Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Суїциди серед захисників Капітолію

Автор:

|

Серпень 15, 2021

|

Рубрика:

Суїциди серед захисників Капітолію
Гюнтер Хашида

У США виникають проблеми серед правоохоронців, які захищали будинок Капітолія у Вашинґтоні в січні ц. р.
Так, наклав на себе руки Гюнтер Хашида, четвертий офіцер поліції, який був серед них. Його знайшли мертвим у власній. Згідно з висновком експертизи, чоловік наклав на себе руки. З 2003 року він був приписаний до групи реагування на надзвичайні ситуації у відділі спеціальних операцій (MPD). «Офіцер Хашид був героєм, який ризикував своїм життям, аби врятувати наш Капітолій, спільноту Конґресу і нашу демократію… Всі американці в боргу перед ним за його велику доблесть і патріотизм, проявлені 6 січня, і за всю його самовіддану службу», — заявила Ненсі Мелосі, спікерка Палати представників Конґресу США. У 43-річного Хашида залишилися дружина і троє дітей.
До цього 10 липня здійснив самогубство 26-річний офіцер Кайл Дефрейтаг, котрий приєднався до MPD 2016-го. А ще в січні ц. р., через кілька днів після штурму Конґресу вкоротив собі віку 51-річний Говард Лібенгуд. Другим поліцейським став Джеффрі Сміт. Він звів порахунки з життям 15 січня.
Як повідомляв «Міст», 19 липня оголосили вирок Полу Годжкінску з Флориди, першому з прихильників Дональда Трампа, який брав участь у штурмі Капітолію 6 січня ц. р. Він визнав, що увірвався до будівлі та перешкоджав виборчій процедурі. Чоловіка засудили до восьми місяців позбавлення волі. Обвинувачення просило півтора року, а адвокати 38-річного Годжкінса наполягали на умовному терміні. Цей вирок може стати важливим прецедентом для майбутніх судів. Загалом під арешт відправили близько 500 осіб, тим чи іншим способом причетних до штурму Капітолію. Про це заявив Крістофер Рей, глава ФБР. «Це число збільшиться», — запевнив він. За словами голови спецслужби, заарештованих звинувачують у конкретних правопорушеннях, вчинених під час штурму. При цьому він наголосив, що влада не переслідувала учасників січневих подій за їхні погляди й ідеологію. «Події 6 січня стали загрозою для членів Конґресу, а також для всієї країни, але розпочати судове переслідування щодо людини можна тільки за вчинення конкретних злочинів», — уточнив п. Рей.

Євген Клен

About Author

Meest-Online