Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Дональд Трамп оголосив війну Twitter

Автор:

|

Червень 07, 2020

|

Рубрика:

Дональд Трамп оголосив війну Twitter
Дональд Трамп

Дональд Трамп нещодавно розкритикував у Twitter намір Гевіна Ньюсома, губернатора штату Каліфорнія, розіслати на майбутніх виборах у листопаді ц. р. всім виборцям штату бюлетені поштою. Соціальна мережа позначила це повідомлення блакитним знаком оклику в блакитному колі з написом: «Перегляньте факти про голосування поштою». Клацнувши по ній, користувачі переходять до списку неточностей, які президент США, на думку Twitter, припустився у своїх постах.

Атака
У відповідь на позначки про недостовірну інформацію американський лідер звинуватив Twitter у втручанні в президентські вибори у США. «Twitter тепер втручається в президентські вибори 2020 року. Вони кажуть, що моя заява щодо голосування поштою, яке може привести до масової корупції та фальсифікації, є неправильною, ґрунтуючись на перевірці інформації, проведеної фейковими новинами CNN і The Washington Post. Twitter повністю пригнічує свободу слова, й я як президент не допущу, щоб це відбувалося», — заявив він.
Відтак господар Овального кабінету підписав указ про регулювання діяльності соціальних мереж у країні, що має на меті позбавити їх захисту від претензій у зв’язку з редагуванням контенту. «Я підписав виконавчий указ щодо захисту свободи слова, прав громадян США. Такі соціальні мережі, як Twitter, мали безпрецедентний захист від відповідальності, ґрунтуючись на теорії про те, що вони є нейтральною платформою. Виконавчий указ покликаний (встановити) нове регулювання на основі розділу 230 закону (про етику у сфері) комунікацій», — зазначив він.
Указ позбавляє соціальні мережі правового захисту, яким вони користуються завдяки закону про етику в засобах масової інформації (ЗМІ). Цей документ, за рідкісними винятками, звільняє соціальні мережі від юридичної відповідальності за матеріали, які публікують користувачі. Тепер же п. Трамп наголосив, що «соціальні мережі, замішані в цензурі або політичних діях, більше не будуть мати захисту від відповідальності».
За його словами, рішення соціальних мереж про правдивість повідомлень, внесення до них змін або блокування — це, по суті, редакційна політика, а соціальні мережі виступають як видавці. «У такі моменти Twitter перестає бути нейтральною громадської платформою та стає редактором із позицією. Гадаю, що те ж саме можна сказати і про інших, якщо подивитися на Google, якщо подивитися на Facebook і, можливо, інших», — додав президент.
Також він заявив, що навіть допускає можливість закриття Twitter. «Я перевірю у юристів, необхідно йти в рамках законного процесу. Якщо закриття буде законним, я це зроблю», — пообіцяв він.
І хоча Дональд Трамп дуже невдоволений діяльністю Twitter, проте він вирішив не видаляти свій акаунт у цій соціальній мережі «через брехливі ЗМІ». «Якби ви не були брехливими, я б навіть роздумувати не став, я зробив би це в одну мить. Але новини брехливі. Якби у нас була чесна преса в цій країні, я би зробив це негайно», — запевнив він і додав, що акаунт у Twitter необхідний йому для спілкування з народом. «Якщо я бачу історію, яка неправильна, я можу викласти щось у соціальних мережах і наступної миті всі читають про це. Таким чином я можу спростовувати брехливі ЗМІ, це дуже важливо», — повідомив американський лідер.

Захист
Керівники Twitter назвало указ президента Трампа про регулювання діяльності соціальних мереж «реакційним і політизованим». Вони зазначили, що «розділ 230 закону (про етику в сфері) комунікацій захищає американські інновації й свободу слова та ґрунтується на демократичних цінностях». «Спроби в однобічному порядку порушити його загрожують майбутньому висловлювань та свободи в Інтернеті», — попередили в компанії.
Джек Дорсі, директор Twitter, заявив, що повідомлення глави держави було промарковане як можливо фейкове, бо воно може ввести людей в оману щодо реєстрації на виборах. «Згідно з нашими правилами чесноти, твіти (Трампа. — Ред.) можуть ввести в оману людей, адже ті можуть подумати, що їм непотрібно реєструватися на виборах для того, щоб отримати бюлетень (насправді тільки зареєстровані виборці отримують бюлетень. — Ред.)», — заявив він. За словами посадовця, соціальна мережа не вважає себе «арбітром правди». Своїм маркуванням вона лише попереджає користувачів про можливі фейки в повідомленнях президента США. Джек Дорсі наголосив, що мета Twitter полягає в тому, щоб з’єднати точки суперечливих тверджень і показати цю інформацію, щоб люди могли робити висновки самостійно.
Після цього Twitter «заморозив» і пост президента Трампа про ситуацію в Міннеаполісі (штат Міннесота). «Ці бандити ганьблять пам’ять Джорджа Флойда, й я цього не допущу. Щойно розмовляв із губернатором Тімом Вальцем і сказав йому, що військові будуть із ними весь час. За будь-яких складнощів, ми візьмемо контроль на себе, але коли починається мародерство, відкривається стрілянина. Дякую!» — написав він.
Інші користувачі можуть зробити ретвіт із коментарем, але не можуть відзначити це повідомлення як вподобане, відповісти на нього чи зробити звичайний ретвіт. Прес-служба соціальної мережі пояснила причину такого свого рішення. В адміністрації компанії зазначили, що повідомлення господаря Овального кабінету про заворушення в Міннеаполісі порушує правила компанії, які забороняють виправдання насильства, позаяк воно може спровокувати протестувальників на протиправні дії. «Цей твіт порушує нашу політику щодо героїзації насильства через історичний контекст останнього рядка, його зв’язку з насильством і ризиком, що він надихне на аналогічні дії», — йдеться на офіційній сторінці Twitter. Однак адміністрація соціальної мережі не стала закривати доступ до цього запису, адже він «може викликати громадське зацікавлення».
А 1 червня покинув свою посаду Омід Кордестані, голова Ради директорів Twitter. Його замінив Патрік Пічетт, колишній фінансовий директор Google.

А що Facebook?
Марк Цукерберґ, засновник соціальної мережі Facebook, розкритикував своїх колег із Twitter за те, що там позначила допис президента США як сумнівний щодо достовірності інформації. «Я твердо впевнений, що Facebook не може бути арбітром у питанні того, що люди повідомляють он-лайн, особливо компанії, що надають платформу для таких дискусій, не повинні це робити», — заявив він, але водночас розкритикував заяви Дональда Трампа про те, що США повинні більше контролювати соціальні мережі. Він також зазначив, що повідомлення глави держави не порушують правил Facebook, де їх також опублікували.
І допис про протести у Міннеаполісі не суперечить політиці Facebook. «Я категорично не погоджуюся з тим, як президент про це казав, але вважаю, що люди повинні мати можливість побачити все самі, адже у підсумку, відповідальність за тих, хто займає владні посади, може відбутися лише тоді, коли їхні твердження ретельно вивчать», — пояснив свою позицію п. Цукерберґ і додав, що соціальна мережа має забезпечувати якомога більше можливостей для самовираження. 
Він наголосив, що пост президента Трампа не видалили, бо позиція Facebook передбачає свободу самовираження за умови, що «це не несе безпосередньої загрози, шкоди або небезпеки». За словами керівника Facebook, публікацію вирішили залишити, незважаючи на те, що вона викликає занепокоєння. «Згадка про Національну гвардію, як ми її зрозуміли, це попередження про дії держави. Ми вважаємо, що люди повинні знати, якщо влада планує застосувати силу», — заявив п. Цукерберґ і додав, що слова п. Трампа про насильство люди також мають побачити.

Пристрасть до висловлювань
Цікаво, що у день обговорення двох статей щодо імпічменту у Юридичному комітеті Палати представників 12 грудня 2019-го Дональд Трамп написав 123 твітів — особистий рекорд за день. А 24 січня ц. р. побив і його — 142 твіти за день.
Загалом він опублікував уже близько 12 тис. твітів. У кожному другому висловлював критику на чиюсь адресу. Об’єктами господаря Овального кабінету в різний час ставали Демократична партія, автори розслідування про його можливі зв’язки з Росією, імміґранти, Гіларі Клінтон, Федеральна резервна система, американські футболісти, Джефф Безос тощо. А в 4 876 твітах президент хвалив самого себе.
Якщо Барак Обама публікував у Twitter якісь пропозиції, то всі розуміли, що вони ретельно й упродовж тривалого часу вивчені й узгоджені з радниками. У його заступника все навпаки: часто його пост у Twitter — лише перший крок до реформи або іншої серйозної зміни. Крім цього, пости в Twitter глави держави стали рівноцінними з офіційними заявами пресслужби Білого дому.

Євген Клен

До слова
Джо Байден, головний імовірний конкурент Дональда Трампа на майбутніх виборах різко розкритикував президента за небажання носити маску на публічних заходах. «Він дурень, повний дурень. Кожен лікар у світі каже, що необхідно носити маску, коли ви в юрбі. Президенти повинні бути лідерами, а не займатися дурницями та демонструвати неправдиву маскулінність», — заявив він. Раніше президент іронізували над своїм конкурентом, котрий одягнув маску на публічному заході. Після цього ще й спробував принизити журналіста, котрий задав йому питання про цей твіт. Господар Овального кабінету зажадав у репортера перед тим, як задати запитання, зняти маску, але той відмовився. «Цей мачизм вартує людських життів», — заявив п. Байден і назвав маску символом лідерства, зазначивши, що президент повинен подавати приклад іншим.

Раніше «Міст» повідомляв, що після блокування LinkedIn Росія розпочала війну із Twitter і Facebook.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply