Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Трамплінтон: Від республіканського кандидата очікують новий виток компромату

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Трамплінтон: Від республіканського кандидата очікують новий виток компромату
Гіларі Клінтон

Гіларі Клінтон

На радіостанції «Голос Америки» неабияк охолодили ставлення до Демократичної партії Сполучених Штатів.

Попереду — демократи
В Україні, звісно ж, вітають результати проведеного часописом The Washington Post спільно з телекомпанією ABC News соціологічного дослідження, згідно з якими Гіларі Клінтон уже на 10 % випереджає Дональда Трампа в рейтинґу електоральних симпатій.
Як показало опитування, електорат колишньої «першої леді» становлять: жінки (51 % проти 35 % за мільярдера), афроамериканці (91:1), інші небілі американці (69:17), молоді виборці (46:34), а також білі виборці з вищою освітою (47:40). Натомість п. Трамп лідирує серед білих виборців (45:40), літніх людей (46:43), незалежних (36:32) і білих виборців без вищої освіти (49:36). В інформаційній агенції AFP пояснили: «Гіларі Клінтон отримала значний відсоток підтримки після отримання номінації від Демократичної партії, яка, на відміну від Республіканської партії, демонструє єдність у підтримці свого кандидата, крім того, зростанню рейтинґу своєї опонентки сприяє своїми помилками її опонент».

«Пообіцяла протистояти»
Інформаційна агенція Associated Pres запевнила: «Кандидат у президенти США від Демократичної партії пообіцяла протистояти Путіну у разі перемоги на виборах. Гіларі Клінтон і раніше в ході своєї кампанії вказувала на конфронтацію США і Російської Федерації (РФ), зокрема, стверджуючи, що російські спецслужби зламали сервери Демократичного національного комітету й опублікували звідти документи. Також кандидат у президенти акцентувала увагу на тому, що під час її роботи в адміністрації президента США у відносинах Америки та РФ спостерігався явний прогрес і вдавалося стримувати спроби Путіна дестабілізувати ситуацію в світі».
Тим часом на радіостанції «Голос Америки» неабияк остудили ставлення українців до Демократичної партії США зауваженням: «З усією критикою програми Республіканської партії, з якої було виключено вимогу про надання Україні летальних озброєнь, положення платформи Демократичної партії щодо України — порожні. Україна згадується лише двічі в контексті російської й європейської політики, тобто окремої частини, присвяченої Україні, немає».
«У програмному документі демократів йдеться, що РФ «порушує український суверенітет і намагається відновити сфери впливу, підриваючи таким чином американські інтереси», — уточнили в цьому медіа. Демократи готові протистояти російській аґресії, але, йдеться в програмі, «ми дамо Путіну зрозуміти, що готові з ним співпрацювати, коли це в наших інтересах». В іншому абзаці наголошено, що демократи будуть «продовжувати підтримувати тісні зв’язки з державами, які намагаються посилити власні відносини з НАТО й Європейським Союзом, такими як Грузія й Україна».
Як повідомила кореспондентка «Голосу Америки», «ні згадки про надання Україні зброї, ні про посилення санкцій проти РФ, ані про невизнання анексії Криму в програмному документі Демократичної партії США» вона не побачила. Попри це, в Україні воліють бачити наступним президентом екс-держсекретаря США.
Адже, приміром, Майкл Морелл, колишній заступник директора ЦРУ, назвав на сторінках The New York Times п. Трампа «мимовільним агентом» Путіна. «Путін завербував Дональда Трампа, використовуючи свої навички, набуті в КДБ. Путін грав на вразливості п. Трампа, нахвалюючи його. А п. Трамп відповідав саме так, як того Путін очікував», — пояснив він. «Кандидат у президенти США від Республіканської партії  становить загрозу національній безпеці країни», — резюмував відтак п. Морелл.

«Стала жорсткішою»
Своєю чергою, американський політолог Джеймс Кірчік зауважив у коментарі «Голосу Америки»: «Якщо президентом Сполучених Штатів стане Дональд Трамп, це матиме негативні наслідки як для України, так і для всього світу». Але, на думку політолога, шансів на перемогу у республіканців на виборах президента 8 листопада немає. «Вочевидь, вони програють ці вибори, і тому турбуються, чи не призведе підтримка п. Трампа до втрати ними місць у законодавчому органі», — прогнозує п. Кірчік.
Політолог також вважає очевидним, що для України є вигідною перемога п. Клінтон, особливо після заяв мільярдера про НАТО та Крим. «Клінтон відіграла важливу роль у політиці «перезавантаження» (з РФ. — Ред.) й її можна критикувати за це і за незрозумілі непрозорі оборудки, які фундація родини Клінтонів мала з російськими олігархами, але при тому п. Клінтон була держсекретарем США чотири роки і на власному досвіді могла зрозуміти вагу своїх помилок. Путін покладає на неї відповідальність за протести 2011 року в РФ. Гадаю, її позиція щодо РФ стала жорсткішою», — пояснив п. Кірчік.
Політолог також нагадав, що «Біл Клінтон, її чоловік, грав ключову роль у посиленні НАТО у 1990-х». «Натомість п. Трамп має значний послужний список заяв щодо РФ. Зовсім нещодавно він заявив, що США не стало б захищати членів НАТО. Він чітко заявляв, що готовий розглядати питання визнання анексії Криму. Хочу додати, що анексію Криму визнають лише країни-вигнанці. З української точки зору, абсолютно зрозуміло, хто краще обстоюватиме інтереси України», — додав експерт.
«Якщо Дональд Трамп стане президентом, якщо це буде реальністю, ми побачимо скорочення присутності США у світі. Вже раніше він робив чимало дуже небезпечних заяв із приводу зобов’язань США щодо НАТО. Гадаю, якщо присутність США у світі скоротиться, то це місце займе РФ і особливо це позначиться на Східній Європі», — вважає п. Кірчік.

«Вирішиться в останні дні»
Із американським політологом не в усьому солідарний український — Олександр Сушко, директор Інституту євроатлантичної співпраці. «Сумарно ефект останніх днів подіяв не на користь республіканця. Судячи з усього, він відстає від своєї суперниці. Але робити якісь остаточні висновки передчасно. Розрив між двома кандидатами — досить невеликий. Ситуація може багато разів змінюватися, — пояснив експерт. — Багатьом виборцям подобається брутальність республіканця. У ній вони бачать альтернативу сонній та обридлій картині американського політичного життя, що асоціюється, в т. ч., з родиною Клінтонів. Клінтони багатьом американцям здаються вчорашнім днем, а Трамп — ковтком свіжого повітря. Ці виборці готові пробачити мільярдерові його вульгарність, брутальність і висловлювання, що йдуть урозріз не тільки з програмою Республіканської партії, але і з глибоко вкоріненою традицією американської політики».
«Тому теперішнє падіння рейтинґу п. Трампа не можна назвати переломним моментом у битві. Попереду — ще три місяці виборчої кампанії, впродовж яких може статися все, що завгодно. Як відомо, п. Клінтон надзвичайно вразлива перед компроматом. Упевнений, що ті порції компромату проти неї, які вже опубліковані, — далеко не останній викид. По ній будуть бити з усіх доступних гармат. Головний козир проти Гіларі — її довга політична кар’єра і політична доля її родини. І подальші руйнівні викиди компромату проти кандидата від демократів не варто виключати. Їх, безсумнівно, підхопить і задіє штаб п. Трампа», — підсумував п. Сушко.

Ігор Голод

Хороша порада
Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євроатлантичної співпраці:
— Загроза від Дональда Трампа — президента США для українсько-американських відносин є. Але її можна мінімізувати. Потрібно говорити з ним і його оточенням, уже зараз, на етапі передвиборчої кампанії, щоб мінімізувати такі епатажні заяви, як мінімум — щодо України. На етапі підготовки та старту передвиборчої президентської кампанії у Сполучених Штатах Дональд Трамп обрав для себе тактику «політичного фріка». Його стиль у передвиборчій кампанії — епатаж. І критикуючи свого безпосереднього опонента, він для цього атакує теперішнього президента. І діє з опозиції до нього, подає себе як анти-Обама. Все, що говорить і робить Барак Обама, Дональд Трамп намагається акцентувати так, що він робив би це інакше, і протиставляє себе навіть не п. Клінтон, а п. Обамі. На це можна було б заплющити очі, як на «виробничу необхідність». Але те, що він каже, в т. ч. і стосовно до України, Криму, російсько-української війни, означає, що він не просто протиставляє себе президенту, а не орієнтується у темі, яку коментує. Персонально він як кандидат не готовий бути президентом Сполучених Штатів — найпотужнішої та найвпливовішої держави світу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply