Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

США роблять свій потужний внесок в українську перемогу

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

США роблять свій потужний внесок в українську перемогу
Ентоні Блінкен

Без допомоги США й їхніх союзників по НАТО для України настали б дуже сутужні часи. Якщо вона припинитися, українська нація може опинитися на межі виживання.

Батіг санкцій
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти транснаціональної мережі з 42 фізичних та юридичних осіб, які закуповували технології для військово-промислового комплексу Російської Федерації (РФ). Разом із посередниками вона налічує 14 фізичних і 28 юридичних осіб, пов’язаних із Сулейманом Керімовим та Андрієм Гур’євим, наближеними до Кремля російськими олігархами.
Санкції, зокрема, запроваджені проти дочірніх компаній російського виробника мікроелектроніки «Міландр» у Вірменії, Швейцарії та на Тайвані, а також їхнього керівництва, яке сприяло незаконному імпорту продукції до РФ. Під обмеження потрапила мережа осіб, пов’язана з Керімовим: його родина та небіж, контрольовані ними компанії у Швейцарії й Об’єднаних Арабських Еміратах; юридичні особи, на які була переписана нерухомість росіянина; довірені особи Керімова — швейцарець Александр-Вальтер Штудхальтер і його двоє синів, а також росіянин Мурант Алієв, пов’язаний із Штудхальтером. Американське фінансове відомство також ідентифікувало та наклало санкції на вісім приватних літаків, які перебувають у власності «Імператорських авіаліній» Керімова.
Гур’єв раніше був членом Ради Федерації РФ, через швейцарські компанії Chlodwig та Adorabella він володіє активами компанії «ФосАгро», виробника фосфоровмісних добрив. Санкції передбачають замороження їхніх активів у США та заборону будь-яких фінансових операцій із ними.
Крім цього, Управління з контролю за іноземними активами запровадило санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до виробництва чи передачі РФ іранських безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які вона використовує для атак проти цивільної інфраструктури України. Санкції торкнулися іранського дослідницького центру Shahed Aviation Industries Research Center, відповідального за розробку та виробництво БПЛА Shahed-136. Через причетність до транспортування цих БПЛА обмеження запровадили проти ще двох юридичних осіб — Success Aviation Services FZC i Jet Global DMCC.
Свою чергою, Державний департамент вніс до санкційного переліку російську приватну військову компанію «Ваґнер» та аерокосмічні сили Корпусу вартових ісламської революції. А Міністерство фінансів США запровадило обмеження проти Аббаса Джуму та Тиграна Срабіонова, які сприяли придбанню ПВК «Ваґнер» іранських БПЛА.
«Ми наполегливо закликаємо РФ вивести свої сили, щоб покласти край непотрібній війні, яку вона не може виграти та не виграє — незалежно від того, наскільки підлою та безрозсудною є її тактика», — наголосив Ведант Пател, заступник речника Держдепартаменту.

Щедра рука
Ентоні Блінкен, державний секретар США, усвідомлює, що Путін намагається зламати волю українців до спротиву, бо не може захопити країну військовою силою. Про це він заявив під час пресконференції за результатами саміту країн Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці в Банґкоку (Таїланд). Він наголосив, що Кремль намагається зруйнувати принципи міжнародного права та Статут Організації Об’єднаних Націй, «нехтуючи всіма правилами».
Керівник американського зовнішньополітичного відомства зазначив, що справжнє ставлення українців до російських аґресорів можна було побачити у звільненому Херсоні, де люди танцюють на вулицях, обіймаються з українськими солдатами, зривають російські пропаґандистські плакати після місяців російських репресій. Він упевнений, що Путін тут дуже прорахувався, позаяк зламати дух українського народу неможливо. А також додав, що США і надалі підтримуватимуть Україну для захисту незалежності та суверенітету.
І допомога ця — матеріальна. Джо Байден попросив Конґрес виділити ще 37,7 млрд USD для України. Ця допомога передбачає: 21,7 млрд на військову, розвідувальну й іншу оборонну підтримку; 14,5 млрд на гуманітарну допомогу та підтримку функціонування українського уряду; 900 млрд на охорону здоров’я та підтримку українців, які проживають у США; 626 млн на підтримку ядерної безпеки України. Водночас у США зараз знімають із консервації десятки танків M1A1 Abrams.
Минулого тижня Київ відвідав Вільям Бернс, директор Центрального розвідувального управління США, де зустрівся з Володимиром Зеленським. Він запевнив українського лідера у прихильності США до надання підтримки Україні в її боротьбі проти російської аґресії. За словами головного американського шпигуна, під час масованої ракетної атаки РФ він перебував у безпеці у Посольстві США. Високий гість також зустрівся зі своїми колегами з української розвідки й обговорив попередження, яке зробив Сергію Наришкіну, голові російської Служби зовнішньої розвідки, не застосовувати ядерну зброю в Україні.

У таборі Трампа
Водночас група членів Палати представників Конґресу США від трампістського крила Республіканської партії внесла законопроєкт про запровадження авдиту допомоги Україні в її протистоянні з РФ. Про це оголосила Тейлор Ґрін, яка під час передвиборчої кампанії на проміжних виборах до Конґресу обіцяла не дати Україні «ні пенні». «Викликає глибокий сум бачити, як українських солдатів, що стали інвалідами, використовують для тиску на наш Конґрес», — зазначила вона і повідомила, що республіканці також висунули ідею запровадити посаду генерального інспектора з питань України за аналогією до тієї, що існувала для Афганістану, коли США фінансували їхні збройні сили й економіку.
Сам же Дональд Трамп подав заявку до Федеральної виборчої комісії на висування своєї кандидатури на президентських виборах 2024 року. «Щоб знову зробити Америку великою, я оголошую про висування своєї кандидатури на посаду президента США», — заявив він під час виступу у своїй резиденції Мар-а-Лаґо на Флориді та додав, що не дозволить Америці зазнати невдачі. «Я балотуюся, бо вірю, що світ іще не побачив істинної слави того, якою може бути ця нація. Вірите чи ні, але ми не досягли цієї вершини», — зазначив політик, звинувачуючи чинного американського лідера в теперішніх проблемах країни — злочинність, наркотики та нелегальна імміґрація, а також розкритикував президента Байдена за виведення військ із Афганістану. «На відміну від Байдена, який може втягнути нас у третю світову війну, я утримуватиму Америку від дурних і непотрібних зарубіжних воєн», — наголосив 45-й президент.
Натомість його наступник опублікував короткий відеоролик, в якому пригадав «досягнення» свого попередника. Серед перелічених «досягнень» — орієнтування економіки на заможних, рекордне безробіття, атака на систему охорони здоров’я, загравання з екстремістами, атака на права жінок тощо. «Дональд Трамп підвів Америку», — підписав ролик теперішній господар Білого дому.
А тим часом незалежним прокурором для нагляду за кримінальними розслідуваннями двох справ, пов’язаних із Дональдом Трампом, призначили Джека Сміта, колишнього головного прокурора в Гаазі (Нідерланди). Йдеться про розслідування ролі Трампа у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року та його поводження з таємними документами. Про відповідне призначення оголосив Меррік Ґарланд, генеральний прокурор США. Він зазначив, що до цього «надзвичайного кроку» його спонукало бажання Трампа знову балотуватися в президенти. За федеральними правилами, спеціальних радників призначають для розслідування резонансних справ, коли може виникнути конфлікт інтересів. Вони мають більшу автономію, ніж звичайні прокурори, хоч і діють під наглядом і контролем генпрокурора. Конфлікт інтересів зараз полягає в тому, що президент Байден, безпосередній керівник генпрокурора, також заявив, що балотуватиметься на найвищу посаду в країні.

Падіння ракети в Польщі
Дональд Трамп-молодший також вирішив допомогти батькові. Він закликав припинити надавати Україні військову допомогу на тлі того, що начебто її ракета впала на польську територію та призвела до загибелі двох людей. «Оскільки саме українська ракета вразила нашого союзника по НАТО, чи можемо ми, принаймні, перестати витрачати мільярди на їхнє озброєння тепер?» — риторично запитав він у Twitter. Ця публікація викликала шквал гнівних коментарів. Серед іншого, користувачі запитували, скільки грошей старший Трамп заробив на зв’язках із росіянами, навіщо він украв із урядової резиденції секретні документи щодо іранської ядерної програми тощо.
А ситуація з цією ракетою виглядає вельми дивною. 15 листопада її уламки впали на територію Підкарпатського воєводства Республіки Польща (РП). Анджей Дуда, президент країни, одразу ж оголосив її російською. Натомість Джо Байден заявив, що цю ракету «випустили не з Росії». Така заява цілком зрозуміла на тлі звинувачень Дональда Трампа в тому, що теперішній президент намагається «втягнути США в третю світову війну». Адже якщо визнати атаку РФ на одну з країн НАТО, вступає в дію ст. 5 колективного договору: якщо будь-яка з держав — членів Альянсу стає жертвою збройного нападу, всі інші без винятку члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападом на них усіх і вживуть усіх заходів, які вважатимуть за доцільне, щоб допомогти члену Альянсу, який зазнав нападу. А чинити так ой як не хочеться. До слова, це вже третій випадок, коли НАТО заплющує очі на російські атаки своїх членів. До того були російські дрони, збиті над територіями Хорватії та Румунії. Варто зауважити, що такі кроки Путін розцінює як слабкість і дозвіл чинити аґресію й у майбутньому.
Об’єднаний комітет начальників штабів США намагався контактувати з Генеральним штабом Збройних сил РФ після падіння ракети в Польщі, але про розмову домовитись так і не вдалося. Свою чергою, президент РП змінив свою риторику та заявив, що з’ясувати, що насправді сталося, має спеціальна комісія, в яку запросили й українців.
Як повідомляв «Міст», постачання Україні зброї та фінансова підтримка триватимуть.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply