Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Трамп приховує деталі своїх розмов із Путіним

Автор:

|

Січень 16, 2019

|

Рубрика:

Трамп приховує деталі своїх розмов із Путіним

Трамп і Путін

У Конґресі США хочуть допитати свідків рандеву в Гамбурзі (Німеччина).

«Захищає свої зв’язки»
У часописі The Washington Post ошелешили читачів новиною, що президент США Дональд Трамп забрав у свого перекладача нотатки його розмови з російським колегою за посадою Путіним на саміті «Великої двадцятки» в Гамбурзі 2017 року та просив не розголошувати її зміст навіть у Білому домі. Про це нібито повідомили журналісту WP працівники адміністрації президента США.
Вони також запевнили, що після тієї зустрічі лише декого з високопоставлених працівників ознайомили зі загальним підсумком перемовин. Однак коли двоє з них захотіли уточнити деталі та звернулися з цього приводу до перекладача, той відмовився розмовляти, посилаючись на заборону Трампа. Відтак докладної інформації про жодні перемовини Трампа з Путіним немає навіть у засекречених документах. І це, звісно ж, здається інформаторам часопису дивним.
Та й торік на переговорах з Путіним в Гельсінкі Трамп не взяв з собою нікого, крім перекладача. Тому навіть стенограми тієї розмови в Білому домі ніхто не бачив. У WP принагідно нагадали, що зазвичай президенти США навпаки — брали зі собою на перемовини своїх помічників та інших чиновників. В основному це робилося для того, щоб скоротити ймовірність хибної інтерпретації слів співрозмовника.
Крім того, помічники та чиновники зазвичай робили нотатки та стежили за тим, аби всі відомства й усі співробітники Адміністрації президента, від яких за підсумками перемовин можуть знадобитися якісь дії, вчасно дізналися про це. Натомість п. Трамп, на відміну від попередніх президентів США, не бере з собою на перемовини з Путіним високопоставлених співробітників Білого дому й не ділиться ні з ким подробицями про хід цих перемовин.
Джерела Washington Post в Адміністрації президента США хоч і не прямо, та все ж підтвердили інформацію, що господар Овального кабінету прагне не брати зі собою помічників на зустрічі з Путіним. За словами джерела, яке забажало зберегти анонімність, президент вважає, що присутність сторонніх завадить вибудувати довірливі відносини з Путіним, а відсутність стенограм пов’язана з його стурбованістю великою кількістю витоків із Білого дому.
Однак у столичному американському часописі резюмували: «Ці обмеження є частиною ширшої схеми, якою Трамп захищає свої зв’язки з Путіним від громадського контролю і не дозволяє навіть високопоставленим чиновникам в його власній адміністрації знати все, що він сказав одному з головних супротивників Сполучених Штатів. В результаті, американські чиновники заявили, що немає докладних даних, навіть у секретних документах, про особисті зустрічі Трампа з російським лідером в п’яти місцях за останні два роки. Така прогалина була б незвичайною для будь-якого президента, і це при тому, що, за даними розвідки, Росія намагалася втрутитися у вибори в США, щоб допомогти Трампу перемогти».

«Абсолютно начхати»
Строуб Телботт, колишній заступник державного секретаря США, котрий в 1990-х рр.. брав участь у більш ніж дюжині зустрічей між президентом США Білом Клінтоном і тодішнім російським президентом Борисом Єльциним, заявив: «Така секретність не лише незвичайна за історичними мірками, а й обурлива. Це ускладнює роботу уряду США — експертів і радників, а також посадових осіб уряду, котрі повинні служити (президенту. — Ред.), — і це, безумовно, дає Путіну набагато більше можливостей для маніпулювання Трампом».
Натомість у Білому домі спочатку відмовилися докладно прокоментувати статтю у WP, заявивши, що в ній є стільки неточностей, що не бачать сенсу їх обговорювати. А згодом і сам Трамп заперечив, що приховує деталі своїх перемовин із Путіним. У коментарі для Fox News він запевнив, що не тримає жодних секретів щодо цих перемовин, а про інформацію журналістів запевнив: «Мені абсолютно начхати».
Попри це, Еліот Енгель, співголова комітету закордонних справ палати представників Конґресу, заявив, що має намір провести засідання, присвячене недостатній інформації про зустрічі Трампа з Путіним. «Щораз, коли Трамп зустрічається з Путіним, країні нічого не кажуть. Америка заслуговує на правду і комітет палати представників США у закордонних справах має намір дізнатися її. Ми проведемо слухання про таємниці довкола дивних стосунків Трампа з Путіним і його оточенням, і про те, як ці темні відносини впливають на нашу національну безпеку», — пообіцяв конґресмен.
Тим часом ABC News поширила повідомлення, що юристи комітетів Палати представників Сполучених Штатів із питань розвідки та з міжнародних відносин хочуть допитати перекладачів, котрі були присутні під час зустрічей тет-а-тет Трампа з Путіним. Зокрема, радник міжнародного комітету Палати представників запевнив: «Інформація The Washington Post про те, що Трамп вилучив нотатки перекладача зі зустрічі з Путіним у Гамбурзі «змінила розклади». Це підіймає низку питань. Ми розглядаємо, які можуть бути юридичні наслідки у цього і ми обговоримо варіанти. Наші юристи разом із юристами розвідувального комітету розберуться».
Демократи з розвідувального комітету також запевняють, що хотіли б заслухати перекладачів зі зустрічі Трампа та Путіна у Гельсінкі (Фінляндія) в липні 2018-го. Однак республіканці виступили проти.

«Це вражає»
Своєю чергою, часопис The New York Times повідомив із посиланням свої джерела в правоохоронних органах, що після звільнення президентом США директора ФБР Джеймса Комі слідчі контррозвідки США розпочали розслідування щодо співпраці президента Трампа з Росією. За інформацією видання, американська контррозвідка намагалася з’ясувати, чи становили дії Дональда Трампа потенційну загрозу національній безпеці, а також чи свідомо п. Трамп працював на Росію.
Республіканець Ліндсі Ґрем, голова Юридичного комітету Сенату США, заявив із цього приводу: «Я маю намір спитати директора ФБР, чи відкрило Бюро розслідування, щоб встановити, чи був президент аґентом росіян. Мене це вражає. Якщо це насправді сталося, Конґрес має про це знати. Як ФБР могло таке зробити? Де ж наша система стримувань і противаг?».
Тож не дивно, що американський лідер змушений був виправдовуватися. Зокрема, написав у Twitter: «Я набагато жорсткіше щодо Росії, ніж були Обама, Буш чи Клінтон. Можливо, навіть більш жорсткий, ніж будь-який інший президент».
Президент США також заявив репортерам у Білому домі перед поїздкою до Луїзіани: «Я не просто ніколи не працював на Росію. Я вважаю ганебним те, що ви взагалі запитали мене про таке, тому що це великий обман».
Політичний оглядач Іван Яковина зауважив із цього приводу: «Втім, у ФБР щодо цього, мабуть, інша думка, оскільки про завершення цього розслідування інформації не надходило. Неоднозначна політика президента США може призвести до оголошення йому імпічменту вже 2019 року. Я припускаю, що 2019-го відбудеться імпічмент і його відсторонять від влади. Коаліція, яка привела п. Трампа до влади починає ламатися, а її учасники все більше виступають проти чинного президента.
Хто ці люди? По-перше, це заможні донори, великі бізнесмени, багаті корпорації, які невдоволені тим, що відбувається в економіці США зараз. Дональд Трамп виконав свою місію, він знизив податки 2017 року. Проте зараз, як бачимо, при ньому почався просто страшний обвал на біржах. Це дуже погано. Ймовірніше за все, це виллється у гігантську економічну кризу».
До слова, журналіст-розслідувач Карл Бернстін розповів каналу CNN, що йому повідомили, що у звіті Мюллера буде показано, як президент Трамп сприяв Росії у дестабілізації Сполучених Штатів». Однак політконсультант і президент Фонду національних стратегій Тарас Березовець вважає: «З України може видаватися, що справи Трампа кепські, ще й розслідування Мюллера триває. Але його позиції зараз залишаються достатньо міцними. Навіть гіпотетичний імпічмент не закінчиться до моменту, поки в президента закінчиться термін повноважень. Ті, хто думають, що зараз прийде імпічмент, і за два місяці Трампа відправлять у відставку, помиляються. Це дуже і дуже довга історія».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply