Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Стрілянина у Вашингтоні

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

Стрілянина у Вашингтоні

Тринадцятеро людей загинуло внаслідок стрілянини на території військово-морської корабельні у Вашинґтоні 16 вересня, заявив Вінсент Ґрей, мер американської столиці. За даними поліції, одного з нападників – убито. Раніше поліція заявляла, що розшукуються ще двоє людей, одягнених у військову форму. Однак згодом з одного з них підозри було знято. Як повідомляється у Twitter поліції Вашингтона, правоохоронці встановили особу того, хто нібито стріляв. За даними поліції, цей чоловік — поза підозрою.

Раніше телеканали NBC і CBS озвучили ім’я потенційного підозрюваного з посиланням на джерела в правоохоронних органах, але потім спростували свої ж повідомлення. «Особу білого чоловіка в коричневому одязі встановлено?, він не є розшукуваним», — ідеться в заяві поліції. Правоохоронці, що розслідують цю справу, не відкидають версії теракту. Однак підтвердження такого припущення наразі немає, зауважив п. Ґрей. «Ми не маємо поки що причин вважати подію терактом, але ми цього й не заперечуємо», — сказав він.
Відомо, що Аарон Алексіс, убитий учасник стрілянини у Вашингтоні, був свідком терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку й страждав від синдрому посттравматичного стресу. З 2007-го по 2011 рік він числився в активному резерві Військово-морських сил (ВМС) США. Був звільнений у запас у зв’язку з нестабільною поведінкою, яка стала причиною численних інцидентів і арештів.
2004-го Аарон був заарештований у Сієтлі (штат Вашинґтон), після того як прострілив шини автомобіля, що належав робітникові-будівельнику, із яким у нього був побутовий конфлікт. Після арешту п. Алексіс заявив поліції, що в нього сталося «затемнення свідомості». За власним зізнанням, події 11 вересня 2001 року гнітюче вплинули на його психіку. Батько Аарона Алексіса, який живе в Нью-Йорку, розповів поліції, що внаслідок душевної травми його син періодично втрачав здатність керувати власною поведінкою.
Чотири місяці тому майбутній убивця перебрався до столиці США. Доти він мешкав у штаті Техас. Як розповів Майкл Рітровато, приятель п. Алексіса, останнім часом той був незадоволений своєю зарплатою. Разом із тим, він жодного разу не виявляв у присутності п. Рітровато ознак аґресії або бажання вирішити конфлікт шляхом насильства. Щопрравда, він багато грав у комп’ютерні ігри.
Тим часом, журналістам удалося поспілкуватися з керівником приватної компанії, у якій працював 34-річний п. Алексіс, після чого з’ясувалося, що той мав перепустку на територію військово-морської корабельні та низку інших об’єктів. Аарон у минулому перебував у активному резерві ВМС, а потім улаштувався на роботу у фірму Experts, що спеціалізується на консалтингу й інформаційних технологіях. Ця компанія є субпідрядником у виконанні контрактів на модернізацію обладнання, що використовується для забезпечення роботи внутрішніх комп’ютерних мереж ВМС і Корпусу морської піхоти США. Контракт підписано з підрозділом корпорації Hewlett-Packard.
Як повідомив Томас Хошко, голова фірми Experts, п. Алексіс працював техніком із погодинною оплатою. Він мав ідентифікаційну картку (перепустку), що дозволяє відвідувати об’єкти американських Військово-морських сил. Допуск на такі режимні об’єкти, а також до інформації з грифом «таємно», Аарону продовжили в липні ц. р. Цьому, природно, мало би передувати «ретельне розслідування», зазначив п. Хошко. За його ж словами, «під час цих розглядів нічого (підозрілого) виявлено не було».
За свідченням керівника фірми Experts, п. Алексіс щойно закінчив роботу для компанії в Японії. Він якраз мав почати працювати на базі Navy Yard, на якій сталася перестрілка, уточнив керівник Experts. Своєю чергою, корпорація Hewlett-Packard підтвердила, що Аарон Алексіс працював на фірму Experts. Представник Hewlett-Packard також запевнив, що корпорація «повною мірою співпрацює з правоохоронними органами».
Navy Yard колись була корабельнею. Закладено її ще 1799 року. Наразі на базі розташовано служби ВМС, що виконують, в основному, адміністративні та церемоніальні функції. Крім того, там розміщується ставка начальника штабу Військово-морських сил США та музей. Navy Yard розташована на березі річки Анакостія, біля місця її злиття з Потомаком.
Між тим, правоохоронні органи продовжують розшукувати ймовірного спільника стрільця — афроамериканця приблизно 50 років. Він, як і п. Алексіс, підозрюється в причетності до стрілянини на об’єкті ВМС США Navy Yard у Вашингтоні. Проте, за словами Кеті Ланіер, шефа вашинґтонської поліції, головним винуватцем кривавої бійні вважається Аарон Алексіс, який і загинув на корабельні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply