Новини для українців всього свту

Monday, May. 10, 2021

Трамп проти Huawei: загроза національній безпеці

Автор:

|

Липень 13, 2020

|

Рубрика:

Трамп проти Huawei: загроза національній безпеці

Дональд Трамп усерйоз розізлився на Китайську Народну Республіку (КНР) через пандемію Covid-19. «Поки спостерігаю, як пандемія поширює своє потворне обличчя по всьому світу, в т. ч. величезні збитки, яких вона завдала США, я все більше і більше злюся на Китай. Люди можуть це бачити, й я це відчуваю!» — написав він у Twitter. І вирішив ударити китайців по «болючому місці».

Ні — китайському обладнанню
Федеральна комісія зв’язку Сполучених Штатів офіційно визнала китайські телекомунікаційні компанії Huawei Technologies Co. Ltd і ZTE загрозою національній безпеці. Рішення вступило в дію 30 червня ц. р. Відтепер гроші з фонду загальних послуг не можна використовувати для придбання, обслуговування та підтримування будь-якого обладнання або послуг, які надають або виробляють ці компанії. Регулятор зазначив, що Huawei і ZTE мають тісні зв’язки з Комуністичною партією Китаю і військовими відомствами КНР, а також співпрацюють із розвідувальними службами країни. «Ми не можемо і не дозволимо Комуністичній партії Китаю використовувати мережеві уразливості та поставити під загрозу нашу критично важливу комунікаційну інфраструктуру», — йдеться в заяві.
Нагадаємо, що дешеве обладнання Huawei і ZTE активно використовували реґіональні американські компанії, що працювали в сільській місцевості. Однак тепер обладнання китайських компаній у своїх мережах їм доведеться замінити.

Справа Менґ Ваньчжоу
Однак північноамериканські клопоти компанії Huawei розпочалися ще позаторік. Тоді влада США висунула Huawei, кільком її американським відділенням і Менґ Ваньчжоу, її фінансовій директорці, звинувачення у скоєнні низки злочинів, зокрема, шахрайстві та порушенні американських санкцій щодо Ірану. Звинувачення стверджує, що Huawei порушувала санкції США, продаючи обладнання Ірану, а Менґ Ваньчжоу ввела в оману банк HSBC у питанні діяльності Huawei в Ірані.
Сполучені Штати не раз застерігали інші країни від використання телекомунікаційного обладнання, яке постачали американські компанії-партнери Huawei. Та китайський технологічний гігант щоразу ці звинувачення спростовував, вимагаючи надати докази.
Саму Менґ Ваньчжоу заарештували на запит американської влади 1 грудня 2018 року на летовищі Ванкувера в Канаді. Вона — донька засновника китайського телекомунікаційного гіганта. Китайське посольство в Оттаві негайно висловило протест у зв’язку з цим арештом і зажадало відпустити Менґ Ваньчжоу з-під варти. З подібною заявою виступило й Міністерство закордонних справ КНР. Перед арештанткою постала загроза екстрадиції до Сполучених Штатів.
Адвокати п. Ваньчжоу так і не змогли зупинити розгляд справи про її екстрадицію. Канадський суд досі перевіряє діяльність фінансової директорки Huawei, чи вважаються вона злочином на території Країни кленового листка. За канадськими законами, це попередній крок, коли розглядається справа про екстрадицію.
Зараз Менґ Ваньчжоу живе в одному зі своїх будинків у Ванкувері (провінція Британська Колумбія). Будь-які звинувачення заперечує, а її адвокати стверджують, що ця справа — політично мотивована.
До слова, керівницю Huawei затримали в день, коли президент США і голова КНР проводили зустріч, присвячену торгівлі між їхніми країнами. Згодом Дональд Трамп заявив, що може втрутитися у справу Менґ Ваньчжоу, якщо це допоможе укладанню торгової угоди з Китаєм.

Відповідь Пекіна
Не маючи змоги вплинути на Вашинґтон, китайці вирішили взятися за Оттаву. 19 червня ц. р. прокуратура Пекіна звинуватила Майкла Ковріґа, канадського громадянина, у шпигунстві для отримання розвідувальних даних державної таємниці, а прокурори у місті Дандонґ звинуватили Майкла Спейвора, також громадянина Канади, у шпигунстві на користь іноземної компанії та незаконному передаванні даних, що становлять державну таємницю. Чоловіки перебувають у китайських слідчих ізоляторах уже 18 місяців після того, як їх затримали невдовзі після арешту у Канаді Менґ Ванжу. Проте Пекін завжди заперечував зв’язок між цими затриманнями.
Влада Канади неабияк стурбувалася висуненням двом її громадянам офіційних обвинувачень у шпигунстві. Про це заявив Франсуа-Філіп Шампань, міністр закордонних справ Канади. «Ми знаємо, що КНР вирішив офіційно висунути обвинувачення Майклу Ковріґу та Майклу Спейвору. Канада дуже розчарована та занепокоєна. Як від самого початку уряд Канади заявляв, що їх затримали невиправдано. Канада продовжує закликати КНР до їхнього негайного звільнення», — зазначив він.
Міністр наголосив, що справа звільнення з-під арешту двох канадців залишається найвищим пріоритетом уряду Канади. «Ми глибоко стурбовані, що канадським посадовцям із середини січня ц. р. не надають консульського доступу до п. Ковріґа та п. Спейвора. Канада продовжує вимагати негайного консульського доступу до них у відповідності до Віденської конвенції про консульські відносини», — наголосив він і додав, що Канада продовжує виступати на захист п. Ковріґа та п. Спейвора разом із міжнародними партнерами.
Водночас видатні громадські діячі та політики Канади попросили Джастіна Трюдо, прем’єра країни, звільнити Менґ Ваньчжоу. У відповідь КНР має повернути на батьківщину заарештованих за «шпигунство» на території Піднебесної канадців. Під цією заявою поставили свої підписи 20 відомих політиків і дипломатів. Серед них є відразу трьох колишніх міністрів закордонних справ країни — Ллойд Аксуорті, Андре Веллі та Лоренс Кеннон.

Технологічне протистояння
Своєю чергою, Лі Нан, колишній виконавчий директор і співзасновник компанії Meizu, дізнавшись про продовження американських санкцій щодо компанії Huawei, заявив, що китайські компанії повинні ризикнути та позбутися американських процесорів Qualcomm і сервісів Google. Він зазначив, що компанії не повинні залежати від глобалізації для досягнення успіху, натомість повинні бути самостійними.
Лі Нан нагадав про смартфон Meizu Blue Charm Metal, в якому не було жодної технології американського виробництва. Це пристрій працює на процесорі MediaTek X10 і під керуванням YunOS, розробленої Alibaba Group. Цей телефон виявився в КНР доволі успішним, його продажі обчислювалися мільйонами екземплярів. Підприємець також додав, що Meizu використовує чіпсети Qualcomm лише останні три роки та запевнив, що темпи зростання компанії були набагато кращими до використання американських процесорів. Крім цього, влада КНР готова долучити до списку «ненадійних організацій» американські компанії Apple, Cisco Systems і Qualcomm. Піднебесна може призупинити й закупівлі літаків корпорації Boeing.
Відповідь США не забарилася. Американський уряд вирішив розглянути можливість придбати європейські технологічні компанії Ericsson і Nokia для створення конкуренції китайському телекомунікаційному гіганту.
Він планує надати податкові пільги й експортно-банківське фінансування для цих компаній. Також адміністрація президента Трампа готова підтримати інвесторів, готових вкластися в одного з європейських виробників обладнання. Водночас обговорюють варіант із підтримкою відкритої технології для мереж, яка полегшить американським стартапам розробляти обладнання для 5G.

Євген Клен

До слова
Джозеф Байден заявив, що відмовляється від проведення передвиборних мітинґів аж до самих виборів у листопаді ц. р. Цей крок, за словами політика, пов’язаний із пандемією коронавірусної хвороби Covid-19, яка досі не вщухає. «Я прислухаюся до порад лікаря, причому йдеться не лише про моє здоров’я, а й про здоров’я усіх в країні. Це означає, що я не буду організовувати мітинґи, — заявив він. — Схоже, що це найдивніша передвиборна кампанія в новітній історії». Нагадаємо, що з’їзд Демократичної партії, на якому планували висунення офіційного кандидата у президенти, мав відбутися у липні. Але з огляду на спалах коронавірусної інфекції та критичну ситуацію, що склалася через це в США, захід перенесли на 17 серпня. Президентські вибори в США заплановані на 3 листопада ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply