Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Світ — за версією кандидатів у президенти

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Світ — за версією кандидатів у президенти

Чи зможе ослаблена кризою Америка залишатися лідером у складному світі, керуючись простими, якщо не сказати — примітивними, ідеями? Судячи з виступів кандидатів у президенти від Республіканської партії, американські виборці можуть у це повірити, пише Le Figaro. «Ось уже кілька днів Мітт Ромні, Герман Кейн, Рік Перрі й інші роблять гучні заяви та викладають свої погляди на зовнішню політику — традиційно сильний пункт республіканської програми», — зазначає кореспондент Лора Мандевіль.

Так, пан Ромні, який уважається фаворитом серед однопартійців, пригрозив застосувати санкції щодо Китайської Народної Республіки (КНР) через «маніпуляції з валютою». І тим гірше, якщо це призведе до торговельної війни, заявив він. «Джон Гантсман, колишній посол США в КНР і єдиний кандидат від республіканців, що має певне уявлення про зовнішню політику, мало не вдавився від таких заяв, але пана Гантсмана насправді ніхто не чує», — зазначає видання. Мітт Ромні пообіцяв завдати воєнних ударів по Ірану в тому разі, якщо нові санкції не допоможуть зупинити іранську ядерну програму, а також збільшити військову допомогу Ізраїлю, заодно звинувативши Барака Обаму в невиконанні зобов’язань щодо цього партнера.

Герман Кейн, який посідає друге місце в списку кандидатів, також демонструє невігластво в питаннях зовнішньої політики, продовжує газета. Нещодавно він закликав американську спільноту протистояти китайській ядерній загрозі, тому що Пекін «намагається розробити ядерну зброю»: мабуть, він не має поняття, що КНР володіє атомною бомбою з 1964 року!

А Рік Перрі, губернатор Техасу, що підтримує Ізраїль і виступає за воєнні удари по Ірану, висловлює готовність застосувати американську армію в Мексиці для боротьби з наркокартелями. Пани Кейн, Перрі, а також Мішель Бахман обстоюють застосування тортур, заборонене президентом Обамою 2009 року. Усім їм, на думку автора статті, далеко до республіканського кандидата Джона Мак-Кейна 2008-го, важкоатлета зовнішньої політики.

Супротивники пана Обами заявляють, що Рональд Рейґан також керувався простими ідеями, але виграв «холодну» війну, а також нагадують чинному президенту про його зовнішньополітичні невдачі в Ірані, Іраку та Лівії. Однак населення, швидше, позитивно оцінює підсумки діяльності Барака Обами, котрий покінчив із бін Ладеном, і після Іраку з недовірою ставиться до воєнних вторгнень, які загрожують шаленими витратами. «Заявляючи, що, аби відродити лідерство Америки, необхідно її економічно відновити, президент Обама потрапляє точно в ціль», — констатує журналістка.

 Le Figaro

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply