Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Три країни хочуть вплинути на вибори президента США

Автор:

|

Серпень 04, 2020

|

Рубрика:

Три країни хочуть вплинути на вибори президента США
Вільям Еваніна

Сполучені Штати 24 липня офіційно звинуватили три країни у намаганнях втрутитися у вибори американського президента, заплановані на початок листопада ц. р. Про це заявив Вільям Еваніна, директор Національного центру контррозвідки та безпеки країни. «У першу чергу нас цікавлять Китайська Народна Республіка (КНР), Російська Федерація (РФ) та Іран, хоча інші держави та недержавні суб’єкти також можуть завдати шкоди нашому виборчому процесу», — зазначив він. Зокрема, за даними контррозвідки, Пекін використав свій вплив «для формування політичного середовища у США», а також для тиску на політиків, які «на думку керівництва КНР, суперечать її інтересам». Москву п. Еваніна звинуватив у «поширенні дезінформації в Америці, яка покликана підірвати довіру до демократичного процесу», а Іран, за його словами, є новим суб’єктом втручання у вибори, який прагне поширити дезінформацію у Мережі, щоб «підірвати демократичні інститути та розділити країну напередодні виборів».

Стурбованість демократів
Представники Демократичної партії в Конґресі США звернулися до Федерального бюро розслідувань (ФБР) із проханням провести брифінг щодо загрози втручання у вибори у США. Про це йдеться в листі на ім’я Крістофера Рея, директора ФБР.
Свою чергою, Джозеф Байден, кандидат у президенти від Демократичної партії заявив, що попереджає РФ та інші закордонні уряди, що він буде діяти активно як президент, протистоячи будь-якому втручанню у вибори у США. Заява з’явилася через лічені години після того, як лідери демократів оприлюднили нове попередження про те, що Конґрес, ймовірно, став об’єктом іноземного втручання.
За словами авторів звернення, їм стало відомо «про конкретні серйозні загрози». «Ми глибоко стурбовані, зокрема, тим, що Конґрес, ймовірно, може стати ціллю узгодженої іноземної кампанії з втручання, метою якої є посилення дезінформації, щоб вплинути на діяльність Конґресу, громадські дебати та президентські вибори у листопаді», — йдеться в посланні.
Автори звернення зазначили, що через загрози необхідно, щоб до кінця липня ФБР провело секретний брифінг, присвячений загрозам щодо всіх членів Конґресу. У ФБР заявили, що листа отримали, але від коментарів відмовилися.
Також до Сенату США внесли резолюцію проти участі РФ у наступному саміті G7. Документ склала групою представників Демократичної партії. Про це повідомила пресслужба Діка Дурбіна, сенатора від штату Іллінойс. «Замість того, щоб використовувати всі наявні у нього інструменти для боротьби з російською загрозою для наших військових, наших виборів і суверенітету демократичних країн по всьому світу, президент Трамп прагне нормалізувати відносини зі США та винагородити Кремль. Ця резолюція дає зрозуміти, що Сенат Сполучених Штатів виступає проти відновлення участі Росії, доки вона не припинить свої злочинні дії проти України, наших союзників та США», — йдеться у резолюції.
Цей документ дає зрозуміти, що Сенат виступає проти відновлення «Великої вісімки» за участі РФ доти, доки вона не припинить свої зловмисні дії проти України, США й інших країн. Резолюцію підтримали вже 12 сенаторів.

Закриття консульств
Американська влада видала розпорядження про термінове закриття консульства КНР у Г’юстоні (штат Техас). За словами Вана Веньбіня, представника китайського зовнішньополітичного відомства, це «безпрецедентна ескалація» у стосунках двох країн. Він також пригрозив, що Пекін відповість на ці дії американської сторони.
На закриття консульства виділили 72 години і повідомили про це Пекіну. Американські засоби масової інформації повідомили, що співробітники консульства в Г’юстоні перед від’їздом палили документи у внутрішньому дворі. А телевізійний канал KPRC навіть повідомив про пожежу на території генерального консульства. Журналісти розповіли, що кілька людей розвели багаття в залізних діжках і контейнерах, а за якийсь час загасили його. На місце прибули пожежники та поліція, однак їм не дозволили увійти досередини. Люди на території консульства заявили рятувальникам, що все гаразд і допомога не потрібна.
Відтак влада КНР зажадала закриття генерального консульства США в місті Ченду (провінція Сичуань), вона відповість таким чином на закриття китайського консульства в Х’юстоні. Вранці 24 липня Пекін повідомив американське посольство, що Китай вирішив «відкликати ліцензію на заснування і ведення діяльності генерального консульства США в Ченду», а також «висунув конкретні вимоги» до консульства «припинити будь-яку діяльність і заходи».
Як наголосили у Міністерстві закордонних справ (МЗС) КНР, його вимога є «законною та необхідною» відповіддю, що відповідає міжнародному праву, основним нормам міжнародних відносин і дипломатичної практики, а відповідальність за те, що відбувається, повністю лежить на Вашинґтоні.
Китайські дипломати наголосили, що не хотіли б бачити таку ситуацію у стосунках Пекіна та Вашинґтона, що виникла зараз». «Ми знову закликаємо США скасувати відповідне помилкове рішення і створити необхідні умови для нормалізації двосторонніх міждержавних відносин», — додали вони.
Після закінчення 72-годинного терміну, встановленого владою КНР, американські дипломати покинули консульство в місті Ченду. При виході співробітників із будівлі зняли табличку й опустили прапор США. Натомість у МЗС КНР заявили, що їхній персонал увійшов до будівлі після встановленого терміну. Вихід працівників американського консульства (близько 200 людей) супроводжувала поліція. Біля будівлі зібрався натовп, який час від часу несхвально гудів їм услід. Більшість працівників консульства були китайцями.

Без допомоги — ніяк
А перемогти вдруге на президентських виборах без сторонньої допомоги Дональду Трампу буде ой як нелегко.
Адже лише 20 % американців вважають, що країна під орудою теперішнього господаря Овального кабінету рухається в правильному напрямку. Про це свідчать результати опитування NORC на запит інформаційної аґенції Associated Press. Це найнижчий показник за весь час президентства Трампа. З початку пандемії коронавірусу кількість тих, хто вважають, що США рухаються в правильному напрямку, неухильно зменшувалася. У березні ц. р. таких було 42 %, а вже в червні їх стало 24 %. Загалом рейтинґи Трампа на тлі пандемії неухильно падають. 48 % американців схвалюють його дії в економіці, і лише 32 % — у боротьбі з коронавірусом. Якщо говорити про загальне схвалення діяльності Трампа на посаді президента — таких у США лише 38 %. В опитуванні NORC взяли участь 1 057 американців у віці від 18 років. Похибка становить 4,3 %.
А в опитуваннях громадської думки, тепер зі значним відривом лідирує Джо Байден. Згідно з дослідженням Університету Монмута, за майбутнього кандидата в президенти від демократів готові проголосувати 53 % респондентів, а на підтримку республіканського лідера країни виступають лише 41 %. Рейтинґ Трампа фактично застиг на одній точці, опитування минулого місяця також давали йому 41 %.
Показники Байдена, навпаки, зростають: у травні-червні він отримував близько 52 % підтримки з боку американців. А от найсвіжіше дослідження демонструє, що вже 50 % респондентів точно впевнені, що не голосуватимуть за чинного президента під час виборів, а його опонента не готові підтримувати лише 39 % опитаних. «Для перемоги Байдену потрібно буде спробувати переконати тих, хто зараз не схильний надати йому підтримку», — зазначив Патрік Мюррей, керівник дослідницької служби Університету Монмута в Нью-Джерзі, коментуючи підсумки опитування.
До слова, серед опитаних університетом американців 85 % мають намір взяти участь у голосуванні на президентських виборах, близько 10 % респондентів швидше за все проголосують, 3 % наразі не визначилися і лише 1 % точно не має наміру голосувати.
Якщо судити за результатами опитування, серйозним сигналом для Трампа є те, що половина респондентів однозначно вирішили не віддавати за нього свій голос. Схожа ситуація була 2016 року, коли республіканець програвав в опитуваннях Гіларі Клінтон. Але навіть тоді розрив між ними був не настільки великим: до листопада 2016-го Трамп програвав Клінтон в опитуваннях на 2-3 %, що не зрівняється з 12-відсотковим відривом Байдена.

Євген Клен

Гоп-ля
Для передвиборної реклами Дональда Трампа використали світлину з подій Майдану. На колажі зі слоганом «Громадська безпека або хаос і насильство» розміщене його фото і фото подій Революції гідності, зроблене 18 лютого 2014 року. Реклама була опублікована від імені спільноти Evangelicals for Trump.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply