Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Трамп отримав спеціальні федеральні повноваження, доступні при стихійних лихах

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Трамп отримав спеціальні федеральні повноваження, доступні при стихійних лихах
Дональд Трамп

Епідемія коронавірусу впливає на життя всіх людей на планеті, але уряди країн, у т. ч. в США, намагаються їй протистояти. Однак президентську виборчу кампанію ніхто не скасовував.

Дональд Трамп
Президент США заборонив в’їзд на територію країни з усіх країн Європи. Обмеження на 30 днів набули чинності з 13 березня. Винятки зробили для американців, котрі пройдуть необхідні обстеження. Глава держави також наголосив, що спалах коронавірусу на території США не є фінансовою кризою, проте американська влада вживає необхідних економічних заходів. «Це просто короткий часовий проміжок, який ми подолаємо разом як країна і як світ», — заявив він.
Щоб надати додаткову підтримку американським робітникам і підприємствам, господар Овального кабінету віддав розпорядження про надання кредитів під низький відсоток компаніям, які постраждали від спалаху захворювання. Також він дав інструкції Міністерству фінансів США відкласти прийом податкових платежів без стягнення відсотків і пені у певних категорій громадян і приватних підприємств, охоплених поширенням коронавірусу.
За словами п. Трампа, податкові послаблення для американських фізичних і юридичних осіб дадуть економіці США понад 200 млрд USD і стануть, таким чином, додатковим стимулом її зростання. Він заявив, що за ситуацією в Китаї та Південній Кореї стежать і міру поліпшення ситуації з поширенням коронавірусу в цих країнах Вашинґтон перегляне чинні обмеження.
Своєю чергою Чед Вулф, виконувач обов’язки міністра внутрішньої безпеки США, наголосив, що глава держави призупинив в’їзд більшості іноземних громадян, котрі перебували в деяких європейських країнах упродовж 14 днів, до їхнього прибуття до Сполучених Штатів. До них належать Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.
Ці правила не стосуються постійних резидентів і найближчих членів родин громадян США. Також під нові обмеження не підпадають іноземці, які приїжджають в США для боротьби з поширенням коронавірусу, члени екіпажів повітряних і морських лайнерів, іноземні офіційні особи та представники міжнародних організацій, в т. ч. НАТО.
Рішення Дональда Трампа про заборону в’їзду до США громадян країн Європейського Союзу приголомшило їх.
Один бельгійський дипломат заявив, що було відомо лише те, що з поїздками з Європи «щось станеться, але не настільки радикально». «Кілька європейських послів у Вашинґтоні повідомили CNN, що не знали, що таке станеться, попри те, що були в контакті з адміністрацією», — додав він. «Потрібно уникнути збою в економіці. Європа вживає всіх необхідних заходів щодо стримування поширення вірусу COVID19, обмеження кількості постраждалих і підтримки досліджень», — зазначив своєю чергою, Шарль Мішель, голова Європейської Ради.
Але президент Трамп пішов значно далі: 13 березня він запровадив у країні надзвичайний стан. Крім цього, він заявив, що влада спрямує окремим штатам 50 млрд USD для того, щоб вони могли захиститися від епідемії коронавірусу. Відтак глава держави отримав спеціальні федеральні повноваження, доступні при стихійних лихах.

Джо Байден
А тим часом Джо Байден переміг на президентських праймеріз Демократичної партії в штатах Міссурі, Міссісіпі, Айдаго, а також у Мічиґані, де на минулих виборах відали перевагу сенатору Берні Сандерсу.
У цьому штаті колишній віцепрезидент лідирує з результатом 53 % проти 42 % у Сандерса, у Міссісіпі перевага Байдена ще значніша — 81 %. У Міссурі у Байдена 60 %, а в Айдаго — 49%.
Тами чином Джо Байден знову продемонстрував майстерність у стосунках з виборцями з робітничого класу й афроамериканцями, котрі життєво важливі для перемоги в номінації демократів. Берні Сандерс може покладати свої надії лише на штат Північна Дакота, де він має перевагу над головним суперником, а також на штат Вашинґтон, однак не на 100 %. А звертаючись до прихильників у Філадельфії, Байден попросив прихильників Сандерса підтримати його просування вперед, аби перемогти Дональда Трампа.
Проте загроза епідемії коронавірусу позначилася і на планах обох кандидатів. І Байден, і Сандерс раптово скасували мітинґи в Огайо, а Сандерс полетів додому в Вермонт, де не планував виступати перед публікою. Недільні дебати між Сандерсом і Байденом провели без глядачів. А 17 березня Джо Байден переміг на праймеріз демократів у Флориді й Іллінойсі.

«Російська справа»
На допомогу Байдену також може прийти Палата представників США. Адже апеляційний суд округу Колумбія ухвалив рішення, згідно з яким конґресмени можуть отримати доступ до засекречених матеріалів «російського» розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, а також до заретушованих цитат у його доповіді.
При цьому суддя окружного суду, котрий очолив колегію, жорстко розкритикував арґументи Міністерства юстиції щодо збереження під грифом секретності матеріалів розслідування Мюллера. Адміністрація президента США і Міністерство юстиції планують звернутися до Верховного суду або апеляційного суду у Вашинґтоні, щоб оскаржити це рішення.
Як писав «Міст», у квітні 2019-го оприлюднили відредаговану версію «російського» розслідування Роберта Мюллера, багато фрагментів якого засекретили. Фактично Трамп заблокував передачу Конґресу повної версії документу. Так звана прерогатива президента США дозволяє йому приховувати інформацію від судів, Конґресу і громадськості, щоб забезпечити конфіденційність процесу прийняття рішень у Білому домі.
Що саме є в засекреченій частині звіту, невідомо, але, ймовірно, отримана інформація може вплинути на президентські вибори. Також, попри те, що процедура імпічменту президента провалилася, кілька комітетів Конґресу продовжують свої власні розслідування щодо нього. Кримінальні і цивільні позови проти Трампа розглядають прокуратури Нью-Йорка і Лос-Анджелеса.
Адже американська розвідка заявляла, що Російська Федерація (РФ) втручалася у вибори 2016 року за допомогою кампаній в соціальних мережах, а також викрадення й публікацію електронних листів Демократичної партії. Конґресмени вважають, що Кремль намагався допомогти кампанії Трампа й посіяти хаос в американському політичному процесі.
Сліди російських кібератак під час президентських перегонів у США виявили у 39 штатах. Спецслужби США стверджували, що кібератаки організувала російська розвідка. Особливо відомими стали дві спроби втручання РФ у вибори в США: за допомогою пов’язаної з російським урядом «фабрики тролів», а також спроби російських військових чиновників зламати електронну пошту та викрасти документи, пов’язані з Демократичною партією та Гіларі Клінтон.
Роберт Мюллер дійшов висновку в своєму розслідуванні, що російське втручання було «широким і систематичним». Але він не виявив злочинної змови між Москвою і виборчим штабом Трампа. Останній заперечував висновки розвідувальних управлінь США про втручання РФ у вибори 2016 року і називав такі повідомлення «змовою, націленою підірвати його перемогу».

Євген Клен

А тим часом…
Уряди США й України домовилися про постачання в Україну скрапленого газу через термінали в Польщі в обсязі 6-8 млрд куб. м щороку з подальшим його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських підземних сховищ. Про це повідомив Костянтин Чижик, заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища. «Ми вже підписали лист про наміри з американською компанією Louisiana Natural Gas Exports Inc. Більше того, вони були готові підписати меморандум із конкретними числами та зобов’язаннями, але нам суто юридично потрібен певний час на відпрацювання всіх питань, щоб уповноважити відповідні органи на підписання такого контракту», — заявив він.
Оператором в цьому проєкті виступлять або «Магістральні газопроводи України», або «Нафтогаз України», але, з огляду на дуже велику геополітичну вагу цього проєкту, його реалізація буде проходити під патронатом президента Зеленського.
Йдеться про безпрецедентний повномасштабний проєкт, який дозволить посилити енергетичну та геополітичну незалежність європейських країн від РФ, а також справить великий економічний ефект. «Це питання енергетичної незалежності та безпеки нашої країни та реґіону загалом. З економічного погляду те, про що ми говоримо, означає, що Україна буде не просто хабом, куди газ буде входити, щоб потім розійтися по Європі. Йдеться про входження України як держави в капітал всього ланцюжка: від видобутку газу в США до його продажу в Європу», — зазначив заступник міністра.
За його прогнозами, для запуску цього проєкту в повному обсязі необхідно від двох до трьох років, оскільки ще залишаються обмеженими можливості польської сторони для прийняття заявленого обсягу газу в 6-8 млрд куб. м.
Чиновник нагадав, що Україна, яка має найбільші газові сховища в світі, готова вже найближчим часом прийняти такий обсяг газу, і це не вимагає істотних інвестицій в інфраструктуру «Але зараз польський маршрут дозволяє транспортувати до 2 млрд куб. м газу. Необхідна реконструкція та продовження газогону з польського боку. Також в її планах є будівництво нового LNG-терміналу», — пояснив він.
Костянтин Чижик додав, що питання участі польської сторони в цьому проєкті вирішують зі США. «Я особисто зустрічався з заступниками міністрів енергетики і економіки США, заступником державного секретаря, і це питання розглядали як пріоритетне, відтак досягнули такі політичні домовленості. Також цей проєкт готують у тісному контакті з американським посольством», — поінформував він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply