Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Трамп вимагає призначити його президентом, а відрив Клінтон скоротився

Автор:

|

Листопад 03, 2016

|

Рубрика:

Трамп вимагає призначити його президентом, а відрив Клінтон скоротився
Трамп

Дональд Трамп

За тиждень до завершення виборів у Сполучених Штатах Федеральне бюро розслідувань (ФБР) повернуло в ці перегони, здавалося б, уже втрачену інтригу.

44:39
За результатами проведеного з 26 до 30 жовтня опитування Reuters/Ipsos, кандидат у президенти США від Демократичної партії Гіларі Клінтон випереджала свого головного суперника — республіканця Дональда Трампа — вже не на 12 %, як за тиждень до цього, а лише на 5 %. Намір проголосували за колишню першу леді країни засвідчили 44 % респондентів Reuters/Ipsos, тоді як 39 % опитаних задекларували свою прихильність до мільярдера.
Результати інших опитувань засвідчили ще відчутніше зменшення переваги п. Клінтон — до трьох і навіть одного відсотка. Приміром, серед опитаних телеканалом Ей-бі-сі її пообіцяли підтримати 47 %, а опонента — 45 %. У цьому ж дослідженні зросла, порівняно з попереднім, кількість республіканців, котрі мають намір прийти на вибори, натомість прихильники демократки продемонстрували меншу готовність голосувати.
А коли в США узагальнили дані найбільших досліджень електоральних симпатій, то з’ясували, що загалом її відрив від суперника скоротився з 4,6 пунктів 28 жовтня до 2,5 пунктів 31-го. Аналітики дійшли спільного висновку, що на скорочення відриву п. Клінтон від п. Трампа вплинула заява Джеймса Комі, директора ФБР, про рішення відновити розслідування справи про приватний поштовий сервер Гіларі через виявлення нових листів.
Зокрема, Олексій Кузьменко, оглядач «Голосу Америки», зауважив, що ця «новина викликала ефект вибуху у США та загрожує радикально змінити динаміку виборів, де до останнього моменту з відривом (який стабільно зменшувався) лідирувала Гіларі Клінтон». Аріель Коен, Експерт аналітичного центру «Атлантична рада», також сказав, що «поновлення слідства ФБР у справі використання Гіларі Клінтон приватного сервера під час її перебування на посаді держсекретаря США може мати серйозний вплив на перебіг теперішньої президентської кампанії».
«Гадаю, що це — дуже важливий крок у цій передвиборчій кампанії. Раніше Дональд Трамп уже скорочував свій розрив із Гіларі Клінтон, тепер побачимо, що він знову скоротить свій розрив на кілька пунктів. Боюся, що може навіть на більше», — вважає він.

«Вибух» без конкретики
У часописі The New York Times повідомили, що ФБР натрапило на нові листи п. Клінтон, досліджуючи мобільні пристроїв її помічниці Гуми Абедін, а також Ентоні Вінера, чоловіка цієї пані та колишнього конґресмена-демократа, чия кар’єра зазнала краху внаслідок скандалів із секстингом — він відправляв фото сексуального характеру цілій низці жінок і продовжив це робити навіть після першого викриття. Водночас, у редакційній статті The New York Times розкритикували Джеймса Комі за те, що зроблена ним за 11 днів до вирішального дня президентських перегонів заява не містить точної інформації ні про зміст листів, ні про адресата. Невідомо також, чи вони взагалі стосувалися самої п. Клінтон.
Директор ФБР і справді заявив лише, що «нові дані можуть мати певну вагу для подальшого ходу розслідування». Відтак, відомство домоглося дозволу на доступ до цих мейлів.
Утім, видається цілком невірогідним, що тисячі електронних повідомлень зуміють перевірити до дня голосування, тобто до 8 листопада. Попри це, п. Клінтон закликала ФБР оприлюднити «повні та вичерпні факти» використання нею приватного поштового сервера під час роботи держсекретарем, а також запевнила, що нове розслідування ФБР знову підтвердить її невинуватість.
Вона також доволі слушно зауважила, що досить дивно публікувати щось подібне з таким малим об’ємом інформації прямо перед виборами». А Джон Подеста, керівник її передвиборчої кампанії, заявив: «Дональд Трамп та його союзники у Республіканській партії безупинно та безпідставно спекулювали з приводу причин рішення ФБР та, приватно і публічно, тиснули на співробітників агенції, щоб ті переглянули своє рішення, намагаючись таким чином зашкодити президентській кампанії Гіларі Клінтон».
Своєю чергою, Гаррі Рід, лідер демократів у Сенаті США, заявив, що п. Комі скористався своїм становищем, аби вплинути на вибори, і тим самим порушив закон. Гаррі Рід звинуватив директора ФБР у тому, що той проігнорував запити про оприлюднення «вибухової інформації», котру, як припускає сенатор, має в своєму розпорядженні ФБР, про зв’язки між штабом республіканського кандидата в президенти Дональда Трампа та Росією.
Відтак, лідер демократів зажадав від п. Комі оприлюднити інформацію про зв’язки кандидата від республіканців із РФ. При цьому він наголосив у листі главі ФБР, опублікованому на сайті сенатора: «Під час контактів з вами й іншими вищими посадовими особами в сфері національної безпеки стало ясно, що у вас є сенсаційна інформація про тісний зв’язок і координацію між Дональдом Трампом, його ключовими радниками та російським урядом, який відкрито висловлює ворожість США, й який Трамп хвалить за кожної зручної нагоди».

Відволік увагу
Ерік Голдер, колишній міністр юстиції США, і близько ста колишніх високопосадових чиновників Міністерства юстиції та прокурорів також відправили спільного листа главі ФБР, в якому висловили занепокоєння з приводу оголошення Джеймса Комі й обраного для цього часу напередодні виборів: «Ми не пригадуємо такого випадку, коли високопоставлений представник Міністерства юстиції — республіканець, чи демократ — напередодні важливих виборів виступав би з публічною заявою, коли навіть сама поява інформації може вплинути на результат виборів, і тим не менше цей чиновник допускає, що інформація, яку треба ще вивчити, може бути значною чи новою».
До слова, в часописі The New York Times повідомили, посилаючись на «власні джерела», що співробітники правоохоронних органів США не знайшли прямого зв’язку між п. Трампом і російським урядом. Тим часом п. Комі надіслав записку з поясненням свого рішення.
Визнавши, що «зазвичай ми не повідомляємо Конґрес про тривалі розслідування», він заявив, що відчув себе зобов’язаним піти на такий крок, оскільки в своїх свідченнях Конґресу стверджував, що розслідування завершено. На думку п. Комі, якби він не повідомив про нові дані, «це ввело б в оману американський народ».
Однак Майкл Макфол, колишній посол США у РФ, розкритикував директора ФБР у серії твітів за рішення про поновлення розслідування щодо використання Гіларі Клінтон приватної пошти під час перебування на посаді держсекретаря. Він вважає, що директор ФБР відволік увагу від скандалів, які шкодили Дональду Трампу.
Майкл Макфол заявив також із цього приводу: «Комі знищив будь-яку можливість того, що на цих виборах буде приділено увагу серйозним питанням, як наприклад те, що один із кандидатів не хоче визнавати результати виборів».

«Скасувати вибори!»
Зрозуміло, що новим витком скандалу з електронною поштою п. Клінтон не міг не скористатися її суперник, котрий заявив у виступі перед прихильниками в Айові, що ФБР не поновлювало б справу у такий період, якби не йшлося про «серйозне карне правопорушення». Також п. Трамп назвав скандал найбільшим «із часів Вотергейту» та висловив сподівання, що «правосуддя буде звершене». А виступаючи перед виборцями у штаті Огайо, республіканський кандидат заявив, що політика його опонентки настільки погана, що треба скасувати вибори і призначити його президентом.
Також Ден Коатс, сенатор-республіканець, заявив: «Клінтон балотується на посаду президента, апелюючи до свого досвіду, але цей досвід заплямований кричущою зневагою до законів нашої країни. Громадяни мають право знати про зловживання державною таємницею з її боку».
Тим часом Мітчелл Оренстін, професор російських і східноєвропейських досліджень в Університеті Пенсильванії, застеріг на сторінках видання Foreign Affairs, що РФ може піти на військові провокації проти США з метою викликати паніку в Америці і, як наслідок, вплинути на результати виборів там. Він також вважає, що саме «Москва прагне вплинути на вибори в Америці і стоїть за публікацією компрометуючих матеріалів щодо Гіларі Клінтон та Демократичної партії».

Ігор Голод

До слова
Несподівано ФБР опублікувало й 129 сторінок документів, що мають стосунок до розслідування обставин суперечливого рішення президента Клінтона 2001 року помилувати Марка Річа, фінансиста та спонсора Демократичної партії. Розслідування завершилося 2005-го. При цьому документи були опубліковані, коли до виборів президента США, у яких дружина Гіларі Клінтона бере участь в якості кандидата від Демократичної партії, залишився тиждень. ФБР пояснила публікацію документів проханнями, які неодноразово надходили в бюро. При цьому на неодноразові запити журналістів прокоментувати ситуацію відомство не відповіло. Хоча це дуже подібне на допомогу виграти вибори Дональду Трампу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply