Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

США приготували для Росії — батіг, а для України — пряник

Автор:

|

Березень 21, 2022

|

Рубрика:

США приготували для Росії — батіг, а для України — пряник
Таймс-сквер у Нью-Йорку

Більшість американців вважають Україну союзником або дружньою державою. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, таких уже 81 %. 10 березня імміґраційні та митні служби США призупинили рейси з депортації в Україну через «тривалу гуманітарну кризу».

Ласкаво просимо
Тож адміністрація президента надасть тимчасове послаблення вимог щодо депортації та дозволи на роботу десяткам тисяч українців, які вже перебувають у США, але не можуть повернутися в Україну через війну з Росією. Цей крок дозволить українцям у Сполучених Штатах залишатися та легально працювати у країні впродовж 18 місяців, починаючи з 1 березня ц. р. Приблизно 75 тис. українців матимуть право подати заявку на участь у програмі «Тимчасовий захищений статус» (TPS), що дає імміґрантам, які не можуть безпечно повернутися до своїх країн через такі надзвичайні обставини, як насильницький конфлікт чи стихійні лиха, можливість легально залишатися та працювати в Сполучених Штатах.
«Навмисний і неспровокований напад Російської Федерації (РФ) на Україну призвів до війни, що триває, та безглуздого насильства, й українці змушені шукати притулку в інших країнах», — заявив Алехандро Майоркас, міністр внутрішніх справ США.
А Ентоні Блінкен, державний секретар Сполучених Штатів, порівняв ситуацію в містах України після нападу РФ, зокрема, в Маріуполі, з Ленінградською блокадою. «Кожен росіянин знає про блокаду Ленінграда під час Другої світової війни. На жаль, історія повторилася, але тепер російська влада жорстоко морить голодом українські міста», — написав він у соціальній мережі та додав світлину зі зображенням жінок і написами: «Блокада Ленінграду, 1942 — Маріуполь, Україна, 2022».

Гуманітарна допомога
«Наше партнерство з народом України є стійким і довговічним, і ми зосереджені на нагальних гуманітарних потребах України як важливої частини нашої відповіді на навмисний, неспровокований і невиправданий напад РФ. Піклуючись про добробут простих українців, ми оголошуємо про надання тим, хто постраждали від подальшого російського вторгнення, гуманітарної допомоги на майже 54 млн USD — близько 26 млн USD від Держдепартаменту та 28 млн USD від Аґенції США з міжнародного розвитку, — заявив керівник американського зовнішньополітичного відомства. — Сполучені Штати є одним із найбільших гуманітарних донорів України, і наша гуманітарна допомога уразливим громадам із моменту вторгнення РФ до України вісім років тому склала майже 405 млн USD».
Додаткова допомога дозволить міжнародним гуманітарним організаціям і надалі підтримувати народ України, тісно співпрацюючи з українським урядом, європейськими союзниками та партнерами на передовій у протистоянні будь-якій загрозі. Сюди входить захист і забезпечення харчуванням, чистою питною водою, житлом, невідкладною медичною допомогою та теплими речами. Фінансування також допоможе гуманітарним організаціям підтримувати контакти між членами сімей, які були розлучені через конфлікт, що, ймовірно, в деяких випадках призведе до возз’єднання.
10 березня Палата представників Конґресу проголосувала за надання Україні 13,6 млрд USD фінансової допомоги. Близько 6,5 млрд USD отримав Пентаґон, решту — інші відомства. Конґрес дуже квапився проголосувати цей документ, бо наступного дня спливав термін прийняття рішень щодо будь-якого державного фінансування.

Зброя для України
Найнагальнішою проблемою в цій війні залишається потреба закрити небо над Україною. Однак зробити це наразі не вдається, тож від ворожих ракет і бомб гине дедалі більше цивільних. Зарадити могла б система «Залізний купол», яка захищає Ізраїль. Але розгортання на території України пов’язане зі значними труднощами.
Вікторія Нуланд, заступниця держсекретаря з політичних питань, під час слухань у Сенаті повідомила, що США розглядають можливість надання Україні зенітних керованих ракет класу Standart наземного базування, вони набагато потужніші за Stinger.
Допомогти закрити небо могли б і винищувачі Міг-29, які Польща готова передати України за умови, якщо США нададуть їм на заміну новіші. Та Пентаґон до такого не готовий. Задля врегулювання цього питання до Варшави прибула Камала Гарріс, віцепрезидентка США.
Джон Кірбі, представник Пентаґону, заявив, що Сполучені Штати мають намір озброїти Україну засобами, які українці знають і які вони дуже добре використовують. Однак відмовився уточнити, які це засоби. Та як повідомив один європейський чиновник, Україна просить передати їй зенітно-ракетні комплекси С-300. Такі має Словаччина, і про ці озброєння, вочевидь, розмовлятиме Ллойд Остін, міністр оборони США, підчас відвідин цієї країни.
Джо Байден перелічив провали Путіна, коли вторгся до України. «Війна Путіна в Україні ніколи не стане переможною для нього, — наголосив американський лідер. — Він сподівався домінувати в Україні без бою — і провалився. Він хотів розколоти європейську рішучість — і провалився. Він хотів послабити Трансатлантичний союз — і провалився. Він хотів розділити американську демократію з погляду наших позицій — і провалився. Світ об’єднаний, і ми підтримуємо народ України». Він додав, що знову спілкувався з Володимиром Зеленським, президентом України. «Я йому сказав, як і щоразу, коли ми розмовляли, що Сполучені Штати стоять поряд із народом України і що вони мужньо виборюють захист своєї країни», — резюмував президент США.

Зашморг санкцій
11 березня Джо Байден оголосив нові антиросійські санкції, які передбачають скасування торгових привілеїв із боку США та країн «Великої сімки», а також нове ембарго на російські діаманти, морепродукти та горілку. Такі ж санкції разом із США запровадять країни G7: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Об’єднане Королівство й Європейський Союз. Потенційні втрати Росії від цього — більше 1 млрд USD.
РФ позбавляють статусу країни найбільшого сприяння. Це дозволить країнам підняти мита та бар’єри для торгівлі з Росією, тобто скоротити обсяг імпорту-експорту з аґресором. США та лідери G7 також домовляються, щоб РФ не могла отримати фінансування від провідних фінансових установ світу, таких як Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.
Крім цього, президент Байден підпише указ, яким заборонить експорт до РФ предметів розкоші: одягу, годинників, автівок та інших товарів, які часто купують російські еліти. Вартість експорту таких товарів становив 550 млн USD на рік.
Джина Раймондо, міністерка торгівлі США, оголосила, що експортний контроль, який Сполучені Штати й їхні союзники запровадили проти РФ у відповідь на вторгнення в Україну, не має терміну дії. «Ми в цьому надовго, і наші союзники в цьому надовго», — зазначила вона та додала, що Білий дім готовий дотримуватися заходів, спрямованих на заподіяння економічного болю Росії доти, доки це буде необхідно.
Це ще одне свідченням того, що Джо Байден готується до потенційно тривалого конфлікту в Європі, який уже розбурхав фінансові ринки. Урядовиця також попередила, що будь-яка країна, яка не дотримується обмежень США щодо експорту в Росію, заплатить високу ціну, в т. ч. Китайська Народна Республіка (КНР). Сполучені Штати готові відрізати КНР від американського чи європейського обладнання та програмного забезпечення, необхідного для виробництва напівпровідників. У рамках нових санкцій, Білий дім також заборонив постачання до РФ доларових банкнот.
Свою чергою, Вікторія Нуланд вважає, що Росію треба додати до американського списку країн-спонсорів тероризму. Перелік підсанкційних осіб уже розширили. До нього додали Юрія Ковальчука, якого називають «персональним банкіром Путіна» за те, що очолює раду директорів банку «Росія», Віктора Вексельберґа та десятьох членів правління банку ВТБ.
Також у «чорному списку» опинився Дмитро Пєсков, прессекретар Кремля, та його родина — Тетяна Навка, олімпійська чемпіонка з фігурного катання, діти Микола та Ліза. Крім них — дванадцятеро депутатів Державної думи РФ: В’ячеслав Володін, Юрій Афонін, Євген Безсонов, Леонід Калашников, Володимир Кашин, Микола Коломейцев, Олексій Курінний, Іван Мельников, Дмитро Новиков, Микола Осадчий, Казбек Тайсаєв і Геннадій Зюганов.
Як повідомляв «Міст», США продовжують допомагати Україні та знищувати економіку РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply