Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Трамп вакцинувався, чим зрадив теорію змови

Автор:

|

Січень 07, 2022

|

Рубрика:

Трамп вакцинувався, чим зрадив теорію змови
Дональд Трамп

Дональда Трампа розлюбили прибічники різних теорій змов. Усе через те, що він зробив собі бустерне щеплення від коронавірусу, а ультраправі консерватори цього не схвалюють. 45-й президент США уперше вакцинувався ще в Білому домі — на відміну від Джо Байдена, він зробив це непублічно і вважав за краще не афішувати цей факт, щоб не втратити підтримку опонентів вакцинації. Водночас п. Трамп завжди визнавав як власну заслугу, що вакцини були розроблені за його президентства, і наголошував, що цьому сприяла його адміністрація.
Ще в серпні 2021-го він критикував ідею бустерних щеплень, називаючи її операцією зі заробляння грошей для Pfizer. У вересні його риторика пом’якшала, і політик заявляв, що не проти «бустерів», але сам третій заштрик не робитиме. Але 21 грудня на зустрічі із прихильниками у Далласі зізнався, що вже отримав його.
Зала зустріла слова свого лідера несхвальним гулом. Проте оратор запевнив, що гул виходив лише від дуже крихітної групи людей у лівій частині зали, і знову повторив свої слова про те, що США під його керівництвом «врятували десятки мільйонів людей у всьому світі, коли створили вакцину». За кілька днів п. Трамп пішов ще далі і назвав вакцину від Covid-19 одним із найбільших винаходів людства.
Ці слова викликали серйозне обурення серед коментаторів у пабліках, де спілкуються консервативно налаштовані ультраправі. Багато з них вірять у теорії змови і вважають, що вакцини — це отрута, якою фармакологічні компанії отруюють людей і мають на цьому прибуток. У своїй більшості такі люди завжди підтримували Дональда Трампа, а в теорії змови QAnon 45-го президента взагалі вважають рятівником світу від педофільського лобі.
Тепер же деякі коментатори висловлюють думку, що після такого п. Трамп і Республіканська партія втратили свою моральну першість і заслуговують на довіру не більше, ніж Джо Байден і демократи. Прибічникам колишнього господаря Овального кабінету також почали вказувати на те, що вони «забули, що вся ця катастрофа з короновірусом була ініційована та просувалася» ще за його правління. У спільнотах опонентів вакцин поширили відео, на якому гурту активістів відмовляють у вході до ресторану Trump Grill у Нью-Йорку через те, що не мають щеплення. Це теж сприйняли як зраду колишнього президента.
Алекс Джонс, автор проєкту Infowars, прямо приписав п. Трампа до лав ворогів. «Ми тут боремося з Білом Ґейтсом, Фаучі і Джо Байденом, а до їхньої команди тепер приєднався Трамп», — заявив він. А Рон Воткінс, один із апологетів QAnon, хоч і утримався від прямої критики Дональда Трампа, одразу після його слів про «бустер» закликав супротивників вакцин «стояти твердо, не боятися та ніколи не підкорятися».
Утім, не всіх прихильників п. Трампа, які розділяють ідеї теорій змови, збентежили його слова про бустерне щеплення. Адвокат Лін Вуд, який був одним із центральних учасників кампанії з подання судових позовів із вимогою скасування результатів виборів 2020 року, закликав утриматися від критики 45-го президента. «Вважаю, що ми повинні зачекати, поки не стануть відомими всі факти, перш ніж судити про стратегію та тактику президента, яку застосовують для досягнення перемоги», — зазначив він.
До речі, прихильники QAnon постійно так поводяться — якщо п. Трамп робить щось, що не вписується в їхню теорію, заявляють, що ці дії є частиною довготермінового плану, й їхня логіка стане зрозумілою, тільки коли мине якийсь час.
Як повідомляв «Міст», ексадвокат Трампа подав на нього до суду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply