива навіть політична громадянська війна. Примарний політичний спокій насправді спирається на хиткий фундамент, й існує ризик того, що він може зруйнуватися будь-якої миті. «Заперечення легітимності наших останніх виборів стає передумовою для обрання будь-куди члена Республіканської партії 2022 року, — стверджує Гаутам Мукунд, ведучий подкасту Nasdaq «Новий погляд на світ». — Це створює фільтр, який із часом заблокує всіх, хто хоче казати правду про вибори. І залишить нас із Республіканською партією, де неможливо піднятися вгору, не оголосивши, що сонце заходить на Сході».

Загроза для демократії
Це не перебільшення. Ось що конґресмен Ентоні Ґонсалес, один із небагатьох республіканців, котрі голосували за імпічмент Трампа, розповів виданню The Hill про кампанію всередині партії з вигнання Ліз Чейні з посади другого заступника лідера республіканської фракції в Палаті представників через її відмову погодитися з «великою брехнею»: «Якщо умовою того, щоб бути лідером нашої фракції є продовження того, щоб брехати нашим виборцям, то Ліз — не найкращий варіант. Вона не стане брехати людям, а буде дотримуватися своїх принципів».
Для двопартійної демократії немає нічого небезпечнішого, ніж заява однієї партії про те, що вибори, на яких вона програє, — незаконні. А саме це відбувається зараз. І чим більше республіканських законодавців, один за одним, підписуються під «великою брехнею» Трампа, тим більше вони дають ліцензій своїм однопартійцям на рівні штатів, аби просувати закони, що обмежують участь виборців у виборах, і гарантують, що Республіканська партія більше ніколи не програє.
Кімберлі Вів, професорка юридичного факультету Університету Балтимора, повідомила, що станом на кінець березня ц. р. законодавці штатів представили 361 законопроєкт у 47 штатах, що містить обмеження при голосуванні на виборах. «Хоча республіканські прихильники цих законопроєктів наполягають на тому, що вони стосуються чесності та безпеки виборів, відсутність реальних доказів фальсифікацій і неправильної організації в американській системі виборів повністю спростовує ці цинічні твердження», — зазначила вона.
Свою чергою, Ліз Чейні заявила донорам-республіканцям і вченим на виїзному семінарі, організованому інститутом American Enterprise у Сі-Айленді (штат Джорджія): «Ми не можемо прийняти ідею, що вибори вкрали. Це отрута в кровоносній системі нашої демократії. Ми не можемо обілити те, що сталося 6 січня, або увічнити «велику брехню» Трампа. Адже це — загроза демократії».

Вірність попри все
Водночас законодавці Флориди та Техасу висунули нові радикальні заходи, які обмежать можливості для голосування, слідуючи вигадкам Трампа та його союзників про те, що вибори були сфальсифіковані. А в Аризоні Республіканська партія розпочала аудит результатів листопадових виборів.
Колишній президент не лише зумів придушити будь-яке інакомислення в своїй партії, але і переконав більшість її членів зробити велетенську ставку: найнадійніший спосіб повернути владу — це прийняти його бойовий стиль, расовий розкол і теорії змови, а не намагатися переконати в чомусь виборців, чиї голоси вартували партії Білого дому й які, ймовірно, виступають за предметну політику щодо пандемії, економіки й інших питань.
Лояльність до колишнього президента в партії зберігається, попри його роль в підбурюванні своїх прихильників до безладів у Капітолії 6 січня, при цьому його прихильники або ігнорують, або переглядають своє ставлення до смертоносного нападу на Конґрес, або в деяких випадках мовчазно приймають його.
А тим часом Крістофер Стіл, колишній шпигун британської розвідки МІ-6, підготував для ФБР уже друге досьє на Дональда Трампа за період його президентства. Під час перебування Трампа у Білому домі британський розвідник надіслав американській владі низку розвідувальних звітів, зокрема, інформацію про «можливі подвиги» 45-го президента. Надсилання ФБР нової інформації, схоже, підтверджує достовірність його першого досьє, яке стало приводом для розслідування спеціальним прокурором Робертом Мюллером російського втручання в президентські вибори в США в 2016 року. У ньому, зокрема, були деталізовані звинувачення у неправомірних діях, змові та співпраці між президентською виборчою командою Трампа й урядом Путіна. Після цього п. Стіл через свою компанію Orbis Business Intelligence продовжив передавати інформацію американській владі. Друге досьє містить нові дані про втручання РФ в американські вибори та деталі російських контактів Пола Манафорта, голови передвиборчої кампанії Трампа. Деталі досьє наразі не розголошують.
А сам Дональд Трамп, котрого заблокували у соціальних мережах, запустив власний сайт для спілкування зі своїми прихильниками. «Це одностороння комунікація», — зазначило джерело Fox News. — Ця система дозволяє Трампу спілкуватися зі своїми послідовниками». Платформа в Інтернеті дозволяє Трампу розміщувати коментарі, зображення та відео, проте в ній відсутня функція «відповісти» для користувачів. Вона називається From the Desk of Donald J. Trump.
Як повідомляв «Міст», Трамп запустив свій президентський сайт.

Євген Клен

До слова
Україна передала США список найбільш екстрених потреб для вітчизняної армії. Про це заявив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. За його словами, передусім питання зараз полягає у кооперації та виконанні технічних деталей. «Ми передали США список найбільш екстрених потреб української армії. Деякі позиції з цього списку виконати легше, інші — складніше. Ми не розраховуємо отримати все й одразу, але домагаємося прогресу по цих позиціях, які можливо отримати вже. Я не сумніваюся, що ми отримаємо певну кількість позицій із цього списку. І це не вимагає відповідних витрат. Це питання кооперації, технічних деталей, і я не сумніваюся, що ми все це отримаємо», — зазначив керівник українського зовнішньополітичного відомства. Він наголосив, що українська влада не розраховує на прибуття іноземних військ, однак усе ж очікує від партнерів технічної підтримки в протистоянні РФ. «Що стосується вашого другого запитання, то це наша земля. Це наші люди. Ми боротимемося за них і захищатимемо їх. Ми не очікуємо прибуття іноземних військ, щоб допомогти нам. Але очікуємо від наших партнерів забезпечення України тією підтримкою, яку вони можуть запропонувати, щоб допомогти нам вистояти в цьому конфлікті за нашу країну», — повідомив п. Кулеба.

Гоп-ля
США запровадили санкції проти 61 громадянина України. Тож офіційний Київ звернувся до Державного департаменту з проханням надати інформацію про кожну особу, яка потрапила під санкції. Про це повідомив Олексій Данилов, секретар Ради з національної безпеки й оборони України. Він наголосив, що після того, як будуть отримані документи про підсанкційних громадян, влада розгляне рішення про санкції стосовно вказаних осіб і на території України. «Якщо наші правоохоронні органи визнають за необхідне впроваджувати певні процедурні моменти, якщо приймуть рішення про введення санкцій на підтримку наших партнерів, після обробки цих документів, ми це будемо робити на території нашої країни», — запевнив український чиновник і додав, що після отримання інформації по кожному громадянину будуть приймати окреме рішення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply