Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Тренування українців

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Тренування українців

Американські вояки

Сполучені Штати підтвердили готовність провести тренування для українських військових. Про це в телефонній розмові з Президентом України заявив віце-президент США. «Джозеф Байден розповів про рішення глави США щодо проведення тренувань для 780 українських військовослужбовців Національної гвардії, що відбудуться вже найближчим часом», — ідеться в повідомленні прес-служби Президента України. Крім того, в Україну наприкінці березня ц. р. прибуде перша партія американських військових автомобілів. Своєю чергою, п. Порошенко подякував США за трерду позицію щодо Криму та послідовну підтримку територіальної цілісності України.

Уже наступного місяця близько 290 десантників США вирушить у Західну Україну для участі в навчанні трьох батальйонів Національної гвардії. Про це поінформувала прес-служба Міністерства оборони США. За словами Стіва Воррена, речника Пентаґону, американські військовики, котрі зараз дислокуються у Віченці в Італії, почнуть навчати українців на Яворівському полігоні десь наприкінці квітня. Точної дати наразі не визначено. Програма таких навчань була узгоджена ще торік, і вони мали розпочатися вже в середині цього місяця, однак плани змінилися.
Тим часом на залізничну станцію Гайжюнай у Литві прибула перша партія американської військової техніки, яку використовуватимуть на спільних навчаннях із литовськими військовими. «Зараз іде відвантаження, техніку готують до відбуття на місце дислокації в Руклі», — розповів Андрюс Дилда, старший лейтенант сухопутних військ литовської армії. Нова зміна американських військовиків — близько 150 солдатів — доставила в Литву п’ять танків M1A2 Abrams.
Юозас Олекас, міністр оборони країни, заявив, що присутність союзників у Литві — це «звістка для тих, хто може зазіхнути на стабільність і мир в реґіоні та цінності, які плекали 25 років».
Нагадаємо, що 9 березня ц. р. до столиці Латвії Риги прибув вантажний корабель з американським військовим спорядженням та бронетехнікою загальною кількістю 120 одиниць, що посилить обороноздатність країни. А в аеропорту Рига 22 березня приземлилося три військових літаки з американськими солдатами та зброєю. У зокрема, прибуло понад 80 вояків Мічиґанської національної гвардії США. Літаки також доставили чотири 155-міліметрові гаубиці.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply