Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Студенти протестують

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Студенти протестують

Велика демонстрація пройшла 25 квітня на нью-йоркській площі Юніон-сквер на Мангеттені, де сотні студентів і громадян, які вже закінчили університети, вимагали від уряду надати їм можливість здобувати вищу освіту, не потрапляючи в боргову кабалу. На грудях у кожного з протестувальників висіла табличка зі вказаною сумою заборгованості. Деякі учасники акції навіть публічно спалювали кредитні документи.

Організатори протестів порівнюють проблему зростання студентських боргів, які за обсягом перевищують заборгованості за будь-якими іншими споживчими кредитами, з іпотечною рецесією 2008 року, котра призвела до ґлобальної фінансово-економічної кризи. У зв’язку із цим мітинґувальники закликали федеральний уряд прийти на допомогу студентам, як це було з банками в розпал кризи.

Зростання заборгованості за кредитами на освіту в США відбувається навіть на тлі часткового субсидування урядом ставок за такими позиками. Однак дія відповідного закону закінчується вже за два місяці, і якщо її не буде продовжено, то вже з липня ставки зростуть удвічі — до 6,8 %. Як зазначають економісти, загальний обсяг боргів за взятими на отримання освіти позиками перевалив у країні за позначку 1 трлн USD.

Стурбованість ситуацією, що склалася, помітна навіть на найвищому рівні. Так, Барак Обама нещодавно заявив, що йому та його дружині Мішель удалося погасити кредити на отримання університетської освіти лише вісім років тому. У зв’язку із цим президентське подружжя висловилося за подальше субсидування освітніх позик. Імовірний суперник Барака Обами на листопадових президентських виборах республіканець Мітт Ромні також закликав Конґрес проголосувати за продовження субсидування кредитів на освіту. При цьому він наголосив, що до зростання боргового навантаження на студентів призвела, у першу чергу, провальна економічна політика чинної адміністрації.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply