Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Суто американські клопоти

Автор:

|

Травень 18, 2020

|

Рубрика:

Суто американські клопоти
Дональд Трамп

Пандемія коронавірусу створила чимало проблем для цілих народів, але й попри нього людям клопотів не бракує.

Проблеми Трампа
Дональд Трамп як глава держави змушений виступати перед своїми громадянами. Проте робить це залюбки, хоча й часто лукавить. Нещодавно він провів своє чергове телешоу, яке тривало майже дві години, повторив на ньому цілий ряд своїх хибних заяв і зробив купу нових.
Президент знову стверджував, що його адміністрація «успадкувала від Обами дефективний тест на коронавірус». Але жодного тесту на Covid-19 за часів адміністрації президента Обами, природно, й бути не могло.
Американський лідер знову заявив, що штати можуть отримати стільки тестових наборів, скільки захочуть. Водночас губернатори від обох партій скаржаться на дефіцит тестових наборів і відсутність доступу до реактивів, необхідних для їхнього виробництва, який, однак, є у федерального уряду.
Він виправдовував протестувальників проти карантину, стверджуючи, що вони не наближаються один до одного ближче, ніж на 2 м. Але те, що демонстранти явно порушували правила карантину, видно на відео протестів із Мічиґану та Кентаккі.
Дональд Трамп заявив, що заборонив чужинцям в’їзд до США. Насправді ж в’їжджати до країни вільно можуть громадяни більшості держав світу. Обмежений, але не закритий повністю в’їзд із 26 країн шенґенської зони, Великої Британії, Ірландії, Мексики та Канади. Літаки звідти прилітають до США щодня.
Він знову стверджував, що «ніхто не міг передбачити, що пандемія прийде». Та розвідка попереджала про це ще 3 січня ц. р, кілька разів про це в січні попереджали міністр охорони здоров’я, торговий представник, інші чиновники адміністрації та Всесвітня організація охорони здоров’я. Та й сам п. Трамп нещодавно казав, що «знав, що буде пандемія, коли ще ніхто про це не знав».
А 11 травня президент перервав свій брифінг у Білому домі щодо ситуації з коронавірусом через суперечку з журналістами. Він заявив, що Сполучені Штати провели більшу кількість тестів, ніж інші країни. Після цього репортерка телеканалу азійського походження CBS задала запитання, навіщо господар Овального кабінету постійно наголошує на суперництві США з іншими країнами за кількістю проведених тестів на коронавірус замість того, щоб звернути увагу на ситуацію всередині країни, де смертність зростає. Президент у різкій формі порадив запитати про це Китай. «Люди вмирають у всьому світі. Не питайте мене, питайте Китай. Якщо ви запитаєте їх, то можете отримати дуже незвичайну відповідь», — відповів він і назвав це запитання огидним, що обурило вже журналістку. Після цього глава держави попрощався і пішов із брифінгу.
Причин дратуватися йому не бракує. Адже комісія Сенату оприлюднила доповідь про втручання Російської Федерації (РФ) у вибори в США 2016 року. У документі йдеться про те, що розвідка США мала докази того, що Москва надавала перевагу Дональду Трампу, намагалася зруйнувати репутацію Гіларі Клінтон, і що Путін «схвалював та керував певними аспектами кампанії впливу Кремля». Ричард Берр, голова комітету Сенату з розвідки, заявив, що очолювана ним панель «не знайшла жодної підстави оскаржувати висновки розвідувальної спільноти».
А спеціальний комітет із розвідки Конґресу опублікував 57 стенограм допиту свідків і супровідних документів, що стосуються втручання РФ у президентські вибори 2016 року. Вони також підтверджують висновки спецпрокурора Мюллера про те, що РФ намагалася нашкодити п. Клінтон і допомогти п. Трампу.

Проблеми Байдена
Джо Байден, найімовірніший кандидат у президенти США від Демократичної партії, змушений виправдовуватися від звинувачень у насильницьких діях сексуального характеру Тари Рід, своєї колишньої помічниці. Вона стверджує, що 1993 року її шеф, котрий на той момент був сенатором, в одному з коридорів будівлі Конґресу торкався її без дозволу. Політик закликав розслідувати обґрунтованість цих звинувачень. «Цього ніколи не було», — заявив він, однак закликав ставитися до п. Рід із гідністю та повагою, позаяк жінок, котрі зазнали насильства, треба вислуховувати, а не затикати їм рота».
Також колишній віцепрезидент США порадив американським засобам масової інформації звернути увагу на невідповідності в розповіді позивачки, в якій постійно з’являються то дрібні, то великі зміни. «Вона каже, що підіймала це питання, звернувшись до свого безпосереднього начальника і до старшого співробітника мого офісу. Обоє цих людей — чоловік і жінка — однозначно заявили, що вона ніколи не зверталася до них із такою скаргою», — пояснив п. Байден, акцентувавши увагу на тому, що журналісти досі не змогли знайти жодного його колишнього співробітника, котрий би підтвердив звинувачення п. Рід.
Крім цього, він заявив, що взяв би партнером для своєї подальшої кампанії кандидатом у віцепрезиденти Мішель Обаму. «Я б її взяв, не моргнувши й оком», — запевнив політик, але додав, що сумнівається, що колишня перша леді зацікавлена в цій роботі. Проте на цю посаду він розглядає лише жінку. «Мені важливо, щоб моя адміністрація мала вигляд суспільства, щоб вона була схожа на націю», — пояснив він.
У боротьбі за крісло президента країни Джозефа Байдена публічно вже підтримали Гіларі Клінтон, Барак Обама та Берні Сандерс, колишній його суперник за право висуватися від Демократичної партії.

Проблеми міґрантів
Сполучені Штати традиційно називають країною міґрантів, але Дональд Трамп вирішив зруйнувати цю традицію. Боротися з коронавірусом і безробіттям, до якого той призвів, президент пропонує забороною міґрації. Ця ідея вже викликала шквал критики з боку бізнес-груп, і п. Трамп вирішив дещо пом’якшити новації, але вони все одно будуть масштабними.
Президент уже підписав наказ про тимчасове призупинення видачі «зелених карт». «Так безробітні американці, незалежно від походження, зможуть першими претендувати на роботу, коли наша економіка знову відкриється», — зазначив він.
Виняток зроблять для громадян, котрі перебувають у шлюбі, а також для неодружених дітей власників «зеленої карти», якщо їм іще немає 21 року. Також винятки поширюються на тих заявників на отримання «зеленої карти», котрі вже живуть і працюють у США, і тих, хто шукає роботу лікарем, медсестрою або іншим фахівцем у галузі охорони здоров’я, а також на тимчасові гостьові візи, які видають сезонним працівникам. За оцінками Інституту міґраційної політики, таке рішення блокує видачу більше 20 тис. «зелених карт» щомісяця.
Дональд Трамп послідовно виступає за обмеження легальної імміґрації в США — це одна з його передвиборчих обіцянок. Після того, як він став президентом, США скоротили число виданих віз імміґрантам на 25 %. Якщо 2016-го їх отримали понад 617 тис. осіб, то 2019 року — 462 тис.

Проблеми простих людей
У Сполучених Штатах на пандемію Covid-19 почали реагувати надто пізно, аби мати змогу контролювати поширення нового типу коронавірусу. По це заявив Ендрю Куомо, губернатор штату Нью-Йорк. «На що ви сподівалися, коли почали діяти через два місяці після спалаху в Китаї? Вірус був лише у Китаї та чекав на наші дії? Поки ми схаменулися, кінь уже покинув стайню», — заявив він. За словами п. Куомо, у період від січня до березня, до того, як США закрили свої кордони, лише на летовища Нью-Йорку та Нью-Джерзі приземлилися близько 13 тис. рейсів із Європи, а до країни прилетіли понад 2,2 млн людей. І тепер Сполучені Штати стали лідером із поширення коронавірусу.
Аби зберегти роботу на час карантину, коли не працюють школи та дитячі садочки, громадяни, котрі мають маленьких дітей, змушені вдаватися до послуг… віртуальних бебісітерів, що підштовхнуло компанії навчати своїх співробітників технікам, які допомагають утримати увагу дітей через екран. Американський сервіс Babysitting Company одним із перших помітив велику потребу у віртуальній допомозі в догляді за дітьми.
Компанія оголосила, що 45-хвилинний відеочат із нянькою коштуватиме батькам 36 USD. «Якби мені сказали, що ми будемо цим займатися, я б ніколи у це не повірила. Це професія, що ґрунтується на особистому контакті», — розповіла Рейчел Чарлупскі, засновниця Babysitting Company. Вона заявила, що працювати з дітьми через комп’ютер складніше, тому сервісу довелося перенавчати своїх працівників.
Тепер кожна бебісітер компанії заздалегідь складає план відеосеансу, виходячи з віку й інтересів дитини. Нянька пропонує малюкові разом зайнятися малюванням, співами, медитацією, зібрати Lego чи потанцювати. Часто й у дітей з’являються свої ідеї. «Приміром, одна дитина всі 45 хвилин підносила іграшкову їжу до камери і робила вигляд, що годує свою няньку», — поділилася п. Чарлупскі. Вона впевнена, що попит на послуги віртуальних няньок у США зросте ще більше, позаяк навчальний рік, нехай і віртуальний, триває.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply