Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Стабілізуйте долар!

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Стабілізуйте долар!

Стратеґію, за допомогою якої президент Рейґан довів СРСР до банкрутства, можна й треба застосувати проти Ірану, Венесуели та Російської Федерації (РФ), переконаний Луї Вудгілл, підприємець і інвестор. Іран переміщає свої урано­збагачувальні комбінати під землю, щоби захистити їх від авіанальотів. РФ оголосила про програму переозброєння армії на 635 млрд USD. Венесуела сіє насіння «боліваріанської революції», як її називає Уґо Чавес, по всій Латинській Америці, стверджує автор. «Як нам відповісти на ці загрози нашій національній безпеці?» — запитує він.

На думку пана Вудгілла, потрібно стабілізувати курс долара. Сильний долар був чи не головною зброєю, якою Рональд Рейґан в 1980-х рр. завалив СРСР, «набагато могутнішого ворога, ніж наші нинішні». Зміцнивши долар, президент Рейґан спровокував обвал цін на нафту. Інвалютні доходи СРСР різко скоротилися, що перебило «хребет» радянській економіці.

На момент інавґурації Рональда Рейґана золото коштувало 499,02 USD за унцію, а нафта — 84,51 USD за барель (на сьогоднішні гроші). Тобто нафта й золото за десять років подорожчали більш ніж уп’ятеро. Президент Рейґан підтримав наступ Пола Ролкера, тодішнього голови Федеральної резервної системи (ФРС), на інфляцію. Золото й нафта почали дешевшати.

«До березня 1986 року ціни на нафту в реальному обчисленні впали до 22,85 USD, і Михайло Горбачов усвідомив, що справи — кепські. Прибутки СРСР від експорту нафти скоротилися на 73 % у реальному обчисленні», — ідеться в статті. Ще через чотири роки Союз опинився на межі банкрутства, а 1991-го — розпався, нагадує автор.

Практичну пропозицію щодо стабілізації долара вже внесено до Конґресу Тедом По, членом палати представників, повідом­ляє Луї Вудгілл. Це — законопроект № 1638, згідно з яким ФРС повинна призначити точну дату й час, коли — через кілька місяців після набуття законом чинності — курс долара буде стабілізовано до ціни нафти на біржі COMEX на якийсь вибраний момент. «Ця ціна стане цільовою ціною ФРС на золото. За цим законопроектом, ФРС повинна буде підтримувати цільову ціну на золото безпосередньо через операції на своєму рахунку відкритого ринку, а не шляхом маніпуляцій з обліковими ставками», — зазначено в статті.

На думку автора, поточні ціни на нафту й золото відображають інфляційні очікування та страхи. «Якщо законопроект № 1638 буде ухвалено, ціни на золото впадуть і потягнуть за собою ціни на нафту», — вважає автор статті.

Припустімо, цільова ціна золота становитиме 532 USD за унцію. Тоді нафта коштуватиме 35,5 USD за барель, і доходи від її експорту в Ірану, РФ і Венесуели знизяться приблизно на 57 %. «Це швидко вгамує їхні бажання чинити неприємності, а із часом може навіть спровокувати зміну режиму», — прогнозує Луї Вудгілл. Стабільний долар — це стабільність в економіці й на фінансових ринках, а також ключ до швидкого зростання, повної зайнятості та процвітання, запевняє він.

 Forbes

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply