Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Трамп хоче припинити допомогу Україні

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Трамп хоче припинити допомогу Україні

Дональд Трамп

Дональд Трамп, кандидат у президенти від Республіканської партії, заявив, що Сполученим Штатам треба більше турбуватися про внутрішні проблеми та спрямовувати ресурси на відновлення власної інфраструктури. «Я впевнений, що ми зараз живемо в іншому світі, і я не думаю, що нам слід займатися відбудовуванням держав. Очевидно, що це не працює. У нас самих борг 19 трлн USD. Ми живемо в міхурі, який якщо трісне, то всім буде дуже погано. Нам потрібно відбудувати заново власну країну», — сказав політик кореспонденту The Washington Post.
Він також зазначив, що особливо марні зусилля США на Близькому Сході: «Ми будуємо школи в Іраку, їх висаджують. Ми ладнаємо ще одну, і знову вибух. Ми відбудовуємо там школу тричі, але не можемо побудувати нормальну школу в Брукліні. У нас немає грошей на освіту, бо ми не можемо будувати у своїй країні. У якийсь момент доведеться сказати: «Нам час уже подбати про себе». Розумію, що зовнішній світ існує, але в той же час наша країна розкладається на величезні шматки».
Інша проблема, на думку кандидата в президенти, полягає в тому, що Вашинґтон занадто велике значення надає своїй участі в НАТО, тоді як союзники по блоку самі нічого не роблять. Як приклад п. Трамп навів ситуацію в Україні: «Україна — держава, яка нас має турбувати менше за будь-яку іншу країну НАТО, але вся відповідальність чомусь лежить на нас. Чому Німеччина не займається від імені НАТО проблемами в Україні? Чому країни, які перебувають у безпосередній близькості до цієї держави, нічого не роблять? Чому саме ми маємо бути тими, хто веде світ до нової світової війни з Росією?»
Політик переконаний, що участь Сполучених Штатів у НАТО необхідно стрімко скоротити. «Ми просто не можемо собі дозволити цим займатися. НАТО обходиться нам у цілий статок. Ми захищаємо Європу з допомогою НАТО, на що витрачаємо величезні гроші», — заявив він.
Кандидат також засумнівався в необхідності такої масштабної підтримки Південної Кореї, яку надає цій країні теперішня американська влада: «Південна Корея — дуже багата, розвинена індустріальна країна, але чомусь ми не отримуємо від неї віддачі, відповідно до наших зусиль. Ми постійно надсилаємо туди кораблі, літаки, граємо в наші військові ігри, але натомість отримали лише крихти порівняно з тим, чого нам це все коштує».
Дональд Трамп висловив думку, що США не слід чіплятися за свій вплив у Тихоокеанському реґіоні. «Колись ми були могутньою, дуже багатою країною, але тепер ми — бідна країна. Ми — нація боржників», — додав мільярдер.
Тед Круз, сенатор від штату Техас і кандидат у президенти від Республіканської партії, гостро розкритикував заяву п. Трампа щодо зовнішньої політики США стосовно до України. Із відповідними заявами політичні суперники виступили почергово на телеканалі CNN.
Виступаючи в іншій програмі, сенатор назвав висловлювання мільярдера «дуже дивними», наголосивши, що той не знається на дипломатичних відносинах США з Україною, яка для Сполучених Штатів реально має важливе значення: «Україна мала третій за масштабами ядерний арсенал і добровільно від нього відмовилася взамін на наші гарантії її територіальної цілісності». У цьому зв’язку п. Круз згадав і про політику адміністрації Барака Обами. «Ми взяли на себе зобов’язання, а потім адміністрація п. Обами порушила це слово», — нагадав сенатор і додав, що п. Трамп так само хоче відгородитися від проблем України.
Станом на 22 березня ц. р. республіканські праймеріз завершилися більш ніж у половині
штатів. Дональд Трамп упевнено лідирує і з відривом випереджає свого головного конкурента Теда Круза. Серед інших республіканців такий стан справ викликає відверте невдоволення. Мільярдер, своєю чергою, заявив, що, якщо його колеґи по партії якимось чином позбавлять його права балотуватися в президенти, країні загрожує повстання мільйонів громадян.
Своєю чергою, Марк Рубіо, сенатор від штату Флорида, заявив, що припиняє свою участь у кампанії з вибору кандидата в президенти США від Республіканської партії. «Хоча, можливо, цей рік є роком перспективного й оптимістичного послання про наше майбутнє, я все-таки зберігаю надію та оптимізм із приводу Америки», — сказав політик своїм прихильникам після того, як програв первинні вибори Дональду Трампу у своєму рідному штаті Флорида. Марк Рубіо також повідомив, що не буде переобиратися в Сенат.
Однак в інших штатах проти кандидатури одіозного мільярдера на посаду президента США виступають рішуче. Зокрема в Аризоні на акції протесту 19 березня ц. р. перед агітаційним автопробігом демонстранти ненадовго перекрили шосе, де він мав проходити. За даними поліції округу Марікопа, де проходила акція, трьох учасників протесту заарештували. Варто зазначити, що шериф Джо Арпайо, відомий своєю підтримкою кандидатури п. Трампа, служить саме в цьому окрузі.
Поліція розчистила дорогу від протестувальників перед проїздом автівок. Пізніше на мітинґу в Таксоні (штат Аризона) Дональд Трамп назвав акцію протесту «ганебною» та висловив подяку поліції за її роботу.
Водночас до протистояння небажаному кандидатові долучилися й деякі американські вчені. Вони проаналізували словниковий запас п. Трампа і заявили, що той перебуває на дуже низькому рівні. Про це поінформувала впливова газета The Huffington Post. Такого висновку фахівці дійшли після проведення лінґвістичного дослідження.
Повідомляється, що науковці проаналізували кілька виступів політика, а також порівняли їх із виступами його суперників. У ході аналізу увага приділялася частоті вживання однакових граматичних структур в одному і тому ж тексті, а також їхня відповідність тому чи іншому класу загальноосвітньої школи США.
У результаті виявилося, що грамотність найуспішнішого республіканця передвиборних перегонів перебуває на рівні учня сьомого класу. У промовах політика переважають короткі декларативні пропозиції. Водночас його конкурентів — Гіларі Клінтон і Теда Круза — фахівці поставили на один клас вище. Найосвіченішим із кандидатів у президенти став Берні Сандерс, словниковий запас котрого відповідає рівню десятикласника.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply